פרסומת
דלג

סיבוב שני לאהבה

מאת: אביבה דקל ● צילום: מערכת ערב ערב ● 3/10/2018 10:34 ● מה נשמע 568
הם היו נשואים, היו להם ילדים, אבל משהו שם לא עבד ● למרות שלא האמינו שזה יקרה, גם אצם האהבה נקשה בדלת פעם שנייה והם העזו לצאת בדרך חדשה ● חמש זוגות, חמישה סיפורים וסיבוב שני לאהבה, סיבוב שגם ניצח
סיבוב שני לאהבה

צילומים: מהאלבומים של המרואיינים

הסטטיסטיקה מראה שכל זוג שלישי מהזוגות שנישאים בישראל מתגרש. ברוב המקרים  המריבות מסביב, הויכוחים על הרכוש, על משמורת על הילדים ועל כל דבר אחר, מותירים טעם רע מאד בפה, אז איך אתם מסבירים את העובדה ש-97 אחוזים מהמתגרשים נישאים שוב? חלקם אפילו לבן הזוג הראשון. אם  כל כך רע להיות נשוי, למה לעשות זאת שוב? אולי מפני שבפעם השניה, אחרי שלומדים לקח, הנישואים מוצלחים יותר, ואולי מהסיבה הפשוטה שבסיבוב השני כבר יודעים שאם לא טוב אפשר תמיד לפרק את החבילה ולנסות שוב. ובכלל, אולי זה בגלל שכל אחד עמוק בלב מחפש את בן או בת הזוג המתאימים בדרך לאהבה.


 

"שווה להשקיע כדי לגרום לקשר להצליח"

 


מי? עדי  בלינסון בת 39, פקידה ברפואה משלימה של ה'כללית'. נשואה לשמואל בן 43, שף קונדיטור במלון 'פריווילג''. לשמואל אלו הנישואים הראשונים, לעדי הנישואים לשמואל הם פרק ב', אליו הביאה שלושה ילדים שהיו אז בני 11.5, 10.5 ושנתיים וחצי. "הנישואים הראשונים שלי היו כשהייתי בת 20 וארכו ארבע שנים. במשך השנים האלו נולדו לי שני ילדים. כשהתגרשתי, הגדולה היתה בת 4 והקטן בן שלוש. שנתיים אחרי שהתגרשתי פגשתי גבר וחייתי איתו בזוגיות ארבע שנים וממנו נולדה לי בת שלישית. נפרדנו בנסיבות לא נעימות וחייתי לבד עם הילדים כשנתיים. כבר התחלתי להתרגל לחיות לבד, בשקט שלי, כשאף אחד לא מפריע לי לעשות מה שאני רוצה, ולגדל את הילדים כמו שאני רוצה. אחרי שנתיים של "לבד" נרשמתי לאתר היכרויות וכך פגשתי את שמואל בעלי. אנחנו ביחד משנת 2011 וזה מרגיש כאילו אנו יחד כל החיים. שמואל הוא החצי השני שלי. החבר הכי טוב שלי וטוב שנפגשנו. מיד אחרי שמצאתי אותו באתר ההיכרויות, יצאתי מהאתר – ידעתי שמצאתי את מה שאני רוצה. אחרי שקראתי את הפרופיל שלו, רציתי מיד לפגוש אותו, אבל הייתי צריכה להציק לו חודש עד שהסכים לפגוש אותי. אחת הסיבות שהמשכתי להתעקש היתה העובדה שהוא שוקולטייר – עושה שוקולדים וזה קסם לי. נפגשנו בפגישה עיוורת וכבר בפגישה הראשונה ידעתי שהוא יהיה בעלי.  נישאנו ביום הולדתי ה- 35 שנתיים וחצי אחרי שנפגשנו". 

יש הבדלים בין שני הסיבובים?
"כמובן שיש הבדל. לקשר שלי עם שמואל הגעתי יותר בוגרת, יותר אשה, ולא ילדה כמו שהגעתי לקשר הראשון. עם יכולת גדולה יותר להכיל קשר, וכשאני מבינה שהוא טוב לי ולילדים. הניסיון עושה את שלו. לומדים להקשיב לעצמך ולבן זוגך, מקבלים דברים בדרך שונה ומבינים שקודם כל, לפני שאנחנו בני זוג, אנחנו גם חברים טובים".

איך הילדים הגיבו לזה? 
"בהתחלה היה להם קשה להבין ולקבל שנכנס לחיים של אמא גבר. "מה את צריכה אותו?", הם שאלו אותי שוב ושוב וטענו בתוקף-  "יש לך אותנו". לקח להם זמן והם למדו להכיר אותו והוא אותם וכעת הם בקשר טוב מאוד. גם המשפחה שלו לא אהבו בדיוק את הרעיון שהוא מתחתן עם גרושה עם ילדים, ולא חשבו שיוכלו לקבל ולאהוב את הילדים שלי. היום הכל אחרת. ההורים של שמואל הם סבא וסבתא לכל דבר עבור הילדים, הם אוהבים את הילדים והקשר ביניהם טוב". 

החברים מהסיבוב הראשון נשארו או שיש חברים חדשים?
"אני לא אוספת חברים. יש לי חברה אחת שהיא כמו אחותי ויש חברים שפוגשים בדרך. הקשר עם החברים הקודמים פשוט התנתק". 

 טיפים לזוגיות טובה ויציבה?
"לדעת להקשיב אחד לשני".

 למשוך או לא למשוך קשר לא טוב?
"תמיד לתת לזוגיות צ'אנס. אם הקשר לא טוב, אבל את רואה שיש סיכוי, שווה להשקיע, כדי לגרום לקשר להצליח. הכי קל לפרק ולנתק. צריך לנסות. אבל אם זה לא הולך, ולגמרי אין סיכוי, אין אהבה ואין כבוד בין בני הזוג, צריך להסיק את המסקנות. את זה צריך כל אחד להחליט לעצמו ועם עצמו. אני לא יכולה לתת ליעץ לאף אחד מה לעשות".


 

"החיים הם מה שקורה לנו באמת" 

 


מי? דר רזון, בן 46, עובד ברדיו 'קול הים האדום'. 13 שנה באילת. נשוי לנאורה בת 37. 
הנישואין לנאורה הם פרק ב' בחייו של דר שהביא איתו לפרק השני ילדה שהיתה אז בת תשע. לנאורה הנישואין לדר הם הנישואין הראשונים. 
"בפעם הראשונה נישאתי כשהייתי בן 26", מספר דר, "והנישואים ארכו ארבע שנים. טל בתי מנישואים אלו נולדה במהלך תהליך הגירושים והיום היא בת 17. בגיל 34, לפני כעשר שנים, כשאני גרוש ואב לילדה בת שבע בערך הכרתי את נאורה. לא האמנתי וגם ממש לא רציתי להיכנס לפרק ב' בחיים. אבל אז פגשתי את נאורה, והחיים כידוע הם לא מה שאנחנו מתכננים. "נפגשנו בתל אביב במועדון לילה שבו עבדתי כתקליטן. 
כמובן שאני התחלתי אתה. מהרגע הראשון סיפרתי לה שאני בהליכי גירושים ויש לי ילדה. לשמחתי זה לא הרתיע אותה. היא קיבלה אותי למרות שידעה שאני לא רוצה להתחתן ולהביא עוד ילדים, אבל בסופו של דבר התחתנו וגם הולדנו שני ילדים – איך אמרתי? החיים הם מה שקורה לנו באמת בזמן שאנחנו מתכננים תוכניות אחרות".

יש הבדלים בין שני הסיבובים? 
"בוודאי שיש הבדל. הבדל הוא קודם כל בנתינה שלנו זה לזו. למדתי הרבה מהניסיון. אני יותר קשוב ויותר נותן, מוותר – אני פשוט יותר מבוגר. יש הבדל בין גיל 26 לגיל 34".

איך הבת שלך הגיבה לקשר הזה? ואיך בהווה מסתדרים הילדים?
"כשטל פגשה את נאורה היא קיבלה אותה מיד כבת זוגו של אבא שלה. היא חיה אז עם אמה בפתח תקווה ולא ראיתי אותה הרבה. אחרי שנולדו גיא והילה היה לה קשה יותר לקבל אותם כאחים חורגים. כשמלאו לטל 9, נפטרה גרושתי, אמה של טל, מסרטן והילדה באה לחיות איתנו באילת. נאורה קיבלה ילדה אינסטנט בת תשע וחצי אותה קיבלנו אחרי מאבקים מול הורי גרושתי. היו משברים. זה לא פשוט לילדה בגיל כזה להשלף מעיר שהיא מכירה ולעבור לאילת. למזלי נאורה הייתה לצידי, תמכה בכל דבר שהחלטתי, ושנינו פעלנו כגוף אחד. עברנו את המשברים יחסית בהצלחה, ואחרי שנים קשות הגיעו השנים טובות. היום טל בת 17 והיא מקבלת את האחים שלה". 

החברים מהסיבוב הראשון נשארו?
החברים מהסיבוב הראשון לא נשארו. ניתקו קשר ויכול להיות שזו הסיבה שהיה לי כל כך קל לעבור עם נאורה לאילת. אחרי שחיינו יחד שלושה חודשים בת אביב, העמדתי בפניה אתגר – לעבור לאילת. לקחנו את החפצים שלנו וירדנו לעיר. לדעתי  אחת הסיבות שיש לנו תא משפחתי חזק ונפלא היא הירידה שלנו לאילת. לא היו סבים וסבתות, לא היה מי שיעזור ומי שיתערב. עשינו כל מה שרצינו. היינו לבד לטוב ולרע והיינו צריכים להסתדר לבד, בין אם זה לשמור על הילדים, או להתגבר על כל בעיה אחרת. זה תמיד היה נאורה ואני וזה חיזק אותנו. את הזוגיות הטובה שלנו אנחנו חייבים לאילת".

 טיפים לזוגיות טובה ויציבה?
"הקשבה לבן/ת הזוג".

למשוך או לא למשוך קשר לא טוב?
"תלוי בבת הזוג. אני לא מאמין בלקום וללכת. גם בנישואיי הראשונים לא קמתי והלכתי לפני שניסיתי לעבוד על הקשר ולשמור על המשפחה. הכי קל לשבור את הכלים וללכת, אבל כל עוד יש תקווה, צריך להמשיך ולעבוד כדי להציל את הנישואים בעיקר כשיש ילדים".


 

"תודה היא מילה מאוד חשובה הקשר"

 


מי? שמעון בן הרוש, יליד אילת, בן 55, נהג אוטובוס, נשוי ללימור בת 32, מזכירת שף במלון 'המלך שלמה'. השנים הורים לשלושה ילדים בגילאי שבע, שלוש, וחודשיים. מהקשר הקודם שלו לשמעון שתי בנות בנות 23,24.
"מבחינה רשמית, הנישואים שלי עם לימור הם הנישואים הראשונים שלי. בגיל 30 נכנסתי לזוגיות, חייתי עם בת הזוג ללא נישואים 18 שנים ונולדו לנו שתי בנות. אחרי שמונה עשרה שנים היא עזבה אותי משום שנמאס לה מהשטויות שלי. בואי נגיד שלא הייתי בן זוג אידאלי. עשיתי שטויות ועל שטויות משלמים. נפרדנו, ולמרות הכל אנחנו בקשר טוב עד היום. ארבע שנים הייתי רווק ואז פגשתי את לימור והתחתנו. לא חשבתי שיהיה סיבוב שני וגם לא רציתי, אבל זה קרה. בוודאי שלא חשבתי להתחתן. ארבע שנים אחרי שעזבתי את בת זוגי הראשונה פגשתי את לימור ומהר מאוד התחתנו. הכרתי את לימור כשהגיעה מבאר שבע לבקר את אחותה המתגוררת באילת. אחותה של לימור, מורה לספורט ב'מצפה ים' ובעלה, הם מכרים וותיקים שלי ואני מכיר את לימור לא מהיום, אבל בפעם הזאת שפגשתי אותה אצל אחותה  קרה משהו, אני אפילו לא יודע להסביר -  נוצר סוג של קשר, המשכנו להיפגש ומהר מאוד הפכנו לזוג". 

יש הבדל בין פרק א' לפרק ב'?
"תמיד לומדים מהניסיון. אשתי היא אשה תומכת ונפלאה ואני כבר לא עושה שטויות. את הלקח שלי למדתי".  

איך הילדות הגיבו לקשר החדש?
"הילדות הגדולות בנות 24 ו-23 והן בקשר טוב איתנו – גם עם אשתי וגם עם הילדים שלי ושל לימור. הן מפנקות את הקטנים והכל בסדר, והקטנים אוהבים את האחיות הגדולות שלהם".

החברים מהסיבוב הראשון נשארו או שיש חברים חדשים?
"החברים מהסיבוב הראשון לא שומרים אתי על קשר. זה אולי לא נעים אבל גם לא נורא". 

טיפים לזוגיות טובה ויציבה?
"לפרגן לבן הזוג, לעזור ולתמוך בכל מה שצריך, וחשוב מאוד - להיות נאמן. לזכור להגיד תודה על כל דבר. תודה היא מילה חשובה מאוד בקשר בין בני זוג וחשוב להגיד אותה כמה פעמים ביום".

למשוך או לא למשוך קשר לא טוב?
"עדיף לא למשוך קשר לא טוב. אני ובת זוגי הראשונה משכנו את הקשר בגלל הבנות ושנינו לא היינו מאושרים. בסופו של דבר בכל זאת נפרדנו אחרי שבזבזנו שנים רבות מחיינו במערכת יחסים לא טובה".


 

 "בגיל 40 חיפשתי מישהו שיהיה יותר דומה לי באופי”

 


מי? אביבה לקנר, בת 44, ילידת לטביה, מבאר שבע לשעבר, מנהלת משאבי אנוש ב'ערדום' בערבה. נשואה לעופר לנקר, אילתי לשעבר, מנהל אחזקה במלון 'המלך שלמה'. כיום מתגוררים אביבה ועופר בקיבוץ גרופית. עבור אביבה וגם עבור עופר אלו נישואים שניים. לאביבה 4 ילדים מהנישואים הקודמים ולעופר שלושה - סך הכל הם מגדלים יחד שבעה ילדים. 
"בפעם הראשונה נישאתי בגיל 23", היא מספרת, "היינו נשואים כ-13 שנים. אחרי שלוש עשרה שנים וארבעה ילדים התגרשנו". 

חשבת שתכנסי לסיבוב שני?
"לא. בחיים לא. הגירושים והיחסים עם הגרוש היו לא טובים בלשון המעטה, ולא רציתי שוב חתונה. רציתי זוגיות אבל בשום אופן לא עוד חתונה. לא רציתי להתחייב שוב למוסד הנישואים. הכרנו דרך אתר ההכרויות המוכר 'גיי דייט'. חצי שעה אחרי שנכנסתי לאתר ראיתי את הפרופיל של עופר ומיד כתבתי לו. כבר למחרת עזבנו שנינו את אתר ההיכרויות ואחרי שבוע שבו דיברנו כל הזמן בטלפון נפגשנו באילת ואכלנו גלידה בטיילת. אחרי הפגישה הראשונה המשכנו להפגש. התחביב שלי הוא ריצה. עופר הצטרף אלי והתחיל לרוץ בגללי. אחרי חצי שנה של היכרות, השתתפנו יחד במרוץ ירושלים ובסוף המרוץ חיכה לי שלט ענק  ועליו כתוב "התנשאי לי?". הופתעתי והתרגשתי מאוד - זו היתה חוויה מטלטלת מושלמת. שלושה חודשים אחר כך התחתנו - פחות משנה אחרי שנפגשנו. התחתנו רשמית בקפריסין ב- 2017 ובמרץ 2018 עשינו חתונה בגרופית למשפחה וחברים". 

יש הבדל בין פרק א' לפרק ב'? 
"ברור שיש הבדל  - הבדל  גדול. בסיבוב הראשון הייתי ילדה. זו היתה חוויה ראשונית. בגיל 20 את מחפשת משהו אחר בחיי הנישואים ובגיל ארבעים את מחפשת משהו שונה לגמרי. ההבדל הוא גם בי וגם בבן הזוג. אני כבר לא אותה אשה שכל חייה סבבו סביב ילדים ומשפחה. בגיל ארבעים חיפשתי מישהו שיהיה דומה לי יותר באופי".

איך הילדים מסתדרים אלו עם אלו?
"הילדים שלי בני 19,17,12, ו- 9. הילדים של עופר בני 20 ו- 16, פחות או יותר באותם גילאים. ילדים בפרק ב' זה לא פשוט כי כל ילד מרגיש שהוא צריך להתחלק בהורה שלו. הילדים צריכים ללמוד ולהכיר את בן הזוג ולהסתדר גם עם הילדים האחרים. זה מורכב וצריך להיות רגישים לכל בעיה, אבל עובדים על זה ובסך הכל הילדים מסתדרים ביניהם. אנחנו משתדלים שלכל אחד מאתנו יהיה זמן איכות עם הילדים הביולוגיים שלו. אנחנו מאוד רגישים לעניין של הילדים, ואם הזוגיות חשובה, העבודה עם הילדים היא עבודה מתמדת. בנוסף למשפחתיות אנחנו לא מוותרים על ה"ביחד" שלנו כזוג. למדנו מפרק א' שעל זוגיות צריך לעבוד ואם משהו מפריע צריך לדבר על זה ולא להגיע למצב שיגיעו מים עד נפש וזה בסוף מתפוצץ". 

החברים מהסיבוב הראשון נשארו?
"אני נשארתי בקיבוץ גרופית והגרוש עזב, כך שרוב החברים שהיו לי נשארו חברים. כל אחד שמר על החברים שלו. זה עוד משהו  שלמדתי, שלמרות שהזוגיות נגמרת, חשוב שהחברים יישארו חברים ויקבלו את בן הזוג החדש". 


טיפים לזוגיות טובה?
"חברות, ואמון מעל הכל. לדבר על הכל ולא לשמור שום דבר בבטן".

למשוך או לא למשוך קשר רע?
"לא למהר לפרק, כי גירושים הם טראומה לילדים. לפעמים אנשים מרימים ידיים מהר מדי ולא חושבים על כך שבעיות יש גם בזוגיות חדשה. יש נטייה להרים ידיים מהר מאוד. אני לא בעד לפרק בטרם ניסיתם לפתור בעיות. חייבים לנסות הכל כדי שאחר כך אפשר יהיה להגיד ניסיתי הכל וזה לא הלך, ולא סתם פרקתי משפחה. כדאי אפילו לנסות גורמים מקצועיים כמו טיפול זוגי, גישור וכו'. אבל אם ניסיתים הכל וזה לא הולך, ואת לא מאושרת, אז גם הילדים לא מאושרים. אז ורק אז לפרק את המסגרת ולעשות את זה בצורה יפה ככל האפשר, למרות שברוב המקרים זה לא מצליח".


 

 "יושר, אהבה ואמינות”

 


מי? נחמן שכטר, בן 72, יליד קריית שמואל. שלושים שנה באילת, עוסק עצמאי בענף הנדל"ן. נשוי  לבטי, מנהלת ניצ"ן באילת, פנסיונרית של משרד החינוך. הנישואין לנחמן הם הנישואים הראשונים שלה ואילו לנחמן זהו פרק ב' בחיים. השניים נשואים מזה 37 שנים ויש להם שני ילדים משותפים. לנחמן שלושה ילדים מנישואיו הראשונים. "בפעם הראשונה נישאתי בגיל 21.5", מספר נחמן. "הייתי אז אדם דתי מאוד ממשפחה דתית, וחייתי במסגרת דתית. בגיל שלושים וחמש התגרשתי. השארתי הכל לאשתי ועזבתי רק עם הבגדים שעל גופי. היחסים בינינו היו טובים וגם הגירושין היו בהסכמת שני הצדדים, ללא מריבות על רכוש ועל משמורת ילדים. חצי שנה אחרי הגירושים נישאה האקסית שלי ונולד לה בן מבעלה השני. אני נשאתי את בטי לאשה כשנתיים אחרי שהתגרשתי".

 האמנת שיהיה סיבוב שני?
"כן. ידעתי שאני רוצה לחיות בזוגיות ושתהיה לי משפחה. שנה וחצי אחרי שהתגרשתי פגשתי את בטי, וחצי שנה אחרי שנפגשנו כבר נישאנו".

איך הכרתם?
"בטי שהתגייסה אחרי שסיימה את לימודיה כמורה, היתה מדריכה ראשית בפרויקט "נערי רפול". אני הוזמנתי לתת הרצאת ביטחון לפני נערי רפול. התיישבתי ושמתי רגל על הכסא. מיד קמה בלונדינית צעירה ויפה ואמרה לי- "המפקד תוריד את הרגל מהכסא, תוריד את הנשק ואז תתחיל לדבר". מיד הורדתי את הרגל ואת הנשק והתחלתי לדבר. אחרי ההרצאה התחלתי לחפש את הבלונדינית. גייסתי את כל הצוות שלי ובמשך חודשים שלחתי לה באמצעותם מכתבים ושירים. רק אחרי כמה חודשים היא הסכימה לפגוש אותי ומספר חודשים אחרי שנפגשנו התחתנו. הוריה של בטי והמשפחה התנגדו מאוד לחתונה – בחורה צעירה, יפה ומוכשרת, לא הייתה צריכה לדעתם להתחתן עם גרוש ואב לילדים. לא עזר להם כלום. הנישואין שלנו הם עובדה קיימת כבר למעלה משלושים ושש שנים ויש לנו 2 ילדים משותפים".


יש הבדל בין שני הנישואים הראשונים לשניים? 
"במקרה שלי ההבדלים בין פרק א' ופרק ב' הם גדולים ביותר. בנישואיי הראשונים הייתי אדם דתי מאוד, ממשפחה דתית, וכאדם דתי אתה חי במסגרת מאוד מחייבת של חוקים ותקנות. חיי הנישואים של אדם דתי שונים מאוד מאלו של זוג חילוני. ההבדלים הם עצומים. אדם דתי חי בשמירת מצוות במלואן, ואדם חילוני חי אחרת לגמרי והפער לא ניתן להסבר. אלו שני עולמות שונים לגמרי וההבדל ביניהם הוא כמו בין השמש לירח וככה גם ההבדלים בין הסיבוב הראשון לשני".

איך הילדים הגיבו לזה? 
"הילדים שלי מפרק א' אהבו את בטי מיד, ואשתי הראשונה היא החברה הטובה ביותר שיש לי ולבטי.  בטי כבר הייתה אשתי כאשר בני השני חגג בר מצווה. בטי יחד עם בעלה של גרושתי, עמדו יחד בבר המצווה שחגגנו לבני כדת משה וישראל. הילדים שלי קיבלו את בטי באהבה, בדיוק כמו שהיא קיבלה אותם מכל הלב. מערכת היחסים בין הילדים הגדולים שלי לבין הילדים שלי ושל בטי היא חמה והדוקה. הנכדים שלי מנישואיי הראשונים רואים בבטי סבתא שנייה ואנחנו משפחה. כשהבן של גרושתי התחתן לפני שנה וחצי, בעלה השני כבר לא היה בתמונה, ומי שהוביל אותו לחופה הייתי אני, והרב שחיתן אותו היה גיסי".

הקשר עם החברים מהסיבוב הראשון נשמר?
"אני נפגש עדיין עם כל החברים. הגרעין של בני עקיבא שהקים את קיבוץ 'עלומים', נפגש אחת לשנה ואני משתתף כמובן. הקשר עם החברים נשאר הדוק. אפילו עם חברים שלמדו אתי ביסודי נשארתי בקשר. אני בקשר טוב מאוד עם כל החברים מהעבר, גם עם הדתיים ביותר, ובקשר הדוק עם בני הדודים שכולם דתיים מאוד. אנחנו משפחה גדולה מאוד, אחת הגדולות בארץ, ותשעים וחמישה אחוז ממשפחה זו דתיים. אחי גר בשומרון ויש לי בת שגרה בחברון. המשפחה כעיקרון היא משפחה דתית לאומית, אבל הקשר שלנו לא נפגע מכך שהפכתי לחילוני. אין אירוע משפחתי שאני לא נוסע מאילת להשתתף בו, למרות שמספר האירועים גדול מאוד. בשנת 2016 למשל הייתי בשבעים ושש חתונות משפחתיות. אני מקפיד לנסוע לאירועים למרות המרחק".


טיפ  לחיי נישואים טובים?
"יושר, אהבה אמיתית ואמינות - אין דבר כזה האשה מבשלת והבעל מטייל. עושים הכל יחד. כשבטי מכינה את הארוחה - היא השף ואני הסו שף – עושים הכל יחד. 
כדי שהנישואים יצליחו, צריך לאהוב באמת, להיות קשובים לטוב ולרע ולא להעלים מאומה. לספר הכל ולא להתבייש להגיד לפחות פעם ביום- "אני אוהב אותך".

למשוך או לא למשוך קשר לא טוב?
"לא צריך לדעתי להתחשב בנושא הילדים. אם אין זוגיות נכונה, לפרק אותה, גם אם יש ילדים. לכל אחד מגיע להיות מאושר. לא לריב על הרכוש, להיפרד יפה ובלי מריבות. כשעזבתי את הבית הייתי בן 35 ויצאתי ממנו בלי שום דבר. 
לגמור יפה ובשקט. מי  שמרוויח ממריבות בין בני הזוג הם עורכי הדין. לעומת זה, כשאתה לא רב עם בן הזוג, הילדים יוצאים נשכרים ולא מאבדים את ההורים בגלל שכאשר יש מריבה הם נאלצים לנקוט צד".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש