פרסומת
דלג

האם בית החולים 'יוספטל' באמת מדורג בתחתית?

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 24/8/2018 20:40 ● ערב ערב 2877
בניגוד לפרסומים בתקשורת הארצית לפיהם בית החולים 'יוספטל' בעיר דורג במקום ה-27 מתוך 28 בתי חולים בארץ שנבדקו בנושא בטיחות ● מעלה בדיקה של 'ערב ערב' כי הבדיקה אינה מתבססת על נתונים רשמיים, שניתנו על ידי משרד הבריאות ● ממשרד הבריאות נמסר: ''הנתונים נמצאים תחת חסיון וועדת בקרה ואיכות, טרם התקבלו הנתונים והציונים המלאים והסופיים
האם בית החולים 'יוספטל' באמת מדורג בתחתית?

השבוע פורסמו בתקשורת הארצית כתבות המציגות לכאורה את דו"ח משרד הבריאות. מהפרסום ניתן להסיק כי הנתונים נמסרו על ידי משרד הבריאות. בפרסום נטען כי משרד הבריאות בדק את מדד בתי החולים הבטוחים בישראל. נכתב כי במסגרת הבדיקה שערך ב- 28 בתי חולים בישראל, נבדקו אזורים בהם יכולת הטעות היא גדולה ויכולה להשפיע משמעותית על המטופלים. עוד נטען כי תוצאות הדו"ח ובסופו דירוג בתי החולים, התבססו על ביקורת שבוצעה על ידי חברה חיצונית שסוקריה עברו הכשרה והונחו לבדיקת הפרמטרים שמצוינים בדו"ח: בית המרקחת, בנק הדם, חדרי הניתוח, מכוני הדימות וחדר המיון. וכן התבססו על דיווחים שהעביר בית החולים. 
על פי הדירוג שפורסם נמצא בית החולים יוספטל במקום ה-27 מתוך 28 בתי חולים בישראל, שנבדקו, כאשר נטען כי בראש הרשימה מובילים בתי החולים 'שניידר' ובית חולים 'השרון' ('רבין'),  שדורג במקום הראשון והשני עם 94.8 נקודות. בית חולים 'יוספטל' באילת, דורג רק במקום ה- 27, מקום אחד לפני הסוף,  עם 67 נקודות. את הרשימה חותם בית החולים 'הדסה הר הצופים' עם 56.4 נקודות . 
עוד נטען כי, הבדיקה בחנה את התנהלות הצוותים הרפואיים בשלבי הטיפול השונים, החל מקבלת המטופל וזיהויו על ידי המטפל, וכן אימות פרטי המטפל בטרם קבלת הטיפול . נבדק האם נעשה אימות מול המטופל בטרם קיבל טיפול תרופתי, על מנת למנוע טעות במתן טיפול שאינו הולם את המחלה. האם המטופלים מועברים בבטחה למחלקה, ואם מועברים למחלקה הנכונה. כמו כן נבדקה מוכנות הצוותים הרפואיים בנושא ביטחון ובטיחות. הדו"ח התבסס על בדיקות שנעשו תוך התבוננות בתהליך הטיפול הרפואי, וכן בשיח עם הצוותים הרפואיים. בנוסף נבדקו המחלקות השונות בבדיקה של אירועים שהשפיעו על בטיחות המטופל והפקת לקחים בציון תהליך שיפור הבטיחות במחלקה.
למרות הפרסומים, טוען משרד הבריאות בתוקף כי הדו"ח שפורסם אינו דו"ח שיצא מהמשרד. "בעקבות פרסום הנתונים היום אבקש להבהיר, כי הנתונים שפורסמו היום אינם נתונים רשמיים שנמסרו על ידי המשרד", כך נמסר ממשרד הבריאות. "הנתונים נמצאים תחת חסיון וועדת בקרה ואיכות. נדגיש כי טרם התקבלו הנתונים והציונים המלאים והסופיים. גורמי המקצוע במשרד ממשיכים לעבד את הנתונים, לצורך פרסום הדוח הסופי. לאחר סיום עבודת המטה, הציונים יפורסמו לציבור באופן מסודר, שקוף ורשמי. נחזור ונדגיש את המובן - בטיחות הטיפול בבתי חולים בישראל טובה מאד ואין להימנע חלילה מטיפול לפי הצורך". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש