פרסומת
דלג

חברת ריינאייר מצמצמת קווים לאילת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 3/10/2018 17:21 ● ערב ערב 2883
רגע לפני תחילת עונת טיסות הלואו קוסט, הופתעו השבוע לקוחות חברת ריינאייר לגלות כי החברה סגרה בחורף הקרוב שני קווים לערים ברמן ודיסלדורף ● סוכן נסיעות אילתי שאמור היה להביא לאילת בחודש נובמבר תיירים מייעדים אלו מבהיר: "זה מפתיע כי בשנים שעברו הטיסות היו מלאות"
חברת ריינאייר מצמצמת קווים לאילת
עדיין מדובר בחמישה יעדים חדשים בנוסף על אלה של השנה עברה. ריינאייר

בימים אלו ממש מתחילה עונת טיסות הלואו קוסט לאילת וממנה חזרה אל יעדים שונים באירופה, אלא שאם נדמה היה כי החורף הזה מבשר טובות בכל הקשור לחברת הלואו קוסט הגדולה באירופה 'ריינאייר', הרי שבתחילת השבוע הופתעו לקוחות החברה לגלות כי ריינאייר ביטלה את כל טיסותיה המיועדות לחורף הקרוב מהערים ברמן ודיסלדורף, יעדים שכבר פעלו בשנים האחרונות ובהצלחה. במילים אחרות- בעוד שחברת ריינאייר דיווחה בתקופת טרום עונת טיסות הלואו קוסט החורפיות על הפעלת 13 יעדים לאילת וממנה חזרה, הרי שעכשיו עומד מספר היעידים על 11 (וזו עדיין עלייה משמעותית לעומת 6 יעדים בעונת החורף הקודמת). 

אריאל, סוכן נסיעות מאילת שאמור היה להנחית בעיר למעלה מ-20 תיירים מוגבלים ומבוגרים מיעדים אלו, קיבל את ההודעה בהפתעה גמורה וציין: "זה מפתיע מאחר ומדובר ביעדים שעבדו מצוין בשנים שעברו, ואני מדבר על מטוסים מלאים שהיו מגיעים לשדה התעופה עובדה ויוצאים מהשדה מלאים חזרה". הוא עצמו קיבל את הידיעה בתחילת השבוע ואין לו מושג מה לעשות עכשיו בהתחשב בעובדה כי שדה התעופה הקרוב האחר לעיר ברמן למשל הוא שדה התעופה בברלין המרוחק כ- 500 ק"מ. אם לא די בזה, הרי שבמקביל לסגירת היעדים האלו לעובדה, העלתה החברה במאות אחוזים את מחירי הטיסות לברלין. כך למשל טיסה ליחיד בחודש נובמבר שעלתה עד לפני מספר ימים כ-20 יורו, עולה עכשיו כ-270 יורו לאדם. כך שגם אם היה רוצה לגשר על הטיסה מברמן או דיסלדורף המחיר הגבוה והלא הגיוני לטענתו לא יאפשרו את זה.
בתמורה לסגירת הקו מציעה החברה ללקוחות לסייע בנסיעה לשדה תעופה אחר וכמובן מציעה החזר כספי מלא. לשאלה מי יפצה את הלקוחות שכבר הזמינו חדרי בתי מלון, משירות הלקוחות של החברה נמסר כי החברה הייתה מחוייבת להודיע על ביטול הטיסות עד לשבועיים לפני הטיסה המתוכננת ומשאכן עמדה בהתחייבותה זו היא אינה מחוייבת בפיצוי על חדרי המלון. ואף על פי כן מציעה החברה ללקוחות לשלוח אליה את ההזמנות לבתי המלון והיא תשקול פיצוי כזה או אחר לפי החלטה אם בכלל.
"זה הזוי", אומר השבוע אריאל ומדגיש כי דברים כאלו בדיוק גורמים לטיסות הלואו קוסט להיות אולי זולות אבל גם לגמרי לא בטוחות. "המסר החד משמעי כאן ללקוחות החברה ובכלל ללקוחות הלואו קוסט הוא לא לקחת סיכון בהזמנות חדרי בתי מלון ללא אפשרות ביטול. עדיף לשלם כמה יורו יותר עבור ההזמנה ובתנאי שניתן לבטל אותה במלואה. זו הדרך היחידה לצאת ממקרה כזה ללא הפסד", הוא מדגיש ומקווה כי במהלך הימים הקרובים לא תבטל חברת 'ריינאייר' יעדים נוספים לימי החורף.
בדיקה שערך 'ערב ערב' באתר החברה מעלה כי אכן הטיסות ליעדים ברמן ודיסלדורף שבגרמניה בוטלו, מעבר לכך לא חל כל שינוי עד כה ביעדים האחרים של החברה לעובדה וממנה חזרה. בדיקה שעשינו מול שדה התעופה בירדן מתוך כוונה לברר שמא העבירה ריינאייר את הטיסות לעיר השכנה, העלתה כי לא כך הדבר וכי ריינאייר נשארה עם ארבעה יעדים חדשים בלבד שינחתו בחורף הזה בשדה התעופה על שם המלך חוסיין בעקבה.

עד לסגירת הגיליון לא הגיעה תגובת 'ריינאייר'.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש