פרסומת
דלג

בקרוב: עמדות טעינה לרכב חשמלי באילת ובערבה

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: אילוסטרציה ● 19/9/2018 13:43 ● ערב ערב 2881
בימים אלה מוקמות חמש עמדות טעינה מהירה בכביש הערבה, אילת, מצפה רמון יקנעם ומחלף קיסריה ● עד סוף השנה תקים חברת ג'ינרג'י, שזכתה במכרז של משרד האנרגיה, חמש תחנות נוספות ● העמדות יאפשרו לטעון את הסוללה ל-80% בתוך חצי שעה ● אך הן מיועדות לדגמי מכוניות שטרם הגיעו לישראל
בקרוב: עמדות טעינה לרכב חשמלי באילת ובערבה
עמדת טעינה מהירה של ג'ינרג'י (מתוך אתר החברה)

בקרוב יוכלו בעלי רכבים חשמליים המבקשים לנסוע לאילת, לטעון את רכבם בכביש הערבה ובעיר אילת, בשתיים מתוך חמש נקודות טעינה מהירות המתעתדות לעלות על הקרקע. 
מלבד כביש הערבה ימוקמו הנקודות גם במצפה רמון, יקנעם, ובמחלף קיסריה. 
העמדות החדשות הינן עמדות מיוחדות הפועלות במתח גבוה ומאפשרות לטעון סוללת רכב חשמלי עד ל-80% בתוך חצי שעה. אך לשם ההשוואה, עמדת טעינה רגילה תידרש לשמונה שעות טעינה לצורך טעינה מלאה של רכב. 

את עמדות הטעינה תקים חברת ג'ינרגי, שהינה חברה ישראלית שזכתה במכרז שפרסם לפני ארבעה חודשים משרד האנרגיה. במסגרתו, התחייבה החברה להקמתן של עשר עמדות טעינה מהירות שצפויות לקום עד לסוף 2018. עם זאת טרם נבחר מיקומן של חמש העמדות הנוספות. החברה תפעל לצד מינהלת תחליפי הנפט במשרד ראש הממשלה.
מטרת הפרויקט לייצר רצף תחבורתי שיאפשר נסיעה מצפון הארץ דרומה באמצעות כוח חשמלי בלבד. בחודש שעבר הושלם ניסוי ראשון של נסיעה של מכונית חשמלית של רנו ממטולה לאילת, שהוטענה לאורך הדרך באמצעות מטען מהיר.
עם זאת לא תוכלנה העמדות החדשות לשרת את כלי הרכב החשמליים הנוסעים כיום בכבישי הארץ והן מיועדות לדגמים הרכבים החדשים בלבד כרנו זואי וניסן ליף. דגמים אלה צפויים להגיע לארץ בשבועות הקרובים.
בשנת 2019 צפויות להגיע לישראל עשרות מכוניות חשמליות הפועלות אך ורק על כוח החשמל (כיום ישנן מעט מאוד מכוניות כאלו על כבישי הארץ), דבר שיחייב את משרד האנרגיה לפרסם מכרז נוסף לפריסה של עמדות מהירות נוספות. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש