פרסומת
דלג

קבוצת המלונאות השנייה בגדולה בעולם בדרך לאילת

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 20/7/2018 16:23 ● ערב ערב 2872
יזם הנדל"ן האילתי אבי כראל פתח במו"מ עם חברת המלונאות 'אקור', לניהולו של מלון צעיר, מעוצב וזול בשטח של 12.5 אלף מ"ר במתחם הממוקם בין שדה התעופה, משטרת אילת ומלון 'נובה' ● סך ההשקעה הצפויה בכל המתחם שיכלול מלונאות, מגורים ומסחר – 200 מיליון דולר
קבוצת המלונאות השנייה בגדולה בעולם בדרך לאילת

קבוצת הנדל"ן כראל, בבעלותו של המסעדן ויזם הנדל"ן אבי כראל, פתחה במו"מ עם קבוצת אקור, על ניהולו של מתחם המלונאות שהקמתו מתוכננת בשטח שמול תחנת המשטרה. קבוצת אקור (Accor) היא קבוצת המלונאות השנייה בגולדה בעולם והיא מפעילה ברחבי העולם שורת מותגים ביניהם מלונות נובוטל, אורביס, איביס, מרקיור וסוויס. הקבוצה צפויה להכנס לאילת תחת המותג 25hours. 
בחודש ספטמבר 2017, השלימה קבוצת כראל את רכישתו שטח העפר שמושל תחנת המשטרה ומלון נובה, המשתרע על פני 15 דונם, והיא מתעתדת לבנות בו מתחם מלונאות מסחר ודיור בהשקעה של 200 מיליון שקל. לדברי היזם, השטח אינו דורש שינוי תב"ע שכן הוא מאפשר כבר כיום שימושים מעורבים. את העסקה השלים כראל בעצמו והוא אינו חלק מקבוצת מקבוצת הרכישה.
מדובר במגרש המאפשר בנייה למגורים בשטח של 17,550 מ"ר ובצפיפות של 20 יחידות דיור לדונם. שטחי המלונאות המותרים בו הינם בהיקף של 12,425 מ"ר וכן ניתן לבנות במקום שטחי מסחר בהיקף של 2190 מ"ר. על פי התכנון יושקעו במתחם 200 מיליון שקלים והוא יהווה חלק מהרצף שייווצר עם פינוי שדה התעופה הצמוד לו, אשר גם בו אישרה הוועדה המחוזית בנייה מעורבת של מלונאות, מגורים ומסחר. המתחם נרכש בעלות של 40 מיליון ₪ והוא ישווק תחת שם המותג Butterfly. 
רשת מלונות 25 hours מאופיינת בעיצוב צעיר, כשאת ההשראה לעיצוב המלונות שלה היא שואבת מחללי העבודה של חברות הסארטאפ הגדולות כגוגל ופייסבוק. מלונות הרשת מעוצבים תוך שימוש באביזרי אומנות מודרנית והיא פונה לקהל צעיר מהמעמד הבינוני.
כל מלון נבנה בקונספט שונה בהתאם לעיר בה הוא ממוקם. כך למשל, בפרנקפורט מעוצב מלון הרשת בהשראת מוצרי ג'ינסים, בווינה העיצוב הינו בהשראת מלחינים כמו מוצארט והמלון שייפתח בקרוב בפריז מעוצב בסגנון רב תרבותי המאפיין את השכונה בה הוא ממוקם.
פרויקט נוסף של כראל המצוי בתכנון ראשוני בימים אלו הינה תכנית הפינוי בינוי השאפתנית ביותר באילת. במסגרת התכנית צפויות להיהרס 148 יחידות דיור בשכונת יעלים (מול ליסה דגים), הבנויות כיום ב-14 מבני טורים, ובמקומן ייבנו 1184 יחידות דיור שיתפרשו על פני שמונה בניינים בני 15 קומות.  


חדשות אילת