פרסומת
דלג

עו''ד לימור להב: ''אני ומויאל ההוכחה שאין לאדם דתי שום בעיה להיות מספר שתיים של אישה חילונית''

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/9/2018 22:24 ● ערב ערב 2879
עו''ד יצחק מויאל הודיע על פרישה מהמירוץ לראשות העיר, זאת בשל ריבוי המועמדים, והצטרפותו כמספ' 2 ברשימתה של עו''ד לימור להב ● בראיון ל'ערב ערב' מסבירים השניים את השיקולים שמאחורי הזיווג הפוליטי ● להב: ''דווקא החיבור בין דתי לחילוני מסמן את האמירה לפיה אילת היא עיר של כולם'' ● מויאל: ''אני נשאר אני, רק הבית נמצא כרגע בכתובת אחרת, אנחנו נשארים עם אותן מטרות ואותה תפיסה ואותו חזון''
עו''ד לימור להב: ''אני ומויאל ההוכחה שאין לאדם דתי שום בעיה להיות מספר שתיים של אישה חילונית''

חיזוק משמעותי לשורותיה של לימור להב בדמותו של עו"ד יצחק מויאל, שהודיע על פרישתו מהמרוץ לראשות העיר ועל חבירתו אל מי שכינה: "המועמדת המנוסה ביותר, הראויה ביותר ובעלת הסיכויים הגדולים ביותר לנצח את מאיר יצחק הלוי", ופתח בכך את עונת הזיווגים והאיחודים בדרך אל הישורת האחרונה של הבחירות.

 

"הסנונית הראשונה"


תפנית בהרכב המתמודדים לראשות העיר. עו"ד יצחק מויאל הודיע השבוע על פרישתו מהמרוץ לראשות והצטרף לרשימתה של עו"ד לימור להב, כמס' 2. בפוסט שפרסמה להב ביום שני היא כתבה: "שמחה וגאה לבשר לכם, שעו"ד יצחק מויאל, החליט לפרוש מהמרוץ לראשות העיר, ולהצטרף אלי כמספר 2, ברשימה בראשה אני עומדת - "עתיד חדש לאילת". עו"ד מויאל הוא חיזוק משמעותי לרשימה ההולכת ומתגבשת שלנו, והוא מביא אתו רוח רעננה, מרץ, מוטיבציה ונכונות לפעול למען העיר אילת, ולמענכם, תושבי אילת, יד ביד איתי מעטים הם האנשים המסוגלים להניח בצד שיקולים בלתי רלוונטיים, ובעיקר את האגו, ולעשות את מה שנכון לכלל הציבור ולא רק לעצמם. עו"ד מויאל הוא אחד כזה, ואני מברכת אותו על החלטתו האמיצה. האמת חייבת להיאמר. בתקופה האחרונה, מצא עצמו עו"ד מויאל "מחוזר" על ידי מספר מתמודדים. העובדה שמכולם בחר להצטרף דווקא אלי, בהחלט מחמיאה לי, אך גם משדרת מסר ברור מטעם שנינו. אני אהיה ראש העיר של כולם, וחברי הרשימה שלי ייצגו את כל ציבור תושבי אילת. גברים ונשים, דתיים וחילוניים, צברים ועולים חדשים, מעוטי יכולת ומי שהפרוטה מצויה בכיסם, בני כל הדתות והגילאים. כולם. כי העיר הזו היא של כולנו! אני רוצה להאמין, שהצטרפותו המבורכת של עו"ד יצחק מויאל, היא הסנונית הראשונה המבשרת את איחוד הכוחות, המתמודדים והרשימות, למען המטרה החשובה לכולנו – החלפת הנהגת העיר בהנהגה חדשה וטובה הרבה יותר".
בראיון ל'ערב ערב' מאוקטובר 2017, לאחר שנשאל האם: "ירית יריית פתיחה ועכשיו תמתין לראות את התגובות בסוף השבוע הקרוב? השיב מויאל:  "אני לא חושב כך, מבחינתי אם הכרזתי אני הולך עד הסוף." השבוע כאמור הוא הפר את הבטחתו לטובת מי שכינה "המועמדת המנוסה והראויה ביותר".  "שמח וגאה לבשר לכם", כתב מויאל בפוסט שהעלה אף הוא ביום שני בפייסבוק: "שלאחר מחשבה רבה ומכיוון שטובת העיר אילת ותושביה, והיא בלבד, לנגד עיני, החלטתי לפרוש מהמרוץ לראשות העיר, ולהצטרף כמספר שתיים לרשימת "עתיד חדש לאילת" בראשות לימור להב. כשהצטרפתי למרוץ לראשות העיר עמדה לנגד עיני מטרה אחת, להחליף את מאיר יצחק הלוי. ככל שחלף הזמן ועוד ועוד מועמדים הצטרפו למרוץ, הבנתי שריבוי המועמדים יכול לפגוע במטרה המשותפת לכולנו. בבחירות הקרובות יש לנו הזדמנות פז לחדש ולרענן את השלטון באילת ואסור לנו לפספס אותה. משום כך, מצאתי לנכון להצטרף ולחבור למועמדת המנוסה ביותר, הראויה ביותר ובעלת הסיכויים הגדולים ביותר לנצח את מאיר יצחק הלוי. אני מכיר את לימור להב שנים רבות מעבודתנו המשותפת כעורכי דין ועקבתי אחר פעילותה הציבורית בעשר השנים האחרונות, כך שאני יכול לומר בפה מלא ובבטחה, שהיא ורק היא תוכל להוביל את כולנו לעתיד חדש וטוב יותר. אני יודע שביחד עם שאר חברי הרשימה אנחנו צוות מנצח ונעבוד כולנו בשיתוף פעולה מלא כדי לשרת אתכם נאמנה, כשכל אחד מאתנו ירתום לטובת העיר את כישוריו, יכולותיו וניסיונו. אני קורא לשאר המועמדים, שימו את האגו בצד, אפסנו לכמה שנים את מאווייכם האישיים, ועשו כמוני. זה הזמן לפרוש מהמרוץ לראשות העיר ולתמוך בלימור להב. לכל התומכים שהלכו איתי יד ביד עד כה, תודה רבה מקרב לב. אני עדיין כאן, רק בבית חדש ואחר, הצטרפו אלינו וביחד ננצח".

מויאל: "היו אלי פניות ממספר מועמדים"
בראיון ל'ערב ערב' אישר השבוע מויאל כי היו אליו פניות מצד מספר מועמדים:
הרחוב דיבר על חבירה בינך ובין דובי כהן, היתה פנייה מצדו?
"גם, לא רק". 

מה קרה שזה נפל?
"זה לא נפל, אלא בחרתי בסופו של יום בלימור להב ולדעתי החיבור ביני ובין לימור הוא חיבור מנצח".

וכיצד מסתדרת הבחירה שלך עם הצהרתה של להב כי תפרוש מהחיים הפוליטיים היה ולא תבחר לראשות העיר?
"זה רק מאתגר אותנו לעבוד יותר קשה כדי שהיא תבחר".

מקובל עליך שהיא תפרוש ותשאיר אותך לבד?
"אני לא לבד אף פעם, אבל נעשה את כל המאמצים על מנת שהיא תהיה ראש העיר".

אומרים שהצעד הזה נעשה מבלי שהתייעצת עם אנשיך, מבלי שהצגת בפניהם את הדברים ולמעשה הפלת עליהם את ההכרזה מהרגע להרגע
"מטבעם של משאים ומתנים, אם רוצים שהם יצליחו, הם צריכים להיות חשאיים, אבל הקרובים באמת היו בסוד העניין".

ומה אתה אומר לכל המאוכזבים מקרב תומכיך 
"אין לכם מה להיות מאוכזבים, אני נשאר אני, רק הבית נמצא כרגע בכתובת אחרת, אנחנו נשארים עם אותן מטרות ואותה תפיסה ואותו חזון".

 להב: "מחמיא לי שחושבים שאני סוג של מעצמה"
בראיון ל'ערב ערב' התייחסה להב להצהרתה והצהירה כי היא עודה עומדת מאחוריה:


כיצד את מצפה כעת מאנשיו של מויאל להילחם עבורך כשברקע עומדת ההצהרה שלך כי תפרשי מהחיים הפוליטיים היה ולא תבחרי?
"ראשית אני עושה את כל המאמצים על מנת להיבחר וכרגע אני ממש לא לוקחת את הנושא הזה בחשבון, כך שאני לא באמת יודעת לתת לך תשובה. אני מאמינה שהחיבור הזה הוא הראשון אבל ממש לא האחרון ואני מאמינה שככל שיהיה סיבוב שני, אם יהיה, אני זו שתעמוד מול מאיר".

אבל את לא חוזרת בך מהאמירה לפיה תפרשי אם לא תבחרי
"לא, אבל אני אומרת שהיא לא תבחן במבחן המציאות".

מה תאמרי לטענה לפיה השעטנז בין היותך אישה וחילונית לבין היותו אדם דתי, מפספסת בשני הקהלים, הן זה החילוני שלך והן זה הדתי שלו
"ממש לא, דווקא החיבור בין דתי לחילוני – אגב, אני מסורתית רק לא דתיה - דווקא הוא מסמן את האמירה לפיה אילת היא עיר של כולם שצריכים לחיות זה עם זה, הסטטוס קוו ישמר ולא תהיה כפיה ונעבוד בשיתוף פעולה מלא כשמויאל מייצג ופועל למען הקהילה שלו. אנחנו ההוכחה שאין לאדם דתי שום בעיה להיות מספר שתיים של אישה חילונית, מספיק לראות את התגובות הפרגון והאהבה ברחוב כדי להבין שהחיבור מאוד נכון".

את המועמדת היחידה שכמעט ולא רואים נוכחות שלה על מרפסות
"זה לא נכון. אני רואה לפי כמויות השלטים. להבדיל ממועמדים אחרים אני לא משלמת לאנשים כדי שיתלו שלטים שלי בבתיהם, כשאתה רואה שלט שלי זה של אדם שהוא גם תומך וגם לא מפחד לתמוך בפומבי. יש לי תופעה קשה מאוד של השחתת שלטים עד לרמה שהתלבטתי אם להמשיך לתלות, אבל נמשיך ויצאו כעת שלטים חדשים שלי ושל מויאל".

מה תאמרי לאלה שטוענים שאת ממומנת על ידי מרואן נופי (שמכחיש)
"מי שאומר שיוכיח, אומרים עלי הרבה דברים, מחמיא לי שחושבים שאני סוג של מעצמה".

ישנה כרגע בעיה של כלל המתמודדים שאף אחד מהם לא מצליח באמת להתבלט מול השאר, כולם פחות או יותר עומדים על אותה פלטפורמה ובמצב כזה, התאוריה לפיה ריבוי מועמדים יוביל בהכרח לסיבוב שני מתערערת, שכן התזה הזו נכונה כשיש לך מס' 2 שעומד על 30% לעומת המעל 40% של מאיר, כשכל המועמדים חגים סביב אותו אחוזון אז קל למאיר להגיע ל-40%
"אני מסכימה אתך לחלוטין, זו מאז ומתמיד היתה התאוריה שלי, לצערי רק עכשיו מבינים את זה יתר המועמדים, מערכת הבחירות כרגע מאוד מנומנמת ולכן המהלך עם עו"ד מויאל מאוד חשוב, שכן הוא שובר השוויון, מערכת הבחירות נכנסה כעת להאצה נוספת וזה קנה לי יתרון משמעותי על פני השאר, וכבר מתנהלים מגעים עם מתמודדים נוספים וסיעות לחבירה, אני צופה עוד חיבורים כי אי אפשר להגיע לסיבוב שני עם כל כך הרבה מועמדים. מחמיא לי שכולם חיזרו אחרי מויאל ובסופו של דבר הוא שקל את שיקוליו ובחר בי". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש