פרסומת
דלג

משה אלמקייס ניצח את יהודה מורדי

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/6/2018 18:57 ● ערב ערב 2866
לאחר שקרא תיגר על שמעון לנקרי, חבר סיעת ים בראשות יהודה מורדי, ומי שכיהן כיושב ראש וועד העובדים במועצה הדתית בארבע השנים האחרונות ומכהן כחבר וועד 11 שנה ● נבחר השבוע ישראל צוברי, האיש של משה אלמקייס במועצה הדתית, כמחליפו ברוב של 47 קולות מול 27 ● צוברי: "התחרות יצאה מפרופורציות וברוך השם ניצחנו אני וחברי אבי בן זקרי וערד אזולאי כגוש אחד במטרה לעזור ולאחד את כל העובדים" ● עם זאת סירב צוברי להתחייב כי ישבית את המועצה במידה ודוח המשרד לשירותי דת ידרוש לפטר את העובדים החסרים תקן במועצה
משה אלמקייס ניצח את יהודה מורדי
התחרות יצאה מפרופורציות וברוך השם ניצחנו". צוברי

הודעת סמס שהעביר ישראל צוברי לפני מספר חודשים בקבוצת עובדי המועצה הדתית הייתה שריקת הפתיחה לחילופי "השלטון", או במקרה זה תפקיד יו"ר וועד העובדים במועצה הדתית באלת. במשך ארבע שנים כיהן כיו"ר שמעון לנקרי שאף ישב כחבר וועד ב-11 השנים האחרונות. בהודעה כתב צוברי: "אחרי שיש לי רוב תמיכה במהלך אני רוצה להגיד לכם באופן הכי ישר והכי גלוי שזה נטו למען העובדים. כמו שהראיתי לכם את המצע החדש שכולל: מפגשים חודשיים שיהיה אחדות בין כולם, הקמת קרן עזרה למשגיחים על ידי קופה מיוחדת שתעזור לעובד בשעת דחק, שקיפות מלאה של הקופה - כל חודש יצא דו"ח מספר מה נעשה עם הכסף שלכם (מה שלא היה קיים אף פעם), להגדיל את התווים לחג, והכי חשוב שכוחנו באחדותנו וננצל את העובדה שיש לנו יו"ר מלאך חיים עמר שנלחם על זכויותינו בלי שום אינטרס אישי. אני מודה לכולם על התמיכה וכל מה שעשיתי זה נטו לטובתכם. יכולתי להישאר בפינה שלי ולא להגיד כלום, אבל בחרתי ללכת בגדר של "עזוב תעזוב עמו". ואני מאמין שנצא לדרך חדשה. לידיעה רוב העובדים חתמו על עצומה להחליף את הוועד, ונתחיל להניע את העגלה. אנחנו נסכם בינינו מי יהיה בוועד". 
בתגובה לדברים  אמר לנקרי ל'ערב ערב': "אני וישראל היינו חברים, אבל לפני חצי שנה העבירו לי הקלטה של שיחה בינו לבין אחרים שבה הוא אומר שהוא יציג את עצמו כאילו הוא איתי אבל בעצם יחבור כדי להפיל אותי בבחירות לוועד, אני לא נאחז בקרנות המזבח, אני כבר 11 שנה בוועד ואני פועל לטובת העובדים כבר הרבה שנים, קיבלנו אורכה לקיום הבחירות מההסתדרות והיא מסתיימת עוד לא הרבה זמן אז אני לא מבין מדוע ישראל ממהר להקים ועד מתחרה דווקא עכשיו בתקופה קריטית מבחינת התקדמות לקראת אישור התקנים לעובדי המעוצה שאנחנו עובדים על זה הרבה זמן, מבחינתי תנו לי לסיים את מהלך אישור התקנים ואז אני אפילו לא אציג מועמדות לוועד הבא, מספיק לי 11 שנה".
אלא שלנקרי לא עמד במילתו והציג את מועמדותו בבחירות שנערכו השבוע במועצה. כאמור, הפסיק לנקרי לצוברי ברוב של 47 קולות לעומת 27 בלבד. השבוע בירך צוברי על בחירתו ואמר "נפגשתי עם לנקרי והוחלט שנצא לבחירות ונבחרתי אני וחברי אבי בן זיקרי וערד אזולאי כבלוק אחד. התחרות יצאה מפרופורציות וברוך השם ניצחנו. העובדים רצו שינוי והמטרה שלי זה לגרום לאחדות בנינו. תקופה ארוכה התלונות היו שלא מכירים אחד את השני וכי אין מפגשים בין העובדים אני רוצה להפוך את כל העובדים לחבורה אחת. יש לנו יושב ראש מועצה מדהים חיים עמר, שהוא מדהים עם לב ענק וביחד איתו נצליח. נלמד הכל ואת התוצאות יראו בשטח".


כידוע לך בימים אלו מחכים לדוח של משרד לשירותי דת שיכריע מה לעשות עם העובדים שעובדים במועצה שנים ארוכות מבלי שיהיה להם תקן. בהנחה שהמשרד לשירותי דת לא יאשר המשך העסקה ללא תקן ויחייב פרישת עובדים האם בכוונתך להשבית את המועצה? 
"אנחנו נחכה לדו"ח על פי זה נחליט איך לפעול. אני לא יוצא בהצהרות לפני שראיתי ואני לא יודע מה יהיו הצעדים שננקוט אם לא. הדוח צריך להגיע בקרוב נלמד אותו ונפעל בהתאם".  

 

ש"ס נגד סיעת 'ים'


"לבחירות הללו ישנה משמעות הרבה יותר משמעותית מאשר סתם בחירות לוועד", הסביר השבוע גורם מעורה. "הקרב כאן היה קרב פוליטי בין שני מחנות שמתמודדים כרגע על הקול הדתי מסורתי לקראת הבחירות המוניציפאליות – ישראל צוברי הוא איש מובהק של משה אלמקייס מש"ס, הוא בן בית אצלו, אוכל אצלו ישן אצלו, תומך בו ומקדם אותו. לעומתו שמעון לנקרי הוא חבר סיעת ים שרץ בבחירות האחרונות ברשימה של יהודה מורדי. עבור מורדי מדובר באובדן של דריסת רגל בגוף מאוד משמעותי מבחינתו. זה לא קשור רק באובדן של קולות, אלא ביוקרה ותדמית".


חדשות אילת