פרסומת
דלג

גבי קדוש ''כדי שמאיר לא ייבחר יותר מ-50% מתושבי אילת צריכים לצאת להצביע''

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/9/2018 22:28 ● ערב ערב 2879
גבי קדוש, מי ששימש כראש עיריית אילת בין השנים 1998-2003 והפסיד ליצחק הלוי, מודה בראיון ל'ערב ערב': "אני מעורב מאוד במערכת הבחירות בעיר" ● בראיון תוקפני הוא מסביר מדוע ריבוי המועמדים יוביל בוודאות לסיבוב שני ● תוקף את החלטתו של עיוש אלמליח לתמוך ביצחק הלוי ● תולה את הצלחתו של יצחק הלוי באחוז מצביעים נמוך ובספר בוחרים הכולל רבים שכלל אינם גרים בעיר ומוטסים אליה לצרכי הצבעה בלבד ● ומביע את תמיכתו בעו"ד יצחק מויאל ("הכי קרוב להשקפת העולם שלי") (הריאיון נערך טרם הכרזת האיחוד עם עו"ד לימור להב)
גבי קדוש ''כדי שמאיר לא ייבחר יותר מ-50% מתושבי אילת צריכים לצאת להצביע''
חדשות אילת - ערב ערב באילת

גבי שלום, ראשית ברכות על הצגת מועמדותך לראשות הרשות המקומית חריש, אבל השמועות אומרות שאתה מעורב מאוד מאחורי הקלעים גם בכל מה שנעשה במערכת הבחירות באילת
"זה נכון, אני מאשר. אילת צריכה ראש עיר שתהיה לו גישה אל התושבים, זו עיר קהילתית משפחתית ויצחק מויאל עד כמה שאני מכיר אותו לפני ועתה עוד יותר, הכי קרוב לעניין של ראש עיר חברתי שיהיה קרוב לתושבים. אי אפשר להיות מנותק מהתושבים. הוא הכי קרוב לתפיסת העולם שלי. יש לי אחריות על אילת כראש עיר לשעבר ואני אעשה כל מה שצריך על מנת לסייע להחליף את ההנהגה הקיימת, בין אם זה לכתוב פוסט או לסייע בכל דרך ליצחק מויאל. 

אומרים שאתה זה שתרמת את הקונספציה שרק 6-8 מועמדים יוכלו להביא לסיבוב שני מול מאיר
זו אינה קונספציה. בוודאות באילת יהיה סיבוב שני, משום שמאיר עד היום נבחר משום שהיה אחוז הצבעה נמוך ואת האנשים שלו הוא יודע להביא, לכן על מנת שמאיר לא ייבחר על 50% - 60% מבעלי זכות ההצבעה באילת לצאת להצביע. 

אבל זה לא קרה ולא יקרה
זו בדיוק הסיבה שצריך יותר מועמדים ויותר מטות שיודעים כל אחד להוציא את האנשים שלו. זו הקונספציה ולא בקטע של חיבורים לפה ולשם, זה לא המקום. 

מהקביעה שלך משתמע למעשה שמאיר מאוד חזק
לא. אני ראיתי סקרים וראיתי גם את הסקרים של הליכוד. בתחילת הקמפיין הוא עמד על 42%. עכשיו צריך להוריד אותו מתחת ל-40%. עכשיו ישנה טעות דגימה של 4-5%, אבל במקרה של מאיר היא יכולה להיות רק לרעתו כי מי שתומך בו לא מתבייש לומר זאת לסוקרים ורק מי שפוחד משקר ולא אומר אמת לסוקר.  אבל לא צריכים להיות שאננים ולומר שטעות הדגימה מורידה אותו מתחת ל-40%, צריך לצאת מהבית ולעשות עבודה על מנת לוודא את זה. אם לא יעשו את זה, אז כל המערך שעובד על הטסת אנשים שרשומים באילת בתעודת הזהות אף שהם לא באמת גרים בעיר, ימשיך לעבוד.

זה מה שאתה טוען שמאיר עושה?
ב-100% זה מה שהם עושים, אם אתה פותח את הספרים ובודק את מגורי אלמוג ורואה שבספר הבוחרים יש למעלה מ-5000 שרשומים שם ויש שם רק 800 מיטות, סימן שמישהו לא שינה את הכתובת שלו. ספר הבוחרים למעשה מראה לך בדיוק מי הם האנשים שצריך להטיס אותם לאילת על מנת שיצביעו בשבילך. צריך לעשות כתבה נפרדת על איך ספר הבוחרים לא מייצג את התושבים שבאמת גרים באילת. הצעתי ליצחק מויאל שיפנה לשר הפנים בבקשה לגרוע את כל האנשים הללו מספר הבוחרים. שפקח של משרד הפנים יעבור בית בית ויבדוק מי באמת גר בו הרי לא יתכן שבאותה דירה גרים 70 איש. אגב אני נותן את העצה הזו לכל המתמודדים. לכן רק ריבוי של מטות יוכל לגבור על האנשים שמגיעים מבחוץ להצביע. שים לב שארבעה חברי מרכז ליכוד מועמדים לראשות העיר.

דיברת איתם?
ברור שדיברתי איתם. אני יכול גם להבין אותם. הליכוד הולך לאבד את מאגר הבוחרים שלו בבחירות הקרובות.

אתה מעודכן במהלך החבירה האחרון של מחל וקול אילת?
בוודאי שאני מעודכן, הם עשו סקר וראו שהם לא מביאים מנדט ואז הם הלכו לקושש מנדט אצל אולג.

נלהערכתי הם לא מבינים את גודל הכעס שיש ברחוב על הליכוד באילת. חברי ליכוד שלא מצביעים מאיר. אני רואה את הפוסטים, אני נמצא בקבוצות של הליכוד בפייסבוק, יש כעס אדיר על הסרטון שגילה גמליאל הוציאה כתמיכה במאיר, הכעס הוא עד כדי איום בעזיבה של הליכוד, אנשים התרעמו שלא יגידו להם מה לעשות, כי הם לא רוצים את מאיר, ורק בגלל שחיים ביבס מהשלטון המקומי נתן לו מכתב (הכוונה לאישור הוועדה המוניציפאלית של הליכוד את תמיכתה ביצחק הלוי ר.נ). את המכתב הזה מישראל כץ הוא לא היה מקבל. וותיקים מאוד מהליכוד באילת עברו למטה של יצחק מויאל אני מדבר על מייסדי הליכוד באילת.

אז אפשר לומר שהרוסים כבשו את הליכוד?
לא. הליכוד בנוי ממתפקדים. הם כבשו את רשימת מחל שלצערי לא יהיה לה ייצוג במועצה הבאה ואני אומר את זה עם כל האהבה שלי לעיוש אלמליח, הוא עשה טעות שכן הוא היה צריך ללכת לבד ואז הוא היה מקבל את הקולות של כל הליכודניקים באילת. 

לבד בלי מי?
בלי ברוך קבלו ושאר הזנבות של מאיר. המשבר בליכוד הוא לא בקטע של חברי מועצה, המשבר הוא בקטע שחברי הליכוד באילת לא רוצים את מאיר אז הוא נאלץ להביא תותחים אבל מבחוץ כמו גילה גמליאל שתעשה סרטון. לכן שים לב, התמיכה של הליכוד במאיר היא לא תמיכה של תושבים, אלא של שרים וחברי כנסת שלא גרים כאן וזה נעשה לצרכי תמיכה אחר כך במרכז הליכוד, אתה מכיר איך זה עובד.


חדשות אילת - ערב ערב באילת