פרסומת
דלג

משלוש יוצאת אחת

מאת: מערכת ערב ערב ● 13/9/2018 18:24 ● ערב ערב 2879
סופית האירוויזיון יתקיים בתל אביב ולא באילת או בירושלים = כך הכריז היום (ה') תאגיד השידור 'כאן' בהודעה משותפת עם איגוד השידור האירופי EBU
משלוש יוצאת אחת
הגייז יעדיפו את תל אביב בין כה וכה

ארבע ערים התחרו על הזכות לארח את האירוויזיון – חיפה, ירושלים, תל אביב ואילת. חיפה פרשה עוד בשלב הראשון, בעוד שבין השלוש האחרות ניטש קרב איתנים, ידה של אילת היתה על התחתונה מלכתחילה, שכן על אף מספר חדרי בתי המלון שסיפק את דרישות האיגוד וכן הקרבה לשדה תעופה בינלאומי, לא יכלה אילת לספק אולם בסטנדרט הנדרש. לא סייעה המצגת המרשימה שהציגה אילת לנציגי הארגון האירופי, בה הציעו שתי חלופות לאירוח התחרות האחת באמצעות חיבור שני האנגרים בנמל אילת והשנייה באמצעות הסבת קניון האייסמול לארנה המתאימה לאירוח קהל בגודל 10,000 איש.

לפני שבועיים סיירו נציגי הארגון האירופי בשלוש הערים, התרשמו מהיתכנות ההקמה המהירה הנדרשת בלוח הזמנים הצפוף ובסיומה של הבחינה הודיעו, אילת וירושלים בחוץ, תל אביב היא הזוכה הגדולה. התחרות תיערך בבניין 2 של גני התערוכה, אשר יכול להכיל כ-9,000 מקומות.

המועמד לראשות העיר ירושלים עופר ברקוביץ' תקף את ההחלטה: "האירוויזיון חייב להתקיים בירושלים. נקודה! ירושלים צריכה להיות גאווה לאומית אך לא פחות מכך, זו הזדמנות נפלאה עבור תושבי העיר ליהנות מהתקציבים שיכנסו לעיר בזכות האירוע וזו הזדמנות נדירה להראות בפני העולם כולו את כי ירושלים היא עיר רב תרבותית, סובלנית שנותנת מענה לכלל האוכלוסיות, יהודים, ערבים, דתיים, חילונים וחרדים". עוד הוסיף ברקוביץ: "תוהה לעצמי מה יאמר כעת השר לענייני ירושלים זאב אלקין שהבטיח כי האירוויזיון יתקיים בעיר הבירה. הגיע העת שיפנימו פוליטיקאים כי ירושלים אינה עיר להבטחות ואם לא נפעל לטובתה גם בעולם יתנהגו כלפינו כך. ירושלים נשואה על פיהם של שרי הממשלה אך בפועל דיבורים לחוד ומעשים לחוד והגיע העת להראות לעולם כולו את עמדתנו כלפי העיר החשובה בעולם, היא ירושלים"

ברקוביץ' קורא לראש הממשלה להפעיל את כל כובד משקלו על מנת לשנות את הגזרה: "בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו להביא לשינוי כפי שעשה בדברים רבים למען העיר ועתידה"

 

 

חדשות אילת - ערב ערב באילת

 

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש