פרסומת
דלג

פורום ההורים דחה את בקשת אגף החינוך לתשלום 500 ש"ח ומינהל החינוך התקפל

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/7/2018 19:16 ● ערב ערב 2870
בעוד שחוזר מנכ"ל משרד החינוך קובע כי דמי הרישום לשנת לימודים חדשה לא יעלו על סכום של 49 ש"ח בעבור ביטוח רפואי, במכתב שקיבלו הורים לילדים שעולים לחטיבות הביניים בעיר, הם נדרשו לשלם 500 ש"ח במעמד הרישום, על חשבון התשלום העתידי ● בפורום ההורים העירוני התנגדו להליך הלא מאושר ובמנהל החינוך מיהרו לחזור לסכום הראשוני ● עיריית אילת: "הסכום לתשלום לא הוגדר כחובה ולא מהווה תנאי לרישום"
פורום ההורים דחה את בקשת אגף החינוך לתשלום 500 ש''ח ומינהל החינוך התקפל
הפך את ההחלטה. ד”ר גניאל

הורים לתלמידים בכתות ו' שעולים בשנת הלימודים הבאה לחטיבות הביניים בעיר, הופתעו לגלות במכתב הרישום לחטיבת הביניים שקיבלו, כי במעמד הרישום, יהיה עליהם לשלם סכום של 500 ש"ח על חשבון הגבייה העתידית לתשלומי בית הספר. בפורום ההורים העירוני בראשותו של היו"ר אייל סורגיט מיהרו להיעמד על הרגליים האחוריות ודרשו ממנהלת אגף החינוך בעיריית אילת, מירי קופיטו, להוריד מיד את סכום הגביה הראשוני ולהעמידו על הסכום המקובל על פי חוזר מנכ"ל- 49 ש"ח בלבד, המיועדים כדמי ביטוח עבור הילדים. באותה נשימה הסכימו בפורום ההורים כי ניתן יהיה במעמד הרישום לגבות מההורים סכום נוסף של 280 ש"ח לטובת השאלת ספרי הלימוד, על מנת שאלו יירכשו מבעוד מועד וכבר בתחילת שנת הלימודים יתחילו הילדים ללמוד. "לא יתכן שבאגף החינוך בעיריית אילת ישנו את החוקים ואת מה שנקבע בחוזר מנכ"ל", הבהיר השבוע יו"ר פורום ההורים העירוני איל סורגיט, "אמנם הכוונה הייתה לקצר את הליך תשלומי ההורים שמתעכב עם תחילת השנה, ואולם לא מקובל שבאילת ינקטו בצעדים שאינם מאושרים בחוק". מהר מאוד הבינו באגף החינוך בעירייה את הטעות ומיהרו לשלוח להורים מכתבים חדשים בהם נכתב כי דמי הרישום לחטיבת הביניים יעמדו על סך של 49 ש"ח בעבוד ביטוח וכמו כן, ניתן יהיה לשלם 280 ש"ח עבור השכרת ספרי לימוד. פורום ההורים העירוני המליץ להורים לשלם את הסכום, לא כחובה, אלא כזכות, ובכך באה הפרשה לסיומה המהיר.
עוד הביעו הורים לעולים לחטיבות ביניים תרעומת על כך שהמכתבים שקראו להם למהר ולרשום את ילדיהם לחטיבות הביניים הוצאו ממשרדה של מנהלת אגף החינוך בתאריך 26-6-18 ואילו במכתב נקראו ההורים להגיע לרישום בין התאריכים 24-28/6/18. "על מה ולמה המועד הקצר הזה?", תהו ההורים שביקשו להבין האם באגף החינוך שכחו לשלוח את מכתבי הרישום לחטיבות הבנייים בזמן. "גם אנחנו העלנו את הסוגייה בפני אגף החינוך", הבהיר השבוע סורגיט, "אך טרם קיבלנו הסברים. נשמח לשמוע מה בדיוק קרה שם".

בתגובה לנושא התשלומים מסרה דוברת עיריית אילת: "הסכום לתשלום לא הוגדר כחובה ולא מהווה תנאי לרישום! לאחר פניית ועד ההורים ועל רקע מחאת ועד ההורים הארצי בנושא סל תרבות ועוד, יצא עדכון בו התבקשו ההורים לשלם בשלב ראשון 49 ₪ ביטוח תאונות אישיות ו280 ₪ עבור השאלת ספרים. גם סכום זה אגב, אינו חובה ולא תנאי לרישום".

בתגובה לזמן הרישום הקצר לחטיבות הביניים מסרה דוברת עיריית אילת: "נבדקים מועדי רישום נוספים". 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש