פרסומת
דלג

לוי יצחק: "שוק הנדל"ן באילת בקריסה"

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 4/7/2018 19:15 ● ערב ערב 2870
בהמשך לקביעת דו"ח דנוס מחודש מאי השנה לפיו ספג שוק הדיור באילת צניחה בת 9%, מאשש השמאי לוי יצחק את הקביעה ומציג תמונה קודרת אף יותר ● על פי נתוני לוי יצחק ירד שיעור הרכישות מחודש ינואר ב-72 אחוזים ומדובר בירידה החדה ביותר בארץ ● "באילת נשארת בממוצע דירה על המדף כ-309 ימים מיום הוצאתה למכירה ועד מכירתה בפועל"
לוי יצחק: ''שוק הנדל''ן  באילת בקריסה''
משפרי הדיור כמעט ואינם מבצעים עסקאות”. שוק בקריסה

בחודש מאי פרסם 'ערב ערב' נתונים שפורסמו בדו"ח השמאי דנוס שקבע כי מחירה של דירה באילת צנח בשנה האחרונה בכ-9 אחוזים יותר מכל מקום אחר בארץ. דוח דנוס בוחן את מחירן של דירות ב-16 ערים מרכזיות בישראל. הוא מסתמך על בדיקה של 2700 עסקאות בדירות 4 חדרים חדשות ויד שנייה.
השבוע מסר השמאי לוי יצחק נתונים, המאששים את מסקנות דנוס ומציגים תמונה קודרת אף יותר. על פי הנתונים שמסר לוי יצחק, "שוק הנדלן באילת קורס מזה תקופה ממושכת". לוי יצחק קושר את הירידה בהעדר קונים וחוסר האטרקטיביות של העיר ובשיעורם הדל של משקיעים זרים שהיוו פלח שוק משמעותי ברכישת דירות בעבר. כמו כן קובע לוי יצחק כי: "רק מיעוטם של הזוגות הצעירים רוכשים היום דירות באילת, למעט דיור למשתכן. גם משפרי הדיור כמעט ואינם מבצעים עסקאות, בעיקר משום שאין קונים לדירותיהם ולכן אין להם יכולת להתקדם. מספר משפרי דיור ניסו לבצע עסקה בידיעה שניתנת להם ארכה של שנה למכירת הדירה הראשונה. הם הסתבכו ולא הצליחו למכור. חלקם הורידו את המחיר משמעותית וחלקם נאלצו לבטל את עסקת רכישת הדירה החדשה ושילמו קנס" .
על פי לוי יצחק מתחילת השנה ועד היום ירד מספר הרוכשים ב-72% ומדגיש כי מדובר בירידה החדה ביותר בארץ.

כמה זמן בממוצע יושבת דירה באילת על המדף מרגע שיצאה למכירה ועד מכירתה בפועל ?
"קיימות דירות על המדף מ-3/17 שלא נמכרו. בממוצע נדרשים 309 ימים למכירת דירה באילת, כאשר הממוצע הארצי הוא 177 יום בלבד".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש