פרסומת
דלג

המרכז הוותיק מתקשה להתחדש

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: חיים דוד ● 7/9/2018 10:48 ● ערב ערב 2880
המרכז המסחרי הוותיק שמאחורי בית הגשר מעוניין לשנות את פניו ולהפוך למבנה מסחרי מודרני ● בוועדה המקומית דורשים כי יתאמו את התכנית המוצעת לזו של מלון דאבל יו המיועד במגרש הסמוך
המרכז הוותיק מתקשה להתחדש
כבר ארבע שנים שהתכנית אינה מתקדמת

נדחתה בשנית בקשתו של המרכז שמאחורי בית הגשר, להגדיל את המגרש המסחרי ולשנות את צורתו על ידי החלפת שטחים ושינוי ייעודי הקרקע משטח ציבורי למסחרי, מדרך למסחר, וממסחר לשטח ציבורי פתוח. תכנית זו אף משנה את זכויות ומגבלות הבניה לתא שטח 41 עליו בנוי בית הגשר ושלצדו ממוקם שוק הרוכלים המוסדר שבטיילת (מגרש 40).  
הוועדה המקומית בעיריית אילת החליטה לדחות בשנית את בקשתם של חיים ממן ואברהם רביבו, שביקשו לאחד ולחלק מחדש את המגרשים בהסכמת כל הבעלים. כן התבקשה הגדרת זכויות ומגבלות הבניה במקום. כן התבקשה הוועדה לסמן את המבנים המיועדים להריסה כתנאי לקבלת היתר הבניה. 
מהחלטת הוועדה עולה כי הבקשה התקבלה עוד בינואר 2015, כאשר מאז חודש פברואר לא התקבלו תכניות מתוקנות בהתאם לדרישות הוועדה. נשלחו מספר תזכורות במייל לעורך התוכנית ואף נערכו מספר פגישות אצל אדריכל העיר ולאחר שלא קודמה, נשלח ביולי 2016 מכתב לפני סגירת התיק למגישי הבקשה. תכנית מתוקנת שהגישו בעלי הנכס נדחתה באוגוסט 2016. בינואר 2017 הוגשה תכנית מתוקנת בהתאם לתכנית שתואמה עם אגף התכנון ומהנדס העיר ויצא אף מכתב הערות לתכנית בפברואר 2017 ואולם טרם התקבלו אישורי זכויות שכן למגרש יש שני בעלי זכויות. לאחר שאישור זה התקבל רק באפריל השנה החליטה כאמור הוועדה המקומית לדחות את הבקשה בשנית משום שלגישת הוועדה יש לתאמה עם התכנון המיועדת למלון דאבל יו (מגרש 12).


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש