פרסומת
דלג

אליפות רטובה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 1/8/2018 19:09 ● מה נשמע 559
הישגים יפים לשחיינים האילתים באליפות הארץ לגילאי נוער ובוגרים שהתקיימה בשבוע שעבר במכון ’וינגייט’ וחתמה את עונת התחרויות הנוכחית ● 7 שחיינים משתי קבוצות השחייה של אילת, בניצוחם של המאמנים סרגיי גרום ומעיין בוכריס, הפגינו יכולת וגם חזרו הביתה עם מדליות ושיאים חדשים ● גם הפעם ההישג הגדול שייך לשחיינית בת ה – 15, מורגן קולי דוסט שקטפה ארבע מדליות והעפילה בגילה הצעיר לשלוש גמרים
אליפות רטובה
יש כבוד. מימין לשמאל: מורגן, סרגיי, אניה ושחר

מאמני השחייה סרגיי גרום מהפועל אילת ומעיין בוכריס מהפועל ג'ימים אילת יכולים לסיים את עונת התחרויות הנוכחית עם חיוך גדול על השפתיים לאחר עונה טובה שהסתיימה בפינלה משכנעת שמרמזת על כך שהשחיינים הצעירים של אילת עדיין לא אמרו את המילה האחרונה במים. גרום העמיד על קו הזינוק של אליפות ישראל בבריכה ארוכה (50 מ') שהתקיימה במהלך חמישה ימים ברציפות ארבעה מתחרים: שחר שביט (15), מורגן דוסט קולי (15), דניאל ספירטוס (16) ואניה גרום בת ה – 19 שהתחרתה בקטגוריית הבוגרים. מעיין בוכריס העמידה על קו הזינוק שלושה שחיינים מקבוצתה: תמר שוורץ (15), ליאל מיידני (14) מיכל גולן (15).

 

ג’ימים על המפה. תמר שוורץ


כל אלו נדרשו לעמוד בתנאי התחרות הקשים שזימנו להם בשעות הבוקר את המוקדמות, בשעות הצהריים את חצאי הגמר ורק 20 הטובים ביותר מכל הגילאים והקטגרויות העפילו בשעות הערב של אותו יום לתחרות הגמר. בקבוצתו של סרגיי גרום הצליחו אניה וגם מורגן, למרות גילה הצעיר להשתלב בסך הכל בשישה גמרים, שלושה מקצים כל אחת. בסך הכל כל אחד מארבעת השחיינים שלו סיימו את התחרות עם שיאים אישיים בכל מקצה. ואם לא די בכך הרי שמורגן קולי כהרגלה לא איכזבה גם בתחרות הזו אותה סיימה עם ארבע מדליות וארבעה תארי אליפות. בין התוצאות המרשימות שרשמו לזכותם שחייניו של סרגיי: דניאל ספירטוס עם תוצאה של 26.5 שניות במקצה למרחק 50 מ' חופשי. שחר שביט רשמה שיפורים משמעותיים לשיאיה האישיים: 100 מ' חופשי- 1.06ד', 50 מ' חופשי ב – 30 שניות, 100 מ' חזה בזמן של 1.29ד' ו-50 מ' חזה בזמן של 39 שניות. אניה גרום החיילת, שמצליחה למרות הריחוק מהבית להתאמן בקיבוץ צאלים הסמוך לבסיס בו היא משרתת ומרכזת את עיקר אימוניה בסופי השבוע בהם היא נמצאת באילת, שיפרה גם היא את שיאיה האישיים והוכיחה שלמרות הצבא הדבר אפשרי: את מרחק 100 מ' חופשי היא שחתה בזמן של 1.01 ד', 50 מ' חופשי- 28.7 שניות (העפילה במקצה זה לגמר וסיימה במקום ה – 13 מתוך 20 הטובים ביותר). 
100 מ' פרפר - 1.04 ד' (סיימה במקצה הגמר במקום החמישי), 50 מ' פרפר - 28.78 שניות (סיימה במקום החמישי בגמר).
את ההישיגים הטובים ביותר רשמה לזכותה מורגן דוסט קולי בת ה - 15 שהצליחה למרות גילה הצעיר להעפיל לשלושה גמרים וקטפה ארבע מדליות: 200 מ' חופשי- 2.13 ד', סיימה במקום השלישי לנוער בגילאי 15 ולא העפילה במקצה זה לגמר.
100 מ' חופשי -  1.00 ד', סיימה במקום השני לגילאי 15, העפילה לגמר וסיימה במקום השביעי מתוך 20 הטובים ביותר מכלל הגילאים כולל בוגרות.
50 מ' פרפר- 28.9 שניות, מדליית זהב לגילאי 15. בערב השתתפה בגמר לצידה של אניה גרום מקבוצתה וסיימה במקום השביעי, שני מקומות אחרי אניה.
50 מ' חופשי - 27.43 שניות, מדליית זהב לגילאי 15. סיימה בגמר במקום השמיני. עבור קולי זו הייתה התחרות הראשונה בה הצליחה להעפיל לשלושה גמרים במקצים שונים, מה שאומר שהיא לגמרי תקעה יתד חזקה בצמרת השחייניות של ישראל.
"אני מרוצה מאוד מהשגי השחיינים שלי", סיכם השבוע המאמן גרום את התחרות ואת העונה בכלל.
בעונה הבאה ישים סרגיי דגש על הכנתה של מורגן לאליפות אירופה לנוער שמתחילה בגילאי 16, מתוך כוונה שכבר בשנה הקרובה תקבע מורגן את תוצאות הקריטריון ותצא לתחרות היוקרתית.

 

אלופה. מורגן קולי (אמצעית)
לוקחת אוויר לפני הזינוק. גרום
פעמיים כי טוב. שוורץ ובוכריס

 

הישגים יפים לג'ימים


לראשונה באליפות ישראל לנוער, הצליחו שחייני ג'ימים לעמוד על הפודיום ולחזור הביתה עם מדליות ראויות. שחייני הקבוצה החדשה יחסית, בניצוחה של המאמנת מעיין בוכריס, צברו במהלך העונה החולפת הרבה שעות אימון וניסיון תחרותי והחלו לקטוף את פירות ההשקעה. ההישג הגדול בקבוצה  שייך  לתמר שוורץ  בת 
ה – 15, שהצליחה לראשונה בקריירת השחייה שלה לעמוד על הפודיום, לא פעם אחת אלא פעמיים. במשחה למרחק 50 מ' גב היא נגעה בקיר שנייה ועצרה את השעון על זמן של 31.95 שניות, שיא אישי חדש עבורה ומקום שלישי בקטגוריית גיל 15. במשחה למרחק 100 מ' גב היא שחתה במסלול הצדדי והפתיעה את המתחרות שלה כשנגעה שלישית בקיר בזמן של 1.09. 25 ד', גם זמן זה הוא אישי עבורה ומדליית ארד נוספת בתחרות הטובה שלה.

ליאל מידני בת ה - 14, פספסה את מדליית המקום השלישי בעשרים מאיות השנייה בלבד במשחה למרחק 50 מ' חזה וסיימה במקום הרביעי. גם שחייני נבחרת ג'ימים יוצאים בימים אלו לפגרת הקיץ, כשהם חותמים על עונה מצויינת מבחינתם, ויחזרו לאימונים לקראת תחילת שנת הלימודים בספטמבר. 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש