פרסומת
דלג

הוועדה המקומית נלחמת בווילות מרובות יחידות דיור

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: חיים דוד ● 5/9/2018 22:18 ● ערב ערב 2879
שלושה סיפורים שמספרים את מלחמתה של הוועדה המקומית בוילות המבקשות לאשר מראש או בדיעבד בנייה של מספר יחידות דיור ● בני הזוג שנקבע כי הם מנהלים ''וילה רועשת'' ● בעל הבית שנדרש ראשית להרוס את הקומה השלישית ● וזה שסירב להכניס את המפקח ולאפשר לו לסייר בנכס
הוועדה המקומית נלחמת בווילות מרובות יחידות דיור
הפיקוח קבע כי ברחוב מתנהל עסק להשכרה יומית. משעול טופז (למצולמים אין קשר לכתבה)

משפחת בן אבן ביקשה תוספת זכויות והסרה של מגבלות בניה בנכס שבבעלותם הממוקם במשעול טופז באילת. בין היתר התבקשה הגדלת זכויות הבניה במבנה מ-214 מ"ר ל-400 מ"ר וכן תוספת שטחי שירות והסטת קו הבנין. כן התבקשה תוספת של 3 יחידות דיור. 
בדחותה את הבקשה ציינה הוועדה כי: "על פי דו"ח הפיקוח קיימות בוילה 6 יחידות דיור המשמשות כשימוש עסקי להשכרה יומית. הוילה מוגדרת כ"וילה רועשת" כחלק ממדיניות האכיפה העירונית. הבינוי המבוקש מגדיל את אחוזי הבניה הקיימים...תוספת זו עלולה להגביר את השימושים האמורים ואת המטרד הנלווה לו. מדובר בשכונת מגורים איכותית ויוקרתית ויש לשמור על אופייה ככזו".

תגובת הגב' בן אבן: 

"עשיתם לינץ' גם לשם שלי, הייתם חייבים לפרסם את התמונה של הבית? אתה עיתון ערב ערב הולך לשנות את הקיים? 75 אחוז מהדירות באילת מחולקות, למה לא פרסמת דירה אחרת? למה התלבשת על הדירה שלי? אתה יודע מה המצב הרפואי שלי שאתה הולך לעשות פרסום בעיתון? אתה יודע מה זה עושה לבן אדם? אתה יכול להרוג בן אדם? למה? אתה תשנה היום את העולם? זה התפקיד שלך? אולי תצא בכתבות יותר מעניינות, שבאמת קשורות לכלל האוכלוסייה, שבאמת תהיה חיתוך אמיתי של כולנו שמתאים לנו לקרוא כתבה כזאת, הרי 75 אחוז מהדירות מחולקות כאן באילת, אני לא שופטת מה בסדר או לא בסדר אני לא שופטת...אני לא אומרת שום דבר שהוא בניגוד לחוק, אני אומרת משהו שהוא בעד החוק...אתה יודע עם מי להתעסק, עם אנשים שאתה לא מכיר, איך הוועדה יכולה לדעת שהבית מחולק? לגבי הוועדה אני לא רוצה להיכנס לזה, אני אכנס לזה בדרך שלי, תשעים אחוז מהדברים שפרסמת הם לא נכונים ולא מדויקים".

וילה אחרת שזכתה לכתף קרה מצד הוועדה היתה וילה הממוקמת בשכונת גנים א' שביקשה תוספת זכויות בניה, תוספת קומה ותוספת יחידת דיור לצד שינוי קו בניין לבריכה.
סה"כ ביקש הבעלים יצחק (ללו) מזרחי תוספת זכויות בניה לכל 3 הקומות של כ-247 מ"ר. בדחותה את הבקשה קבעה הועדה כי היא אינה ממליצה בפני הוועדה המחוזית על הפקדת התכנית במתכונתה הנוכחית. "ככל שיבקש מגיש התוכנית להגיש תכנית חדשה, התנאי להגשת התכנית יהיה הריסה בפועל של כל יחידות הדיור והריסת הקומה השלישית. במידה ויבקש תוספת יחידת דיור ליחידה הבסיסית מהיתר הבניה, היא תוגש כחלק מהמבנה הקיים ועד 30 מ"ר ברוטו", כתבה הוועדה בהחלטתה. עם זאת יש לציין כי הוועדה לא טענה כי וילה זו משמשת כעסק להשכרה.
נכס אחר שביקש להסדיר מצב קיים של יחידות דיור הינו בית ברח' חורב באילת, שביקש תוספת שטח עיקרי בגודל 20% מהקיים כך שסך הכל יכלול המבנה 1108 מ"ר. כן התבקשה תוספת של שתי יחידות דיור למבנה. בהערות הבדיקה נכתב כי מפקח מטעם הוועדה יצא לשטח על מנת לערוך סיור בנכס על מנת לעדכן את דוח הפיקוח שיצא בנובמבר 2016 ואולם אז קיבל שיחת טלפון מסגן ראש העיר ומ"מ יו"ר הוועדה, משה אלמקייס, שעדכן אותו כי: "הפגישה מבוטלת עקב סירובו של בעל הנכס לאשר כניסה לבית". תכנית זהו כבר עמדה להיות מוגשת לדחיה באוקטובר 2017 ואולם היא הורדה מסדר היום לאור בקשתו המיוחדת של אלמקייס. כאמור לאחר שבעל הנכס סירב לאפשר למפקח להיכנס לנכס ולאחר שהתכנית לא תוקנה, החליטה הוועדה לסגור את התיק עקב אי קידום הליכי תכנון. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש