פרסומת
דלג

רכשתם טיקטקים בישראייר? הפכתם ללקוח סוג ב'

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 1/8/2018 21:25 ● ערב ערב 2874
תושבי אילת שרכשו חבילות כרטיסי טיסה באמצעות טיקטקים בחברת ישראייר נדהמו לגלות כי החברה מגבילה את מספר הטיקטקים בכל מטוס ל-12 נוסעים בלבד ● מרגע שהתמלאה המכסה לא יאפשרו עוד לנוסע המחזיק בטיקטק לעלות לטיסה ● ומה שגרוע יותר - החברה נמנעת מלהודיע על ההגבלה לרוכשים במעמד הרכישה ● כעת שוקלים מספר בעלי עסקים להגיש תביעה ייצוגית כנגד החברה ● מבדיקה שערך 'ערב ערב' עולה כי הגבלה זו אינה קיימת בחברת ארקיע ● בישראייר מודים אך טוענים: “מדובר במספר מצומצם של טיסות”
רכשתם טיקטקים בישראייר? הפכתם ללקוח סוג ב'
מדוע מסתירים בישראייר את ההגבלה במעמד רכישת הכרטיסים?

כמעט בכל מקום עבודה מקבלים תושבי אילת הקצאת טיסות שבאות לידי ביטוי בהקצאת מספר טיקטקים שיוכלו לשמש את העובד לטיסה. מקומות עבודה רבים, בעלי ואנשי עסקים רוכשים בקביעות כמויות גדולות של כרטיסי טיסה באמצעות שיטת הטיקטקים. כך הדבר בבית החולים יוספטל המחלק כרטיסי טיסה בדמות טיקטקים למבוטחי הקופה המופנים לבדיקות ואו טיפולים במרכז הארץ, כך בעיריית אילת ובעסקים גדולים רבים בעיר. 
לאחרונה גילתה בעלת אחד העסקים בעיר שביקשה להטיס חלק ממנהלי החברה לישיבה במרכז הארץ כי לא תוכל לעשות זאת בחברת התעופה ישראייר: "הבחורה במרכז ההזמנות אמרה לי בפירוש כי יש להם הקצאה של מספר מקומות על כל מטוס שישולמו על ידי טיקטקים. שאלתי אותה מה המספר והיא אמרה לי 12 איש בלבד יכולים להשתמש בטיקטקים בכל טיסה. הסברתי לה כי אני מבקשת להטיס שמונה אנשים בלבד והיא אמרה כי בסך הכל מותר לה להעלות 12 טיקטקים לטיסה וכי כבר יש הזמנות על הטיסה המבוקשת ששולמו בטיקטקים".

האם הודיעו לך מראש בזמן רכישת הכרטיסים כי קיימת הגבלה כזאת?
"לא אמרו לי דבר על ההגבלה, ההגבלה היחידה שדובר עליה היא האם אני רוצה לרכוש כרטיסים לאמצע השבוע בלבד או כרטיסים שיוכלו לשמש לטיסות בכל יום, ובחרתי באופציה זו שהיא יקרה יותר". 
הסיפור מסתבר אינו בלעדי רק לגופים אלא גם לאזרחים מהשורה שרוכשים כרטיסי טיסה בצורה מרוכזת באמצעות טיקטקים, מספר ז': "זה קרה לי מספר פעמים, התקשרתי להזמין ואמרו לי שיש מקום על הטיסה אבל בטיסה הזאת לא נשאר מקום למי שמשלם בטיקטק וביקשו שאזמין טיסה אחרת. זה מקומם. בעלי העסקים ותושבי אילת שנזקקים לשירותי חברות התעופה רוכשים כמויות טיקטקים מראש במטרה להשתמש בהם. מכיוון שאף אחד לא מספר על ההגבלה וחברת ישראייר מציעה את הטיקטקים במחיר נמוך יותר העדפתי לרכוש מהם, מה גם שהמרחק בין טיסה לטיסה הוא גדול כך שאם הטיסה שביקשתי לעלות עליה בשמונה בבוקר מלאה הטיסה הבאה יכולה להיות רק כמה שעות אחרי, מה שהורס לי את כל היום ומבזבז את הזמן היקר שלי". בעל עסק אחר עמו שוחחנו הנוהג לרכוש מהחברה טיקטקים אמר ל'ערב ערב' כי בדעתו להוועץ עם עו"ד במטרה לגבש תביעה ייצוגית כנגד החברה על הונאה צרכנית.  
בבדיקת 'ערב ערב' מול החברות נודע כי ההגבלה קיימת רק בטיסות ישראייר ואילו בטיסות שמציעה חברת ארקיע אין הגבלה בכמות המשתמשים בטיקטקים.


מחברת ישראייר נמסר בתגובה: ככלל ישנם מספר סוגי "טיקטקים" ברמות מחיר שונות
בחלק מהטיסות ישנה הקצאה לכמות הנוסעים ב"טיקטקים" לרוב אלו טיסות המשרתות את הנופשים המגיעים לעיר. כמות הטיסות אשר יש עליהן הגבלה מצומצמצת יחסית. ניתן לעלות על טיסות אלו בתוספת תשלום. בנוסף, קיימת אפשרות לרכוש מבעוד מועד "טיקטקים" אשר אינם מוגבלים במחיר שונה. לכל חברה אשר רוכשת את ה"טיקטקים" קיים הסכם נפרד ומכיוון שלא נמסר על איזו חברה מדובר קשה להתחייס למקרה הספציפי המדובר. בחודש מאי צרפה ישראייר לשורותיה מטוס איירבאס נוסף וביולי נכנס לפעולה מטוס ATR נוסף אשר משרת בעיקר את קו אילת ובכך מגביר את התדירויות ורמת השירות של ישראייר.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש