פרסומת
דלג

הוועדה המקומית אישרה את קומפלקס היוקרה butterfly

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: חיים דוד ● 7/9/2018 09:03 ● ערב ערב 2879
צעד נוסף בדרך לקבלת היתר הבניה של קומפלקס המגורים והמלונאות של היזם אבי כראל ברח' חטיבת הנגב ● הוועדה המקומית אישרה להמשך הערות ודרישות, את בקשתו של היזם לשורת הקלות ● הבניינים יקפצו מ-7 ל-9 קומות, ועימם גם מספר יחידות הדיור שיאמיר ל-208
הוועדה המקומית אישרה את קומפלקס היוקרה butterfly
שטח הפרויקט כבר גודר

300 מיליון ₪ צפוי להשקיע הזים והמסעדן אבי כראל במתחם המגורים והמלונאות שהוא עתיד לבנות בשטח שבין שדה התעופה, משטרת אילת ומלון נובה, בואכה אזור התעשייה הישן. בקומפלקס צפויים לקום 146 חדרי בתי מלון וכן 207 דירות מגורים, שייבנו ב-11 רבי קומות.
הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית אילת אישרה החודש את תוכניתו של היזם אבי כראל, להקים קומפלקס מלונאות ומגורים המשתרע על שטח של 15 דונם ברח' חטיבת הנגב, סמוך לשדה התעופה המתפנה. כראל מצוי בימים אלו בשלבים מתקדמים להוצאת היתר בנייה לפרויקט. את השטח רכש כראל לפני כשנה וחצי בעלות של 40 מיליון ₪. 

את הפרויקט צפוי לתכנן האדריכל יהודה פייגין וכבר מתנהל מו"מ מתקדם עם רשת לאו קוסט שתנהל את חדרי המלון במיזם. המלון על פי התכנון יכלול ארבע קומות ושתי קומות תת קרקעיות. מתחם המגורים יכלול 207 דירות מגורים ב-11 מבנים בני 9 קומות ושתי קומות חניה תת קרקעיות.
במסגרת בקשתו לוועדה המקומית ביקש כראל תוספת זכויות בניה של 1920 מ"ר שטחי מגורים, המהווים 20% נוספים על השטח המאושר, המיועדים עבור 48 יחידות דיור (30% מעל המאושר). סך הכל יכלול המיזם 208 יחידות. תוספת זו תצמיח את גובה בנייני המגורים בשכונה מ-7 ל-9 קומות, שיתנשאו לגובה של 35 מטר.  כן ביקש להמיר 250 מ"ר של שטחי מסחר למגורים, ולהמיר את החניות למגורים לחניו למסחר (900 מ"ר). המיזם יכלול גם בריכת שחיה. 

 

הדמיית פרויקט מתחם באטרפליי

 

בהחלטתה קבעה הוועדה כי על כראל להגיש בקשה להיתר בניה במסלול הקלות ושימושים חורגים וקבעה שורת הערות נדרשות וכן אישורים של גופים שונים הנדרשים לצורך מתן ההיתר, ביניהם היחידה לאיכות הסביבה. בפרוטוקול אישור הוועדה המקומית באילת לתכנית נכתב: "הוועדה סבורה כי מדובר בפרויקט ראוי וחשוב לפיתוחה של העיר בכלל ובאזור הכניסה לעיר בפרט. המון זמן לא בנו באילת מלון חדש, כ-16 שנה ואף יותר לא נבנה בית מלון אחד בעיר. עם זאת, הצפי הוא לשינוי משמעותי לאחר שהופקדה תכנית המתאר לעיר על ידי הוועדה המחוזית ולבנייה דרום בחודש אפריל האחרון. התכנית כוללת תוספת משמעותית של כ-14.3 אלף יח"ד ו-5,400 חדרי מלון. כאשר התכנית לוקחת בחשבון את התרחבות הבנייה הצפויה מפינוי שדה התעופה בעיר ופתיחת השדה התעופה בתמנע כ-19 ק"מ צפונית מאילת. כיום מתגוררים בעיר הדרומית כ-60 אלף תושבים והתכנית נותנת מענה להיקף אוכלוסייה של 100 אלף איש.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש