פרסומת
דלג

מתן בארי: להקצות חניות ייעודיות לנשים בהריון

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/6/2018 19:06 ● ערב ערב 2866
חבר המועצה מתן בארי מבקש לאמץ הסדרת חניות ייעודיות שיוקצו עבור נשים בהריון עד 3 חודשים לאחר הלידה ● מאיר יצחק הלוי: "ההצעה יוצרת תקדים בעקבותיו יגיעו אוכלוסיות שונות נוספות" ● סימה נמיר: "אני לא רואה בהריון מגבלה או נכות...אני בעד הגדלת הזכויות לנשים, אבל זה נראה לי מוגזם"
מתן בארי: להקצות חניות  ייעודיות לנשים בהריון
מבקש להעתיק את המודל שראה ברחובות. מתן בארי

חבר המועצה מתן בארי החבר בוועדת ההנהלה של העירייה, הציע בישיבתה האחרונה מחודש מרץ השנה, כי עיריית אילת תסמן חניות ייעודיות עבור נשים בהריון: "לפני כחודש ביקרתי ברחובות", סיפר בארי, "ונתקלתי בחנייה מיוחדת לנשים בהריון. נפגשתי עם הגברת עדה כדי לבנות את התכנית. מטרת היוזמה היא להקל על נשים בהריון בשלבי הריון מתקדם וכן שלושה חודשים לאחר הלידה. אישה הרה נדרשת להציג אישור מהרופא ותשלום אגרה על תו חניה בתוקף ועמו ניתן לחנות בחניות המיועדות". 
עמדתו של ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, היתה כי הצעה שמפרגנת לנשים בהריון יוצרת תקדים, מה גם שקיימת לדעתו בעיה של עיתוי: "אמא לתאומים צריכה הנגשה לא פחות מאישה בהריון", הסביר יצחק הלוי. "קיים חוק מדינה ונדרש לפעול על פיו". סימה נמיר התנגדה אף היא לרעיון: "כנציגת נשים, אני לא רואה בהריון מגבלה או נכות. קיימות מגבלות גם לאנשים שעברו ניתוחי גב וכו'. אם אני צריכה להקצות עוד חניות (כמי שמלווה את אמי) אז מצב זה יגדיל את הקושי במציאת חניה בעיר. אני בעד הגדלת זכויות לנשים, אבל זה נראה לי מוגזם". יהודה מורדי, העומד בראש וועדת תחבורה הוסיף אף הוא טעם לפסילת הרעיון: "אתה מבקש פה תמרור אשר החוק לא מאפשר", הביר. הוא אף נתן דוגמה: "בעבר היתה פנייה לביצוע מעברי חציה בצבע אחר בסמוך למוסדות חינוך. בדיקה הראתה כי לא ניתן. ישנם גם אנשים מבוגרים שאינם זכאים לתו נכה ומתקשים לתת להם (זכות) לחניה (חינם) על פי חוק, אבל זה לא ניתן. גם הריון זו לא מחלה".


סיכם את הנושא סגן ראש העירייה אלי לנקרי שאמר: "מדובר במחווה מאוד יפה וראוי שבאה לדיון", אלא שגם הוא פסל את הרעיון שמום: "שאחד הדברים המייצרים חשש זה התקדים, אשר בעקבותיו יגיעו אוכלוסיות שונות נוספות". יצחק הלוי סיכם ואמר: "כולנו בעד ורוצים את טובת הנשים ההרות. נדרש כי הנושא ייבחן על ידי היועמ"ש לפני העלתו לדיון".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש