פרסומת
דלג

השאיפה: להקים בית ספר לכדורסל בנות כבר בשנה הבאה

מאת: רותם ג'קסון ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/9/2018 11:38 ● מה נשמע 564
קצת מוזר לראות בחורה שכל חייה הבוגרים נקשרו לתקשורת, עיתונאות ועריכת עיתונים, כשהיא מאמנת כדורסל על המגרש, אבל תתפלאו, למירב לוי דיאמנט, עורכת העיתון שאתם מחזיקים בידיכם זה לגמרי לא מוזר ● היום היא אמנם מורידה חלודה של 20 שנה, אבל היי, למרות הגובה הלא ממש משכנע שלה היא שיחקה כדורסל בימים בהם קבוצת הנשים של אילת שיחקה בליגה לאומית ב' ● עכשיו היא כאן חולמת רחוק, מגובה בהנהלת עמותת הכדורסל, במנהל מחלקת הנוער ובספונסרית של הקבוצה אלה שביט - 'כפר השעושים', ושואפת לפתוח כבר בשנה הבאה בית ספר לכדורסל בנות באילת ● ותאמינו לה- זה אפשרי
השאיפה: להקים בית ספר  לכדורסל בנות כבר בשנה הבאה

שלוש שנים עברו מאז יצאה לדרך באילת קבוצת קטסל תחרותית לבנות. הייתה זו נאווה אינס, מי שהקימה את הקבוצה ואימנה אותה, שהובילה את החזון שלה ושל מנהל מחלקת הנוער באגודת הכדורסל, יוסי מלול, להצמיח גם באילת דור של שחקניות כדורסל. ועם עובדו תאי אפשר להתווכח. בימים הימים כבר היו באגודה למעלה מ- 50 בנות בגילאים שונים, כולל קבוצת בוגרות, ששיחקו כדורסל ומה יכול להיות יפה יותר מאשר לראות פעילות ערה של בנות המין היפה לצד פעילות הבנים? לפני שנתיים סיימה קבוצת הבנות התחרותית של נאווה במקום הרביעי בטבלה, לפני שנה הם סיימו באמצע הטבלה- מקום חמישי מתוך 10 קבוצות במחוז, כשהן מציגות כדורסל ראוי. השנה מתוך רצון לרענן את השורות הועברה פעילות הבנות באגודת הכדורסל לידיה של מירב לוי דיאמנט, בבוקר, עורכת העיתון שאתם מחזיקים בידיכם, ובשעות הערב- מאמנת כדורסל.

 

להתחיל מבסיס הפירמידה


"כבר בימים עברו כשאני אימנתי את קבוצת הנשים שפעלה בעיר והגיעה לליגה לאומית ב', היה לי ברור שאין הצדקה לקבוצת נשים אם אין לה קבוצת עתודה, וצדקתי", מספר השבוע מנהל מחלקת הנוער באגודה יוסי מלול. "כשבנו תנאלצו לפנות לכיוונים אחרים בחיים, משלא היו לנו קבוצות עתודה, נשארנו בלי נשים וסגרנו את הקבוצה", הוא נזכר. אחרי שנים יחד עם נאווה אינס שהייתה גם היא ממש כמו מירב לוי דיאמנט, מיוצאות הקבוצה ההיא שפעלה באילת, הם החליטו לנסות להחזיר עטרה ליושנה, הפעם דווקא מלמטה. "הכוונה הייתה לבנות את בסיס הפירמידה ומשם לטפס", מסביר מלול. במשך שנים הובילה אינס את פעילות הבנות בבית הספר לכדורסל, עד שלפני שלוש שנים הוקמה לראשונה בעיר קבוצת בנות בליגת קטסל תחרותית. השנה החליטה המערכת לרענן את השורות. "אני מאוד מאמין", אומר מלול, "שמירב תצליח לבנות את פעילות הבנות באגודה ותהפוך את זה לפרויקט חיים. אני מודה לנאווה על שנים של עשייה ברוכה, אחרי הכל היא הובילה את קבוצות הבנות למקום בו הן נמצאות היום. השאיפה שלנו היא להתקדם, אבל המטרה האמיתית היא לבנות בסיס יציב של הפירמידה על מנת שתוכל להמשיך ולטפס ולהצמיח נערות ומי יודע אולי בהמשך גם בוגרות שמשחקות כדורסל באילת".

 

 

מורידה חלודה


עבור מירב זה 'בייבי' מסוג אחר. למעלה מ - 20 שנה עברו מאז היא עצמה שיחקה כדורסל ואימנה. את כל מירצה היא השקיעה אחר כך באימוני טריאתלון, בעבודה בעיתון 'ערב ערב' בו היא סוגרת בימים אלו ממש 25 שנים ובגידול משפחתה. היום משהילדים גדלו מעט, היא החליטה לעשות גפם למען הנפש ולמען האהבה הישנה וחזרה לכדורסל. לא עוד שחקנית אלא מאמנת. "זה מאתגר ומהנה באותה מידה", היא אומרת השבוע ומבטיחה לעשות כל שביכולתה על מנת להצמיח את דור העתיד של אילת בכדורסל. "כבר היום יש לנו קבוצת בנות מקסימה, מגובשת ומוכשרת שאוטוטו תצא לדרך במשחקי חוץ ובית, לצידן פועלות שתי קבוצות של ילדים בגילאי א'-ג', ד'-ו', כשהחלום שלי הוא להגיע לכזו כמות של בנות שמשחקות כדורסל, שתצדיק פתיחת קבוצה לכל גיל ואגב כך לפתוח בית ספר לכדורסל בנות בו יאמנו נשים מאילת שעברו את הקורס הנדרש בוינגייט ובהמשך גם שחקניות הכדורסל לכשיגיעו לכתה י' ויעברו בעצמן קורס מדריכות בוינגייט. בינתיים הכוונה היא להעלות למודעות של ההורים בעיר שיש באילת כדורסל לבנות. חי ונושם ואפילו בוטע, למרות שבכדורסל זורקים לסל. מדובר בספורט מקסים ומעצים, פעילות גופנית שטובה לא רק לגוף אלא גם לנפש על כל המשתמע מכך. לא יתכן שיש היום באילת ילדות ונערות שמגיעות למשחקי קבוצת הבוגרים, אוהבות כדורסל וחולמות לשחק גם והן לא יודעות שיש את זה ממש מתחת לאף שלהן".
מירב מציינת כי מתוך כוונה לעודד את פעילות הבנות, חוג הכדורסל של בית הספר לכדורסל הוא הזול בעיר ועומד על סכום של 150 ש"ח בלבד לשני אימונים של שעה בשבוע. "עכשיו כל שנשאר הוא שבנות ובעיקר ההורים בגיל הזה, יצביעו ברגליים בעד ויגיעו לפחות לנסות. אני בטוחה שכל מי שתנסה לא תוותר".

 

תחרותיות לצד לימודים

 

קבוצת הבנות התחרותית של אילת מונה כיום 12 צעירות מוכשרות מכתות ו-' ח'. מי שמלווה את פעילות הבנות לצידה של מירב המאמנת הוא שי כהן, מנהל הקבוצה, אביה של אחת הבנות בקבוצה שישמש בתפקיד ההתנדבותי זו השנה השנייה ברציפות ומבחינתה של מירב הוא "נכס משמעותי ביותר". אם לא די בזה, הרי שברגע שמירב קיבלה את המשוכות של הקבוצה לידיה, היא רתמה לצידה את אלה שביט, זכיינית 'כפר השעשועים' בעיר, חובבת כדורסל מושבעת ואמא לעמית, שחקן כדורסל שגדל באגודה, שלא חשבה פעמיים ומיד הצטרפה כספונרית של הקבוצה.
עכשיו כשהכוח הנשי חזק מבהירה מירב כי היא מצפה להצלחות, אבל באותה נשימה היא מדגישה כי הלימודים באגודת הכדורסל בכלל הם ערך עליון וחשוב. "לא ניתן לשחקנית להידרדר בלימודים בגלל הכדורסל. נהפוך הוא, נעשה הכל, נבין ונתחשב, כשההצלחה בלימודים היא בראש ובראשונה. יחד עם זה יבואו כבר ההצלחות על המגרש".

אז מה נאחל לכן?
מירב: "בעיקר בריאות. עם כל השאר כבר נסתדר על המגרש ומחוצה לו".
ההרשמה לקבוצות הבנות בגילאים השונים בעיצומה במתנ"ס.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש