פרסומת
דלג

פורטרט מקומי - גם יפה גם אופה

מאת: ציפי קרליק ● צילום: ציפי קרליק ● 17/9/2018 08:51 ● מה נשמע 566
טיראן טרבלסי, מתנדבת. נשואה + 3 ילידת אילת. מנהלת פרוייקטים בחברה הכלכלית, חובשת בכירה במד"א, נהגת אמבולנס, חברה ביחידת החילוץ של אילת, מפקדת צוות האיתור של המשטרה.
פורטרט מקומי - גם יפה גם אופה
מאהבת בע"ח לאהבת האדם. טרבלסי

מי? טיראן טרבלסי, מתנדבת. נשואה + 3 ילידת אילת. מנהלת פרוייקטים בחברה הכלכלית, חובשת בכירה במד"א, נהגת אמבולנס, חברה ביחידת החילוץ של אילת, מפקדת צוות האיתור של המשטרה. 

על העבודה:
עובדת בחברה הכלכלית 8 שנים בתקפיד מנהלת תשתיות ופרוייקטים. אחראית על כל הפרוייקטים שמתבצעים בעיר ובכל השכונות. "אני אוהבת את כל מה שקשור בתחום הבנייה והעיסוק "הגברי" כביכול. ההתעסקות עם קבלנים, פועלי בניין, שטח. אני אוהבת לעבוד בחוץ ולא רק במשרד". 

איך התחיל החיבור לצד החברתי?   
"כילדה רציתי להיות רופאה. התחברתי לתחום הרפואי, לעזרה לאנשים, להצלת חיים. אבא שלי תמיד טיפל בחיות, אני זוכרת שאמרתי לעצמי או שאהיה ווטרינרית או רופאה. 
אבא שלי עובד נמל, סבא שלי היה הווטרינר במשפחה עוד ממרוקו. אבא טיפל בחיות השכונה. בתור ילדה עזרתי לו. כל פעם שהיתה ציפור זרוקה, הוא היה עוזר לה. היו לנו כלבים שהוא טיפל בהם בבית, היה לנו גן חיות שלם בבית. עד היום, כולנו חיים עם חיות". 

 

"כשאת מתנדבת את משמשת דוגמא לילדים"

 

תגובות אנשים: 
"כנערה לא רציתי להיות עם בנות בכיתה, ביקשתי להתקבל למכונאות רכב. הייתי הראשונה בארץ שלמדה מכונאות רכב, כך גם התגייסתי לצבא, הייתי מכונאית הרכב הראשונה בצה"ל. 
מגיל קטן תמיד היו לי רק חברים בנים. המשפחה רגילה לזה שאני רק עם בנים בבית, לא אהבתי את כל הטיפוח של גיל הבגרות והמיני". 

המשפחה האישית: 
הבת חובשת בצבא, הבן מתגייס בקרוב, כנראה למג"ב, והקטן שלי, בכיתה ז', רוצה להיות רופא. הכל מגיע ממני. הם רואים שאני לומדת כל הזמן ונמצאת בתחום הרפואה". 

הזיכרון הראשון שלי שהתחיל לגעת בעולמות החברתיים: 
"אני מתנדבת 30 שנה, ההורים שלי התנדבו במשמר האזרחי. אחרי שהשתחררתי מהצבא, התנדבתי 14 שנה במשטרת התנועה, ואחר כך ביחידת החילוץ. התחלתי כמחלצת רגילה, יצאתי  לקורס חובשים במד"א, ומשם הפכתי למפקדת האיתור, אחראית על נושא הנעדרים בתחום האורבאני, חסרי הישע, חולי נפש, קטינים. מחלצים בהגדרה נמצאים בכל מקום שהמשטרה לא יכולה להיות וזה ההרים. יש 12 יחידות בארץ יחד עם שלנו באילת". 


להיות אמא: 
"אני חושבת שבזה שאני מתנדבת, אני משמשת דוגמא לילדים שלי. כאמא הכי חשוב לי לעזור, אפילו לעזור למישהי מבוגרת לעבור את הכביש. זאת תפיסת העולם שלי. לפעמים הילדים היו זורקים הערות על זה שאני הולכת כל הזמן. אחרי שקצת גדלו, אני רואה שזה השפיע עליהם באופן חיובי. הבת רוצה להיות חובשת והבן רופא. אני חושבת שצריך לדעת לשלב בין כל הדברים במינון נכון". 

מה החלום? 
"להמשיך להתנדב עד היום האחרון, ואף אחד לא יזיז אותי מזה. זה ממלא אותי ועושה לי טוב. הבאתי איתי הרבה אנשים להתנדב". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש