פרסומת
דלג

הנוכל מספר אחת של ישראל השתחרר מהכלא ושב לאילת, כעת הוא מבקש: ''תנו לי להשתקם''

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 1/8/2018 19:50 ● ערב ערב 2874
שמו של אורן אברהם נודע לשמצה בשל מעשי ההונאה שביצע, עליהם נידון למספר מאסרים כשהממושך בהם שלח אותו ל-16 שנה בכלא ● אברהם הונה ורימה שרי ממשלה, שופטים ובכירים רבים במערכת השלטונית ● במפורסם שבהם, שיגר ארבעים מגשים של פיצות לשרים ולראש הממשלה, כשהוא משתמש בכרטיס האשראי של מנכ"ל הלשכה המכהן ● באילת, נעצר לאחר שביצע 12 עסקאות באמצעות כרטיסי אשראי גנובים בבית עסק המוכר משקאות אלכוהוליים ואף התחזה לעובד של 'ערב ערב באילת' ● השבוע הוא טוען: "אני רוצה להשתקם אבל ברשות לשיקום האסיר אמרו שאין מסגרת בשבילי. אני ישן ברחוב ואפילו ניסיתי להתאבד" ● מהרשות לשיקום האסיר לא נמסרה תגובה
הנוכל מספר אחת של ישראל השתחרר מהכלא ושב לאילת, כעת הוא מבקש: ''תנו לי להשתקם''
"עזרו לי, ניסיתי להתאבד, אני ישן על חוף הים". אורן אברהם בעת מעצרו באילת (צילום מסך)

אורן אברהם, מי שמוגדר כ'נוכל מספר אחד בישראל', שהצליח לשגע שופטים לרמות ולעקוץ אזרחים רבים, השתחרר מהכלא לאחר שריצה ארבע שנות מאסר. השבוע הוא אומר ל'ערב ערב': "אני רוצה להשתקם אבל ברשות לשיקום האסיר לא מוצאים תכנית שיקום שתתאים לי. בשבוע שעבר השתחררתי מבית החולים אחרי ששהיתי במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים, אסף הרופא בעקבות ניסיון התאבדות". אברהם טוען כי מאז שהשתחרר מהכלא הוא ישן בחוף הים, "אני בסך הכל רוצה שהרשות לשיקום האסיר תמצא עבורי מסגרת שיקום מתאימה", הוא מבקש, ומדגיש כי אינו מעוניין לשוב למעשי הנוכלות וההונאה וכי ברצונו להשתקם ולהתחיל בחיים חדשים. "אני לא רוצה לרמות או לעקוץ אני רוצה להיות אזרח כמו כולם. בכלא הייתי אסיר טוב שנחשב לחברותי וחיובי, אז למה לא רוצים לעזור לי להשתקם?", הוא מקשה. 
אורן אברהם הוגדר, ולא בכדי, כ"נוכל מספר אחד בישראל" לאחר שריצה חמישה מאסרים ועוד מאסר שנמשך 16 שנים. המאסר האחרון שלו נמשך ארבע שנים וב-10 ביולי הוא כאמור השתחרר. מאסר זה נגזר עליו לאחר שביצע בעסק המוכר משקאות אלכוהוליים, 12 עסקאות באמצעות כרטיסי אשראי גנובים. כשהזמין בקבוקי אלכוהול יקרים לחגוג עם צעירות עמן בילה. בנוסף התקשר לתושבים בעיר שפרסמו בעיתון 'ערב ערב באילת' וביקש מהם למסור לו את מספר כרטיס האשראי שלהם. הדבר נודע ל'ערב ערב' שמיהר להגיש תלונה במשטרת אילת. כמו כן, העביר העיתון למשטרה דיווח, לפיו אורן אברהם נראה לאחרונה בעיר ויתכן והוא אחראי למעשי ההונאה.

 


שמו של אברהם נודע לשמצה בשל מעשי ההונאה שביצע, במפורסם שבהם, שיגר ארבעים מגשים של פיצות לשרים ולראש הממשלה, כשהוא משתמש בכרטיס האשראי של מנכ"ל הלשכה המכהן. אברהם אף 'עקץ' כמה בנקים בישראל וביצע מעשי 'עוקץ' לשופטות שגזרו עליו תקופות מאסר ממושכות. אחת השופטות, שביקשה משירות בתי הסוהר למנוע מאברהם גישה לטלפון, נדהמה כשהגיעה לביתה ומצאה בו עשרות זרי פרחים שנשלחו אליה - על חשבון כרטיס האשראי שלה. במקרה אחר הוא שלח נערות ליווי לבתים של עובדי ממשלה בכירים על חשבון כרטיס האשראי שלהם, הונה בעלי חנויות תכשיטים ועוד אינספור עסקים. כששהה בכלא מנעו ממנו בשירות בתי הסוהר גישה לטלפון אולם כשהצליח לשים ידו על אחד המשיך במעשיו כשהתקשר לשרים ו שלח בשמם הודעות לעיתונאים ואף השאיר להם הודעות בטלפונים האישיים. באחת הפעמים התקשר לעוזרת הבית של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ואיים עליה כי תבטל את התביעה נגד נתניהו. במהלך כל השנים הבטיח תמיד כי יחזור למוטב אולם הבטחות לחוד ומעשים לחוד. 
כאמור מאז שחרורו נלחם אברהם לקבל מסגרת שיקומית  שניתנת על ידי הרשות לשיקום האסיר אך לדבריו נאמר לו על ידי ראש"א כי לא נמצאה מסגרת שיקומית עבורו. אברהם הגיש עתירה לבית המשפט המחוזי שיורה לרש"א למצוא עבורו תכנית שיקומית: "הם אמרו כי הם עושים מאמצים להתאים לי מסגרת שיקומית. זה היה לפני שמונה חודשים ועד לרגע זה הם לא מצאו לי מסגרת כי אף אחד לא מוכן לקבל אותי", הוא אומר. 
מהרשות לשיקום האסיר לא נמסרה תגובה עד לסגירת הגיליון. 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש