פרסומת
דלג

האם קבוצת יזמים תיקח לידיה את הפועל אילת?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 24/8/2018 21:05 ● ערב ערב 2877
מקורבים לראש העירייה מנסים לסלול דרך לקבוצת יזמים פרטיים שתקח לידיים את הפועל אילת שעדיין לא מצאה פיתרון תקציבי סופי לגרעונותיה, כך נודע השבוע לעיתון 'ערב ערב' ● בין חברי קבוצת היזמים עידן אבשלום, מי ששימש כמנהלה המקצועי של קבוצת הכדורסל באילת וכסקאוטר (מוצא כישרונות) בימיו של המאמן עודד קטש, ראובן אלקס, הבעלים של רשת בתי מלון, ואחרים ● הטוב: אם הם אכן ייקחו לידיים את הקבוצה, בעיית הגרעונות תיפתר ● הרע: נותני חסויות אילתים בקבוצה מאיימים, כי אם גורם שאינו מקומי יקח את הקבוצה ליידים, הם יסירו את חסותם ● בינתיים ממתינים למוצא פיהם של היזמים בעניין הסכום שהם מוכנים להביא איתם ● מקורב לקבוצה: ''במצב הנתון, אם יביאו 600 אלף ש''ח, הקבוצה שלהם'' ● יו''ר הקבוצה נחי אינדיק: ''אני לא יודע על זה כלום'' ● ראובן אלקס: ''לאור פנייה והבנה שהקבוצה במצב לא פשוט, החברה מטעמו של עידן בודקת את הנתונים''
האם קבוצת יזמים תיקח לידיה את הפועל אילת?
בודק את הנתונים. עידן אבשלום (שמאלי)

האם קבוצת היזמים עליהם נמנה עידן אבשלום, מי ששימש בימיו של המאמן עודד קטש כמנהלה המקצועי של הקבוצה ואף החזיק ב- 25 אחוזים מהבעלות עליה, תיקח לידיה בסופו של דבר את קבוצת הכדורסל הפועל אילת? גורמים מקורבים לקבוצת הכדורסל מוסרים כי שאלה זו יושבת בימים אלו לפתחו של ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי ושל הנהלת הקבוצה, שממתינים לשמוע איזה סכום מוכנים היזמים להביא איתם לקבוצה, והאם הסכום המדובר יסייע בסגירת הגרעון של הקבוצה שהגיע לכמיליון ש"ח. בהנהלת הקבוצה אמנם טוענים בתוקף כי הדבר אינו נכון ויו"ר הקבוצה נחי אינדיק, אף הבהיר כי הוא עצמו לא יודע על כך דבר ואולם יש מי שמתעקש שלא מדובר בשמועה בלבד.

 

אם אין כסף - יש יזמים


לאחרונה אמנם הצליחה הקבוצה לקבל הלוואה חיצונית שתעזור לה להתקדם לעבר תחילת העונה ואולם מאחר וסכום ההלוואה הינו 550 אלף ש"ח ולא מיליון ש"ח כפי שביקשה הקבוצה, ומאחר ועדיין לא נסגרו הסכמים עם ספונסר ראשי, עדיין חסר בקבוצה נתח תקציבי לא קטן, מה שגורם למאמן שרון דרוקר לפתוח את אימוני טרום העונה, אך במקביל להמתין לכסף לפני החתימה על שחקן זר נוסף שעדיין חסר לו להשלמת הפאזל.
ל"ערב ערב' נודע כי קבוצת היזמים המדוברת עליה נמנים בין השאר עידן אבשלום, אשת העסקים רונית בלאט (של דיויד בלאט) והבעלים של רשת בתי מלון ראובן אלקס, כבר הייתה בתמונה של הקבוצה לפני כחודשיים, עת היה ברור כי מוטי אמסלם ז"ל לא יוכל להמשיך את דרכו בקבוצה. אל שולחנו של ראש העירייה מאיר יצחק הלוי הוגשו שתי אפשרויות- ללכת על קבוצת היזמים שאינם אילתים או להעדיף את נחי אינדיק האילתי לתפקיד היו"ר והמושך בחוטים. כבר אז נעמדו נותני חסויות אילתים על הרגליים האחוריות והבהירו כי אם קבוצת היזמים תקבל לידיה את הקבוצה, הם ימשכו את כספי החסות שלהם, מאחר ולטענתם מדובר ביזמים שאין להם זיקה לעיר אלא בעיקר לקידום עסקיהם הפרטיים. בסופו של דבר בחר ראש העירייה באינדיק והקבוצה יצאה לדרך. אלא שרק אז התגלה גודל הגירעון הכלכלי אליו נכנסה הקבוצה, גרעון של כמיליון ש"ח, אותו לא הצליחה עד כה הנהלת הקבוצה, למרות כל מאמציה לכסות.

 

"יביאו כסף - יקחו את הקבוצה"


"מדובר במקורב לראש העירייה, המקורב גם למאמן עודד קטש ולקבוצת היזמים, שדוחף שוב ושוב את החבורה אל הצלחת", הסביר השבוע מקורב לקבוצת הכדורסל בעיר. "במצב הנתון, לפיו ההנהלה הקיימת עושה הכל, אבל לא מצליחה לסגור את הגירעון, הקבוצה צריכה כסף מבחוץ. המתכון פשוט, אם קבוצת היזמים תביא איתה את סכום הנחוץ של כ-600 אלף ש"ח, גדולים הסיכויים שראש העירייה יתן לה את הקבוצה, אחרי הכל עיריית אילת מוסיפה לתקציב 2 מיליון ש"ח ולראש העירייה יש אמירה ברורה במה שקורה בקבוצה", הבהיר המקורב והוסיף, "אסור לשכוח שבימים אלו של טרום בחירות, הדבר האחרון שראש העירייה צריך הוא בלאגן בקבוצת הכדורסל או חלילה התפרקותה בגלל בעיות כספיות ולכן, גם אם בתחילת הדרך העדיף ראש העירייה את הגורמים המקומיים, הרי שעכשיו לא ממש נותרה ברירה בידיו".
אלא שהדברים לא כל כך ורודים עבור הצד האילתי שבתמונה וכבר יש נותני חסות שמיהרו להבהיר כי אם בסופו של דבר צעד כזה ייצא לדרך, הם יסירו את חסותם, מה שיחסיר שוב סכום לא מועט מהתקציב הקיים. בעייה נוספת תעמוד בפני הנהלת הקבוצה ובעלי התפקידים השונים בה, שיאלצו לפנות את מקומם לאנשי שלומם של היזמים, שירצו מן הסתם לראות את הקבוצה מתנהלת על ידי 'אנשים שלהם', ועדיין לא דיברנו על עמדתו של המאמן שרון דרוקר, שכבר הרכיב את הקבוצה ואמור לשמש בה כמאמן גם בעונה הקרובה, כיצד הוא ירגיש כמי שמסמכות בלעדית על הצד המקצועי של הקבוצה, יאלץ לקבל מרות של מנהל מקצועי חדש?
כאמור, תסבוכת לא פשוטה. ובינתיים, ביום שלישי השבוע יצאו לדרך אימוני הפועל אילת, בשלב הראשון על בסיס השחקנים הישראלים, כשכבר היום, יום חמישי, ועד ליום שני, צפויים לנחות בעיר השחקנים הזרים ולהצטרף לאימוני הקבוצה. לצד שני שחקני נוער שאמורים לעלות גם השנה אל הקבוצה הבוגרת, צפוי לחזור, לקבוצה לבקשתו של המאמן שרון דרוקר, השחקן האילתי המוכשר מתן דוידי ששיחק בקבוצה שתי עונות 2014-2016 אך עייף מלחמם את הספסל, הושאל לחבל אילות לעונה אחת וחזר הביתה לקבוצה האילתית בליגה הארצית, וגם איתי שריקי שהיה חלק מהקבוצה בעונה שעברה.


בתגובה למועלה בכתבה מסר יו"ר הקבוצה נחי אינדיק: "אני לא יודע על זה כלום".


ראובן אלקס מסר בתגובה: "לאור פנייה והבנה שהקבוצה מצויה במצב לא פשוט, בשלב הזה, החברה מטעם עידן (אבשלום - מ.ל.ד), בודקת את הנתונים הכלכליים של הקבוצה. לדבר על כך שאנחנו לוקחים את הקבוצה זה עוד מוקדם מאוד. עידן הוא איש כדורסל ואני מוכן לעזור. לקחת קבוצה כזו זה נטל, ואם עושים דבר כזה זה למען הספורט והעזרה לקהילה. היו עד עכשיו דיבורים כלליים, עכשיו אנחנו בודקים כדי לנסות לעזור. מי שחושב שמרוויחים מדבר כזה לא מבין. כמה שזה נשמע מוזר, מדובר בנטו עזרה לקהילה. אז כרגע אנחנו בודקים את הנתונים הכלכליים של הקבוצה, שום דבר עדיין לא פראקטי".


 

טורניר חברים זוכרים את אודי חוזר

 

לאחר הפסקה של שנה אחת, יחזור השנה טורניר הכדורסל 'חברים זוכרים את אודי', אלא שבלי ה'חברים'. בדומה לטורניר שהתקיים לפני שנתיים, יערך הטורניר המסורתי לזכרו של אודי סגל ז"ל במתכונת של טורניר הכנה טרום עונה, בו ישתתפו ארבע קבוצות מליגת העל בכדורסל.
הטורניר שכל קצוותיו כבר נסגרו, יתקיים בין התאריכים 13-15/9 ויקחו בו חלק מלבד אילת גם מכבי ראשון לציון, הפועל גליל עליון והעולה החדשה לליגת העל מבאר שבע. ככל הנראה גם הפעם לא ישתתפו בטורניר וותיקי הקבוצה האילתית. ההצעה להוסיף לשם הטורניר את שמו של מוטי אמסלם, התקבלה בברכה על ידי משפחתו של אודי סגל, ואולם משפחת אמסלם דחתה את ההצעה בתקווה כי יתקיים טורניר נפרד שינציח את זכר אבי המשפחה. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש