פרסומת
דלג

אילת נותנת גז : מציגה את האופציות לאירוח האירוויזיון - אייס מול או נמל אילת

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 20/7/2018 15:56 ● ערב ערב 2872
לאחר שתאגיד השידור הגיש פנייה רשמית לערים תל אביב, ירושלים, חיפה ואילת להתמודד במכרז לאירוח תחרות האירוויזיון ● הגיעו נציגי ההפקה וסיירו ב'אייס מול' ובנמל אילת, שתי האופציות הרלבנטיות לקיים בהן את התחרות בעיר ● בן חור שטיינברג מנכ"ל קניון אייס מול מבהיר: "ניתן לקיים את האירוויזיון באייסמול ללא פגיעה במסחר"
אילת נותנת גז : מציגה את האופציות  לאירוח האירוויזיון - אייס מול או נמל אילת
ההדמיה שהוכנה על ידי עיריית אילת המציגה את חיבורם של שני האנגרים בנמל אילת לכדי ארנה תקנית וכן את אופציית ה'אייסמול'

בעיריית אילת מעלים הילוך ונלחמים בכל הכוח להביא לאילת את תחרות האירוויזיון. לאחר שראש העירייה מאיר יצחק הלוי הציג בכל כלי תקשורת אפשרית את יתרונותיה של העיר, הגיע זמן ההוכחות. במהלך החודש האחרון הגיעו לאילת נציגי תאגיד השידור "כאן" במטרה לבחון מקרוב את האופציות שהציבה עיריית אילת על הפרק, כמקום שישמש כארנה התואמת את דרישות מארגני האירוע. 
המכרז שהוציא האיחוד האירופאי כולל מספר דרישות חובה מרכזיות: כשאחד הקריטריונים המרכזיים הנדרשים הוא הקמתה של ארנה שתכיל לפחות 10,000 מקומות ישיבה, לצד מרכז עיתונות ותקשורת בין לאומי שיכיל כ-2000 עיתונאים ואנשי תקשורת מכל העולם ו"חדר ירוק" לאירוח המשלחות. בנוסף דרושה קירבה לנמל תעופה בינלאומי וכמות של כ-6000 חדרי מלון שיוכלו לארח את המדינות המתחרות והצופים הרבים. 

 

חיבורם של שני האנגרים בנמל אילת לכדי ארנה תקנית


נציגי התאגיד בחנו את נמל אילת ואת קניון האייסמול שהוצעו כאופציונליות להפיכה לארנה. בנמל אילת, התוכנית מדברת על שני האנגרים בגודל של כ־8,000 מטרים רבועים, שיחוברו לארנה על פי תרשימי התוכנית לאחר חיבור האנגרים תקורה התקרה. בצד אחד של האנגרים יוקם החדר הירוק שיארח את המשלחות ובצד השני יהיה חדר התקשורת. בין החדרים תהיה הבמה עצמה עליה יופיעו האמנים.
אופציה נוספת שנבחנה היא קניון האייס מול, בן חור שטיינברג מנכ"ל האייס מול סיפר כי נציגי ההפקה הגיעו למקום וערכו סיור במטרה לבחון את האופציה להקמת ארנה במקום: "אנחנו אכן בתמונה, נכון שזה יותר מורכב אבל אפשרי". 

 

לסרטון ההדמיה >>

 

איך תעשו את זה ומה יהיה על המסחר האם החנויות יסגרו?
"הרעיון הוא לחלק את הקניון לשניים, כאשר תהיה הפרדה בקירות שנרים בין החנויות למשטח ההחלקה שיהפוך לבמה ויכלול את חדר התקשורת ואת החדר הירוק. ניתן לעשות זאת גם מבלי לפגוע במסחר. לדבריו "גורמי ההפקה  הכינו הדמיה ואמרו שניתן לעשות זאת".   לדברי בן חור, "גם אם לא יבחרו לבסוף לערוך את התחרות בקניון חשוב שהתחרות תתקיים באילת ותביא חשיפה בינלאומית ותיירות שלא הכרנו מכל רחבי אירופה. אילת מבחינת כל התנאים תיתן משהו אחר ייחודי לצד אוצרות הטבע ומזג האוויר המושלם הכל ביחד מתמזג למשהו ייחודי . שטיינברג מציג בגאווה כתבה שהתפרסמה בפורטוגל ובה תמונת קניון האייס מול. בכתבה נשאל האם לראשונה יתקיים האירוויזיון בקניון מסחרי, שאלה שלדבריו קיבלה הרבה פידבקים חיובים. 

 

"גם אם לא יבחרו לבסוף לערוך את התחרות בקניון חשוב שהתחרות תתקיים באילת". בן חור שטיינברג מנכ"ל ה'אייס מול'


בתרשימים שהגיעו ל'ערב ערב', נראה הקניון כאשר שטחי המסחר חסרים בו בשל הפרדה. על משטח הקרח מניחים רפידות מיוחדות שהופכות אותו לבמה ענקית. דבר שנעשה בעבר כאשר משטח הקרח אירח את תחרות הבינלאומית הגראנד פרי להתעמלות אומנותית וכן מארח במשך שנים את אליפויות הארץ בג'ודו. 

אז מדוע אילת? גורם המעורה בפרטים מסר כי בפרוטוקול שהוגש על ידי עיריית אילת לתאגיד השידור הוצגו יתרונותיה של העיר: לאילת ישנה אפשרות לארח את כל באי האירוויזיון. היא נהנית משדה תעופה בינלאומי במרחק של 10 דקות מהעיר (בהנחה ששדה רמון כבר יפעל בשנה הבאה א.מ). יתרון נוסף שיש לאילת לעומת ערים אחרות הוא שהעיר אינה עיר פקוקה, "אמנם עלולים להיות פקקים בשל התחרות, אולם לא בנוסף לפקקים שנוצרים בכל מקרה", הסבירו ל'ערב ערב' גורמים המעורים בהכנת התכנית. כמו כן, נדרש אזור רחב סביב מתחם אירוח התחרות ואילת יכולה בהחלט לספק שטח כזה". 
ולמרות האופטימיות, יש מי שטוען כי האופציה המועדפת על תאגיד השידור היא דווקא העיר תל אביב שעומדת בכל הקריטריונים הנדרשים, מספר חדרי אירוח בבתי מלון, שדה תעופה בינלאומי, ומיקום לקיום התחרות. כאשר עלו אופציות שונות בהן מרכז הירידים גני התערוכה והיכל מנורה מבטחים. בחיפה, אצטדיון סמי עופר ובירושלים ארנת הפיס. אך אליה וקוץ בה - מלבד מרכז הירידים, שאר האופציות מעט בעייתיות בשל העובדה כי בסמי עופר ובהיכל מנורה מתנגש תאריך קיום התחרות עם עונת הכדורגל והכדורסל. בירושלים קיים חשש מהתנגדות של גורמים דתיים וחרדים לקיום התחרות, מה שמעמיד את העיר אילת כמתמודדת חזקה במידה ותתקבל תוכנית בניית הארנה המאולתרת של ראש העירייה.
כך או כך, בעיריית אילת נערכים ברצינות ובמלוא המרץ להכרזה על העיר הזוכה שתתקיים בחודש ספטמבר השנה. במידה והאיחוד האירופאי יסכים לקבל אוהל ענק במקום ארנה, או יסתפק בחיבורם של האנגרים בנמל, ויבחר בעיר אילת לארח את התחרות, השאלה שתישאר פתוחה היא האם יספיק פרק הזמן הקצר העומד לרשות העירייה על מנת להתארגן להפקה בסדר גודל כה משמעותי.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש