פרסומת
דלג

עיריית אילת אישרה תקציב מיוחד לעריכת סקר נכסים להגדלת הכנסותיה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 3/10/2018 17:15 ● ערב ערב 2883
390 אלף ₪ לעריכת סקר נכסים ● 210 אלף ₪ עבור פיילוט שבוחן טיפול במי פלט מבריכות דגים ● שורה של אולמות ספורט שיוקמו בעלות של מיליוני שקלים ברחבי בתי הספר בעיר ● וסך מצטבר של שני מיליון ₪ לשדרוג ובניית בתי כנסת ● 750 אלף ₪ במימון ביניים לתיקון נזקי הסופה ● ו-200 אלף עבור תיחזוק אתר האינטרנט, האפליקציה ושורת מיזמים אינטרנטיים של העירייה ● בישיבתה האחרונה לפני הבחירות המקומיות, אישרה מועצת העירייה תקציבים בלתי רגילים (תב''רים) בשווי עשרות מיליוני שקלים ● עיריית אילת: ''הסקר אכן מתבצע על פי הנחיות משרד הפנים. אי ביצוע של הסקר עלול לפגוע בתמיכת משרד הפנים בעירייה''
עיריית אילת אישרה תקציב מיוחד לעריכת סקר נכסים להגדלת הכנסותיה
מחיר שיפוץ טיילת המרינה זינק ל-2 מיליון ₪

מועצת העירייה אישרה בחודש אוגוסט השנה רשימת תקציבים בלתי רגילים (תב"רים) עבור שורת פרויקטים. הפרויקט הראשון שצריך לעניין את תושבי העיר ומלונאיה הוא סך של 390 אלף ₪ שאושרו לצורך עריכת סקר נכסים במגורים ובמלונאות שמטרתו המוצהרת היא הגדלת הכנסות העירייה. מי שיממן את הסכום הוא משרד הפנים במסגרת מענקי הפיתוח שאישר לאילת לשנת 2018. 

 

הפיילוט שישיב את מכלי הדגים לאילת?


האיחוד האירופי יממן פיילוט לטיפול בשפכים שנערך באילת בעלות של 210 אלף ₪. המדובר בהקמה של שני פיילוטים לטיפול בשפכים באילת. הפרויקט נעשה בשיתופם של המרכז לחקר ימים ואגמים (מל"ח) והטכניון, כשאילת נבחרה לשמש כאתר ההדגמה בישראל. הפיילוט של הטכניון הינו מערכת לאופטימיזציה של הטיפול בשפכים סניטריים (עירוניים) ושפכים נוספים, והפיילוט במל"ח מטרתו לטפל במי פלט מבריכות הדגים במכון המחקר. בנקודה זו ראוי לציין כי בשנים האחרונות גוברת הדרישה להשיב את חוות גידול הדגים שימוקמו במכלי ענק בסמוך לאילת. הגופים הירוקים מתנגדים לתעשייה זו בטענה כי הזרמת מי הקונטיינרים הללו בחזרה לים כשהם מעורבבים באנטיביוטיקה וצואת דגים, תגרור אחריה את אותם הנזקים שנגרמו בעבר עקב חוות הדגים שמוקמו במי מפרץ אילת. לא מן הנמנע כי מטרת הפיילוט האמור לבחון האם ניתן לטהר את מי הקונטיינרים עד לרמה שניתן יהיה להשיבם ללא חשש למפרץ. מל"ח והטכניון אחראים כל אחד על הקמת הפיילוט ואילו עיריית אילת אחראית לנהל את אתרי הפיילוט, וכן לאסוף ולרכז את המידע לדוחות.

 

4.5 מיליון ₪ לשיפוץ הטיילת


כן אישרה המועצה תוספת של 400 אלף ₪ ל1.6 מיליון שכבר אושרו להשלמות הטיילת סביב המרינה. סכום זה ישולם מחשבון העירייה בקרן עבודות פיתוח. חצי מיליון ₪ נוספים יתווספו ל-2 מיליון שכבר אושרו ומומנו על ידי משרד התיירות לצורך תכנון ופיתוח טיילת החוף הצפוני (קטע מרכזי) כש- 100 אלף מתוך סכום זה ימומנו על ידי עיריית אילת. 750 אלף ₪ יצאו מקופת העירייה בעבור תיקון נזקי הסופה האחרונה. בעירייה הדגישו כי המדובר במימון ביניים עד לסיום העבודות והגשת חשבונית לחברת הביטוח לקבלת החזר בקיזוז השתתפות עצמית. 400 אלף ₪ סגרו תקציב של 2 מיליון ₪ שיועד לבניית בתי כנסת חדשים ושדרוג קיימים ברחבי העיר.

 

בקרוב, אולמות ספורט לרוב


הקמתו של בית ספר אורים לחינוך מיוחד שתוקצבה ואושרה בגובה 26,795,010 ₪, קיבלה תוספת של 1,741,665 ₪ זאת כשלאחר סיום הקמת ביה"ס הצליחו בעיריית אילת לקבל תוספת תקציבית בסכום זה מעבר לתקציבים הרגילים מאחר ובית הספר הינו חינוך מיוחד. עירית אילת אף הכניסה יד לכיסה ותממן 527,000 ₪ נוספים מקרן פיתוח עבור הקמת מעון יום ברובע 9, בו הושקעו כבר 4.4 מיליון ₪ שממונו בעיקרם ממשרד הכלכלה ונעמ"ת. מיליון וחצי ₪ אישר המשרד לפיתוח הפריפריה בעבור הקמתו של אולם ספורט בבי"ס הרי אילת, ומיליון ₪ נוספים להקמתו של אולם ספורט במרכז פיס קהילתי שחמון 9. 464 אלף ש"ח נוספים הוקצו על ה-760 אלף שכבר הוקצו לטובת תכנונו של בי"ס מקיף ברובע 6 בשחמון. גם בי"ס ימין הרצוג יתחדש באולם ספורט שיממן מפעל הפיס בעלות של 5.4 מיליון ₪. גוף נוסף שהרוויח תקציב פיתוח מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הוא מועדון יחדיו בעיר שקיבל 1.3 מיליון ₪ לצורך הקמת אולם ספורט, זאת במסגרת סיוע לקידום פרויקטים ציבוריים בערים לשנת 2017, במסגרתו אישר המשרד את הפרויקט שנועד לשדרג את המרכז למשפחות חד הוריות, המשמש גם כמועדונית. 

 

600 אלף לשדרוג דיגיטלי של העירייה


סכום של כ-200 אלף ₪ מקופתה, תשקיע העירייה בהקמה, שדרוג ותחזוקה של אמצעים דיגיטליים. על סכום זה יוסיפו משרדי הפנים והמשרד לשוויון חברתי סך מצטבר של 450 אלף ₪ נוספים במסגרת 'קול קורא' שפרסמו ולהם נענתה עיריית אילת ובהם זכתה. בין היתר יממן סכום זה מערכת לניהול אירועים, מערכת לשדרוג המוקד העירוני, וכן שדרוג אתר האינטרנט של העירייה והאפליקציה העירונית.

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "הסכום שאושר בתב"ר הינו מענק של משרד הפנים המיועד לביצוע סקר נכסים, כמתחייב מדרישות המשרד. הסקר אכן מתבצע על פי הנחיות משרד הפנים. אי ביצוע של הסקר עלול לפגוע בתמיכת משרד הפנים בעירייה . יובהר, כי עיריית אילת נוהגת לבצע את סקר הנכסים באופן הדרגתי ומתמשך, מדי שנה ולאורך כל השנה, על מנת לטייב את בסיס הנתונים ממנו נגזרים חיובי הארנונה. הסקר המתמשך אכן מניב תוספת הכנסות, בעיקר בשל תוספות הבניה הנמדדות במסגרתו, מרביתן בניה חדשה וחלקן חריגות בניה שמתגלות".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש