פרסומת
דלג

יום השלום - צעדה ושירת המונים - נשים עושות שלום

מאת: מערכת ערב ערב ● 16/9/2018 15:31 ● ערב ערב 2880
לציון יום השלום הבינלאומי נשים עושות שלום יערכו ב-20.9.18 בירושלים צעדה ושירת המונים של השיר We Shall Overcome בעברית, ערבית ואנגלית, בהשתתפות אלפי נשים מכל רחבי הארץ
יום השלום - צעדה ושירת המונים - נשים עושות שלום

 

יום השלום הבינלאומי הוא יום שמצוין ב-21 בספטמבר בכל שנה, ומוקדש לקידום השלום ברחבי העולם ומניעת אלימות ומלחמות. יום זה מצוין במדינות שונות בדרכים שונות ומגוונות. השנה ביוזמת תנועת נשים עושות שלום אלפי נשים (וגברים) מכל רחבי הארץ ומכל הקשת הפוליטית ובהן יהודיות, ערביות ודרוזיות, דתיות וחילוניות, תושבות הדרום והצפון, מתנחלות אימהות לחיילים ועוד יגיעו להשתתף באירועי יום השלום בדרישה לקידום הסכם מדיני.

אחרי חודשים של הסלמה - אזעקות, בלוני תבערה ושריפות בדרום, הסלמה של השיח הציבורי, ומתוך סולידריות עם תושבי הדרום ודאגה לעתיד ילדי כולנו - נשים עושות שלום לא מוותרות על הדרישה לעתיד של שלום וביטחון, של שותפות ושוויון, מבקשות להזכיר שסכסוכים מסתיימים, ולא עוצרות עד הסכם מדיני!

האירועים יכללו צעדה לאורך חומת העיר העתיק וברחובות ירושלים, טקס, מופע ולבסוף שירה המונית של השיר We Shall  Overcome ב-3 שפות.

האירוע מופיע במפת האירועים של יום השלום הבינלאומי באו״ם וייערך ב-20.9.18 בירושלים:

17:00  - התכנסות ברחבת שער יפו

וצעדה לאורך חומות העיר העתיקה לגן העצמאות

18:00 התכנסות בגן העצמאות- שם יועברו פעילויות שונות בעברית ובערבית

19:00 טקס יום השלום בהנחיית כיפאיה איאטי וחמוטל גורי הכולל הופעות של יעל דקלבאום ומרים טוקאן. בין דוברות העצרת תהיה סביל חטאר.

שיא האירוע יהיה שירת המונים: הקהל כולו ישיר ביחד באנגלית ערבית ועברית את השיר We Shall Overcome, כשעל השירה ינצחו קלר ר'זאוי וסלומה רבלו ובקהל ישתתפו זמרים, זמרות, מקהלות וחבורות זמר מכל רחבי הארץ.

תנועת נשים עושות שלום היא תנועת שטח בלתי מפלגתית, הגדולה בארץ, המונה מעל ל- 40,000 חברות מכל הקשת הפוליטית. התנועה אינה תומכת ביוזמה ספציפית זו אחרת, אלא פועלת לקידום תמיכה ציבורית רחבה לקידום הסכם מדיני, מתוך אמונה שנשים צריכות לקחת אחריות על עתיד ילדיהן ומתוך התפיסה ששילובן בהליכי פיוס מגבירים את הסיכוי לשלום בר קיימא, בהתאם להחלטה 1325 של האו"ם.

הכניסה וההשתתפות פתוחה לכלל הציבור.

לרישום להסעות ולפרטים ועדכונים אודות האירוע-  http://www.womenwagepeace.org.il

 

חדשות אילת - ערב ערב באילת

 

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש