פרסומת
דלג

סכנה בדרך לבית הספר

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 6/6/2018 18:59 ● ערב ערב 2866
כדי להגיע למעבר החצייה הממוקם מול הכניסה הראשית של בית הספר 'ים סוף', נאלצים התלמידים לחצות את מגרש החנייה ● שסגירתו של מתחם העפר הסמוך לבית הספר הפכה את החנייה בו לסואנת ואת מעבר הילדים לסכנה של ממש ● יו"ר וועד ההורים אורן קסוס: "העלנו את הבעיה מול הגורמים הרלוונטיים אך טרם קיבלנו תשובות" ● יהודה מורדי, יו"ר וועדת התחבורה: "חתמתי על מסמך לביטול מעבר החצייה, על ראש העירייה לאשרו סופית"
סכנה בדרך לבית הספר

לא ברור מי מצא לנכון לסמן את מעבר החצייה המוביל אל בית הספר 'ם סוף' בשחמון, כשעל התלמידים החוצים אותו לעבור בחניית בית הספר המרכזית. עד לפני כשבועיים הדבר לא נראה בעייתי, שכן התנועה ברחבת החנייה מול הכניסה לבית הספר הייתה דלילה מאחר והורים רבים היו מורידים את ילדיהם דווקא בחניית העפר הסמוכה גם היא לבית הספר. אלא שלפני כשבועיים נתחם קטע העפר בשל עבודות בנייה במקום (רחבת העפר מיועדת לשימוש אחר ולא כדרך גישה לבית הספר), מה שגרם להורים לעבור אל רחבת החנייה הסמוכה לכניסה הראשית. בפועל הפכה הרחבה לסואנת בשעות הבוקר אז מורידים ההורים את הילדים בבית הספר ובשעות הצהריים, אז אוספים ההורים את ילדיהם. אלא שבדיוק בשעות האלו, מגיעים ילדים רבים באופן רגלי לבית הספר ונאלצים לחצות את החנייה הסואנת בדרכם אל מעבר החצייה או ממנו לכיוון בית הספר. רק עכשיו הבינו ההורים עד כמה מיקומו הלא ברור של מעבר החנייה מסכן את הילדים. יו"ר וועד ההורים אורן קסוס העלה את הסוגיה המסוכנת מול מנהלת בית הספר, רונית זיגדון, והשניים מיהרו לפנות אל הגורמים הרלוונטיים בעירייה על מנת שימהרו לפעול ולטפל במעבר החצייה המסוכן. "התרעתי על הסכנה הזו באופן רשמי ועדיין לא קיבלנו תשובות", הבהיר השבוע בנושא יו"ר וועד ההורים, אורן קסוס ואילו בפנייה ליהודה מורדי, יו"ר וועדת תחבורה עירונית מסר מורדי: "בזמנו נראה שנכון לסמן מעבר חצייה מול הכניסה הראשית לבית הספר, כדי שתלמידים שגרים בקרבת מקום לא ייאלצו לרדת לכיכר, שם מסומן מעבר חצייה ואחר כך לעלות לכיוון בית הספר. אלא שבפועל לאחרונה השתנה המצב במקום. קיבלנו את פניית מנהלת בית הספר וועד ההורים, בדקנו את הנושא ומצאנו יחד עם אנשי המקצוע שלנו כי אכן מיקומו בהווה של מעבר החצייה במקום אינו נכון. לכן קיבלתי החלטה שיש לבטל את מעבר החצייה. היום (יום שני) חתמתי על בקשה/ המלצה לביטול המעבר, בקשה שתועבר לשולחנו של ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שהוא הסמכות המחליטה. אני סמוך ובטוח שגם הוא יבין את הסכנה הנשקפת לתלמידים ויבטל את מעבר החצייה, מה שאומר שאם זה יקרה, כבר בשבוע הבא נמחק את המעבר ולא נחכה לשנת הלימודים הבאה. אז אולי הילדים יצטרכו לצאת מהבית כמה דקות קודם כדי להגיע למעבר החצייה שכבר לא יהיה מסומן מול הכניסה לבית הספר, ועדיין זה עדיף על פני העמדתם במצב מסוכן. נמתין ונראה את התפתחות התשתיות במקום בעקבות הבנייה ואולי עוד נעשה שינויים בעתיד. אם נמצא פתרון בטיחותי טוב יותר, נדאג שייעשה בתקופת ימי החופש הגדול. נכון להיום ניתן מענה מידי לסכנה במקום", הבהיר מורדי.

מעיריית אילת נמסר: "רחבת העפר הסמוכה לבית הספר 'ים סוף' ייעודה שטח ציבורי פתוח ולא חנייה. בשטח מתוכנן להיבנות גן משחקים נגיש עם מתקנים מיוחדים המותאמים לבעלי מוגבלויות. כפי קרואים בשטח, העבודה מתבצעת בשלבים ובסיום תוכשר באזור חנייה נוספת וכמו כן יתווספו חניות מסביב לכלל השטח במקביל לכבישים.
בדיקה מול מינהל הנדסה בעירייה מעלה כי מעבר החצייה האמור עבר את כל הביקורות ברשות התימרור המקומית ואושר על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים. בכל מקרה, על רקע הפניות, יבחן מינהל ההנדסה, באמצעות יועץ בטיחות, האם אכן קיימת בעייה בטיחותית ובהתאם לכך נפעל".


חדשות אילת