פרסומת
דלג

בקרוב: מבנה המגורים הראשון באילת שיבנה באמצעות תמ''א 38 לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: חיים דוד ● 5/9/2018 22:12 ● ערב ערב 2879
אושרה תוספת של כ-1800 מ''ר לבניין הנבנה באמצעות תמ''א 38 לחיזוק בניינים נגד רעידות אדמה, ברח' לוס אנג'לס 12 בעיר ● את הפרויקט הראשון מסוגו באילת, מבצעת חברת גני בר, שהינה חברה משפחתית הפועלת בתחום הנדל''ן
בקרוב: מבנה המגורים הראשון באילת שיבנה באמצעות תמ''א 38 לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה
התנגדות השכנים נדחתה. הבניין המיועד

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה החודש לחברת גני בר, המקדמת באילת פרויקט תמ"א 38 לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה בתמורה לתוספת קומות, שורת הקלות ותוספת זכויות בניה ודחתה התנגדות שהוגשה על ידי אחת מתושבות השכונה שטענה כי תוספת הקומות תפגע בתשתיות השכונה העמוסות גם כך ובהסדרי התנועה והחניה במקום. 

 

הדמיית הבניין ברחוב לוס אנג'לס


בבקשתה ביקשה החברה לאשר לה תוספת של 1204 מ"ר  שטח עיקרי, כ-90 מ"ר שטחי שירות, 365 מ"ר ממ"דים ו-143 מ"ר מרפסות. סה"כ התבקשה תוספת של כ-1800 מ"ר על המבנה הקיים, שעומד להפוך במסגרת התמ"א למחוזק בפני רעידות אדמה, ולהשביח בכך את ערכו. כן התבקשה תוספת של 14 דירות על ה-15 הקיימות בבניין. המדובר בתוספת חריגה יחסית לכמות המאושרת בדרך כלל בפרויקטים מסוג זה במרכז הארץ. בהחלטתה לאשר את הבקשה קבעה הוועדה כי: "הועדה שמעה את מגישי התכנית ובהתאם להחלטת הועדה חברי הועדה יצאו לשטח". היועצת המשפטית הקריאה את התנגדותה של עוה"ד שייצגה את המתנגדים מקרב תושבי השכונה, אף שזו לטענת הוועדה לא הגיעה אף שהוזמנה: "על אף האמור הוועדה בחנה את נימוקי ההתנגדות ונתנה דעתה בנושאי חינוך, תקני חניה, צפיפות במכולת ובדואר השכונתי. הועדה סברה כי האינטרס הציבורי באישור הבקשה לפי תמ"א 38 גובר על הנימוקים שהועלו בהתנגדות ואף סברה שבמרבית הנימוקים לא היה ממש. הוועדה קבלה את חוות דעת מהנדס הועדה המקומית בדר חריגה מקו הבניין הצפוני בלבד". לאור כך ובכפוף לעמידה במקדמי הבטיחות הנדרשים, אישרה הוועדה את ההקלות שהתבקשו. בחודש מאי השנה הוגשה בקשה מתוקנת על ידי החברה לאחר שתוקנו בה חריגות בכמות השטחים המאושרים על פי התמ"א ולאור כך אישרה כאמור החודש הועדה את הבקשה והוציאה לה גיליון דרישות לקבלת אישורים משורת גורמים.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש