פרסומת
דלג

ההורים מודאגים: ''הטיול השנתי יוצא לירושלים יום אחרי יום הנכסה''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/6/2018 18:53 ● ערב ערב 2866
אתמול, יום רביעי, יום אחד בלבד אחרי יום הנכסה וההתרעות על החמרת המצב הבטחוני בארץ, יצאו תלמידי שכבת כתות ה' בבית הספר 'ים סוף' לטיול שנתי בירושלים ● הורים מודאגים: ''לא ברור לנו מדוע לא נבחר יעד אחר'' ● יו''ר וועד ההורים, אורן קסוס: ''לא הגיעה אלי ולבית הספר בכלל שום טענה של הורים'' ● בבית הספר 'היובל' שינו בעקבות פניות הורים את יעד הטיול לחיפה וירושלים ● ממשרד החינוך נמסר בתגובה: ''משרד החינוך פועל בהתאם להנחיות משטרת ישראל וצה''ל בכל הנוגע לקיום טיולים ופעילויות בשטח''
ההורים מודאגים: ''הטיול השנתי  יוצא לירושלים יום אחרי יום הנכסה''
“לא הגיעה אלינו אף לא תלונה אחת מההורים”. יו”ר ועד ההורים קסוס

לא ברור מדוע בתקופה מתוחה זו בין העברת השגרירות לירושלים, יום הנקבה הצפוי ב-15 ביוני (המציין את גירוש ערביי ישראל עם קום המדינה) ויום הנכסה )יום המציין את ההפסד הצבאי של מדינות ערב במלחמת ששת הימים)  ואין סוף התרעות חמות, ממשיכים במשרד החינוך לעודד את יציאת הטיולים השנתיים לירושלים. כך או כך נקדים ונאמר כי בבתי הספר באילת צמודים לחדר המצב של משרד החינוך לפני הוצאת כל טיול שנתי, ופועלים אך ורק על פי הנחיות שמתקבלות מהמשרד האחראי על הטיולים השנתיים, ועדיין, השנה במיוחד, לנוכח התקופה הלחוצה והמצב הביטחוני הרעוע, לא אהבו, בלשון המעטה, הורים רבים, את הוצאת תלמידי שכבת ה' בבתי הספר בעיר לטיולים שנתיים לירושלים.
אתמול, יום רביעי, יום אחד בלבד לאחר יום הנכסה, במהלכו עלתה הכוננות בארץ של גורמי הביטחון, יצאה שכבת כתות ה' מבית הספר 'ים סוף' לטיול שנתי לירושלים, זאת לאחר שבבית הספר 'מצפה ים', בשל חששם של ההורים, הוחלט כבר לפני כחודשיים, לדחות את הטיול השנתי שאמור היה לצאת לירושלים יום אחד בלבד אחרי יום הנקבה, לתאריך 24-6, הכי קרוב למועד סיום שנת הלימודים שאפשר היה לדחות, זאת בשל חשש שהביעו ההורים. בבית הספר 'היובל' בניהולה של אתי בניטה, הלכו צעד אחד קדימה ובשל חשש שהביעו ההורים מיציאה בתקופה לחוצה זו לטיול שנתי בירושלים, עשו מאמץ של הרגע האחרון ושינו את נתיב הטיול השנתי לתל אביב וחיפה, כי כמו שאמרו לנו בבית הספר, אין סיבה שההורים ידאגו. השבוע הביעו הורים לתלמידים בשכבת כתות ה' בבית הספר 'ים סוף' את חששם מהוצאת הטיול השנתי לירושלים. "עם כל הכבוד שמדובר בעיר הבירה, לא ברור לנו", אמרו ההורים, "מדוע ההתעקשות להוציא את הטיול לירושלים במצב בטחוני לא ברור, ולמה לגרום לנו ההורים להחסיר פעימה". לדברי ההורים ההחלטה על הוצאת הטיול לירושלים היא של הנהלת בית הספר, "ועל ההנהלה היה לדעת שמדובר ביום אחד בלבד אחרי יום הנכסה. אנחנו תקווה שהכל יעבור בשלום", אמרו ההורים, שהביעו תקווה כי להבא יילקח בחשבון המצב הביטחוני בירושלים רגע לפני שממהרים להוציא דווקא לשם טיולים שנתיים.
יו"ר וועד ההורים בבית ספר 'ים סוף' אורן קסוס, הופתע לשמוע על חששם של ההורים והבהיר: "לא הגיעה אלי וגם לא להנהלה כל תלונה של הורים בנושא. לפני היציאה לטיול התקיים בבית הספר יום היערכות להורים המלווים, וגם שם לא הועלה חשש בנושא, לפחות לא באופן פומבי. הטיול השנתי מתואם מול כל הגורמים הרלוונטיים ומול חדר המצב של משרד החינוך. מנהלת בית הספר גם יוצאת ללוות את הטיול באופן אישי. לטיול מתווספים 15 הורים מלווים כך שעל כל קבוצה של חמישה ילדים יהיה הורה מלווה אחד. הטיול עצמו לא מגיע למקומות שמוגדרים כ'רגישים' או 'מסוכנים' בירושלים ולכן אני לא מוצא כל סיבה לדאגה. מאות אלפי ילדים מכל הארץ יוצאים לטיולים שנתיים בירושלים, זה כבוד לצאת לירושלים ואני מקווה שכמו כל טיול אחר, גם הטיול הזה יסתיים בשלום ושהילדים ייהנו".


ממשרד החינוך נמסר בהקשר להוצאת טיולים שנתיים לירושלים: "משרד החינוך פועל בהתאם להנחיות משטרת ישראל וצה"ל בכל הנוגע לקיום טיולים ופעילויות בשטח. בית הספר נוהג במשנה זהירות ונוקט בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים להבטחת ביטחונם של התלמידים והנאתם".  


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש