פרסומת
דלג

תושבי קטורה מתלוננים: הכניסה לקיבוץ מהווה סכנת חיים

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: ווקיפדיה ● 27/7/2018 08:40 ● ערב ערב 2873
לתושבי קיבוץ קטורה נמאס לסכן את חייהם בכל פעם שברצונם לחצות את כביש 90 במטרה להיכנס לקיבוץ ● בהעדר פתרון או התייחסות מצד המועצה האזורית חבל אילות ומשרד התחבורה הם פנו לעמותת 'אור ירוק' ואף הפיקו סרטון משעשע המתעד את הדרכים היצירתיות בהן עליהם לנקוט במטרה להכנס לקיבוץ ● הסרטון אמנם משעשע, אך הסכנה אמיתית ומוחשית ● המועצה האזורית חבל אילות: "המועצה האזורית חבל אילות פנתה לחברת נתיבי ישראל, בבקשה להקמת מעבר תת-קרקעי מסודר ובטוח, במסגרת העבודות המתבצעות בימים אלה על הרחבת כביש 90" ● משרד התחבורה לא השיב לפניות 'ערב ערב' בנושא
תושבי קטורה מתלוננים: הכניסה לקיבוץ מהווה סכנת חיים
קיבוץ מחפש כניסה בטוחה. קיבוץ קטורה במבט על

לפני מספר שבועות פנו לעמותת 'אור ירוק', תושבי קיבוץ קטורה שבערבה הדרומית, וסיפרו על המצב הבעייתי בו הם מצויים בבואם לחצות את הכביש בכניסה לישוב, כביש 40, מתחנת האוטובוס שבצדו האחד של הכביש לתחנה שבצד השני. התושבים בשיתוף עמוד הפייסבוק של 'אור ירוק' הפיקו סרטון משעשע, אך בעיקר מטריד ומכעיס, שבו הם מציגים את "האפשרויות" העומדות בפניהם בבואם לחצות את הכביש. האפשרויות כוללות סיכון חיים ממשי תוך מעבר בכביש הסואן או מעבר בפיר מים שגובהו 1.3 מ' המיועד למי שיטפונות והעובר מתחת לכביש. פתרון זה כמובן שאינו מהווה פתרון של ממש.
'ערב ערב' פנה בנושא למשרד התחבורה וכן למועצה האזורית חבל אילות וביקש את התייחסותם לנושא וכן ביקש לברר האם וכיצד בדעתם לפעול לתיקון הסכנה הממשית, אך תגובתם של שני גורמים אלה לא התקבלה עד למועד סגירת הגיליון.

 

לצפייה בסרטון שהפיקו חברי הקיבוץ >> 

 


 עמותת אור ירוק: "המצב בו מצויים תושבי קטורה והסרטון מתארים מצב של יישובים רבים ברחבי הארץ ובטח לאורכו של כביש 40 כאשר חציית כביש הופכת למשימה בלתי אפשרית ולפעולה מסכנת חיים. על משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לדאוג לפתרון תשתיתי הולם לתושבי הישובים הללו, כזה שיאפשר להם לחצות את הכביש תוך תחושת ביטחון ומבלי לסכן את חייהם".

מהמועצה האזורית חבל אילות נמסר בתגובה: "המעבר הבעייתי מקיבוץ קטורה, לתחנת האוטובוס שבצדו המזרחי של הכביש, תוך כדי חציית כביש 90, או הליכה כפופה ולא נוחה עד בלתי אפשרית במעבר הקיים כיום - הוא סוגיה חשובה ביותר, במיוחד בימי הקיץ בהם התנועה על כביש 90 סואנת, אך גם במהלך כל השנה. המועצה האזורית חבל אילות פנתה לחברת נתיבי ישראל, בבקשה להקמת מעבר תת-קרקעי מסודר ובטוח, במסגרת העבודות המתבצעות בימים אלה על הרחבת כביש 90, מיטבתה עד צומת קטורה.
ממשרד התחבורה לא הועברה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש