פרסומת
דלג

נציגי ההורים לראש מנהל החינוך: ''מנהלות בתי הספר בעיר לא שומרות על יום ג' כיום תנועות הנוער''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 3/10/2018 17:11 ● ערב ערב 2883
למרות הדרישה הברורה בחוזר מנכ''ל משרד החינוך לשמור על יום שלישי בשבוע כיום תנועות הנוער ולמרות שבעיריית אילת דוגלים ברעיון, בישיבת וועדת החינוך מחו נציגי ההורים כי ישנן מנהלות בעיר שלא מקפידות על הנוהל ● ראש מנהל חינוך בעירייה, דרורי גניאל: ''נחדד את הנושא גם למנהלות היסודי. ביום ג' אחר הצהריים אין תגבורים ואין מועד ב'''
נציגי ההורים לראש מנהל החינוך: ''מנהלות בתי הספר בעיר לא שומרות על יום ג' כיום תנועות הנוער''

בשנת 2015 הפכה ההחלטה להפוך את יום שלישי בשבוע ליום תנועות הנוער לחלק בלתי נפרד מחוזר מנכ"ל, מתוך כוונה לעודד את פעילות בני הנוער בארץ בתנועות הנוער. על פי חוזר מנכ"ל לא יתקיימו ביום שלישי בשבוע, בשעות אחר הצהריים כל פעילויות בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים מתוך כוונה שהתלמידים יהיו חופשיים ויוכלו לקחת חלק פעיל בפעילויות תנועות הנוער השונות בארץ. גם באילת הכריז לא פעם ראש מנהל חינוך ד"ר דרורי גניאל כי עיריית אילת דוגלת ברעיון ומקדמת אותו בברכה ואף הוציא לא פעם ריענון נהלים בנושא למנהלות בתי הספר. אלא שבשנה החולפת עלתה לא אחת הסוגיה לסדר היום כשלטענת הורים בחלק מבתי הספר היסודיים בעיר, מנהלות בתי הספר לא הקפידו לשמור על ההוראה. משלא הועילו מחאות ההורים כמו גם הפניות לעיריית אילת, הועלתה הסוגייה בישיבת וועדת החינוך האחרונה, כשנציגת ההורים, אורלי פורמן, יו"ר וועד בית הספר אופיר ועדי גור אריה רכזת מועצת נוער עירונית, העלו את הסוגיה אל שולחן הוועדה זאת מבלי לדבר על בית הספר בו פורמן משמשת כיו"ר, אלא על כמה וכמה מנהלות בתי ספר אחרות בעיר שלא הקפידו לשמור לטענתה על יום שלישי כיום תנועות הנוער. "למרות שיום ג' מוכר כיום תנועות הנוער בארץ ובאילת", מחתה פורמן בוועדה, "כלומר, היום הארצי בו מתקיימות פעולות תנועות הנוער, בבתי הספר באילת מתעלמים מכך ומקיימים דווקא בימים אלו פעילות חובה שמתנגשת עם תנועות הנוער".


השבוע הסבירה פורמן ל'ערב ערב': "הבת שלי הייתה פעילה בשנה שעברה בצופים בקבוצה שמרביתה היו תלמידים מאותו בית ספר אליו היא השתייכה. מאחר ומנהלת אותו בית ספר לא הקפידה על ההוראה, הילדים נאלצו לוותר על הרבה פעולות במהלך השנה ואגב כך לא רק הם נפגעו אלא גם הילדים האחרים שהיו שייכים לאותה קבוצה". לטענת פורמן הסוגייה הועלתה במהלך השנה כמה וכמה פעמים בפני גורמים רלוונטיים לנושא ואולם הדבר לא השתנה. "התחושה שלנו כהורים היא שאין באילת מספיק הקפדה בנושא וזה פוגע בילדים ובתנועות הנוער עצמן. העלנו את הסוגיה בוועדת החינוך העירונית כי יש מקום לחזור ולהאיר את הנושא ולרענן שוב ושוב את הנהלים אצל המנהלות שנוטות משום מה לשכוח. חשוב שהמנהלות יקפידו בנושא. אין דבר כזה שאי אפשר להעביר פעילות ליום אחר".
בישיבת וועדת החינוך חזר ראש מנהל חינוך בעירייה הד"ר דרורי גניאל על חשיבות ההקפדה על יום שלישי כיום תנועות הנוער ואף אמר: "נאמר בעיר כבר מספר פעמים כי זו המדיניות שלנו. נחדד את הנושא יותר גם למנהלות בתי הספר היסודיים. ביום ג' אחר הצהריים אין תגבורים ואין מבחני מועד ב'". 

מעיריית אילת נמסר: "בדיקה מול אגף החינוך מעלה כי בהתאם להחלטה העירונית, לא יתקיימו אירועים ביום תנועת הנוער".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש