פרסומת
דלג

משרד הפנים: עיריית אילת תפרסם דוחותיה עד לשבוע הבא

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 3/10/2018 17:40 ● ערב ערב 2883
דובי כהן פנה בתלונה למשרד הפנים על כי עיריית אילת נמנעת מלפרסם את דוחותיה הכספיים מטעמים פוליטיים לפני הבחירות ● יצחק הלוי טען מנגד: "כהן מעולם לא פנה וביקש את הדוחות" ● משרד הפנים: "תמצית הדוח לתושב תפורסם בהתאם להוראות החוק עד לשבוע הבא”
משרד הפנים: עיריית אילת תפרסם דוחותיה עד לשבוע הבא
"לא ברור כיצד ראש עיר במדינת ישראל, מסרב לפרסם את הדוחות המבוקשים תוך "מריחת" כל המבקשים". כהן

מנהלת אגף בכיר לביקורת ברשויות המקומיות, הגב' עפרה ברכה, השיבה השבוע לחבר המועצה והמועמד לראשות העיר דובי כהן על מכתבו מהשבוע שעבר, בו קבל על כי עיריית אילת נמנעת מלפרסם את דוחותיה לשנים 2017 והמחצית הראשונה של 2018 וזאת משיקולים פוליטיים. במכתבה טוענת ברכה כי מבדיקה שערכה מול עיריית אילת, תפרסם זו את דוחותיה בשבוע הקרוב.
כזכור, שלח כהן מכתב חריף שמוען בתחילת החודש לברכה, ובו קבל על כי פניותיו לראש העירייה מאיר יצחק הלוי על מנת שיפרסם את מאזן עיריית אילת לשנת 2017 וכן את מאזנה למחצית הראשונה של 2018, הושבו ריקם. במכתב אליו כותבו גם מבקר המדינה והממונה על חופש המידע במשרד המשפטים, ציין כהן כי חוק חופש המידע מחייב פרסום דין וחשבון שנתי של הרשות, שיהיה מפורסם לציבור במשרדי ובאתר העירייה: "אני פונה אלייך לאחר שכל פניותיי לראש הרשות שבנדון, מר מאיר יצחק הלוי,  לקבלת עותק מן הדוח הכספי השנתי המבוקר של שנת 2017 והחצי שנתי המבוקר של שנת 2018 העלו חרס ולמעשה לא זכו למענה ענייני כלשהו זולת הימנעות מלהתייחס לגופם של דברים", כתב כהן. "איננו מקלים ראש בהתנהלות שכזו. מן הידועות היא כי רשות מקומית, כל רשות, חייבת בפרסום דוחות על פי דין. לא ברור כיצד ראש עיר במדינת ישראל, מסרב לפרסם את הדוחות המבוקשים תוך "מריחת" כל המבקשים, לרבות את הח"מ בתירוצים מן היקב ומן הגורן אשר תכליתם אחת היא, להימנע בכל מחיר ומשיקולים זרים מחשיפת מידע חשוב כל כך לעיני ציבור התושבים.
בתגובה הוציא מאיר יצחק הלוי מכתב תשובה לברכה ובו כתב: צר לי כי חבר המועצה דובי כהן בוחר להשתמש בך ובאגף הביקורת במשרד הפנים לצרכי הקמפיין הפוליטי המנוהל על ידו. בניגוד לנכתב לא התקבל כל מכתב ולא נעשתה כל פניה ללשכת ראש העירייה לקבלת העתק דו"ח כספי ואין אלא להצטער על אמירותיו חסרות השחר. מה שכן נעשה על ידי חבר המועצה דובי כהן זה פרסום בדף הפייסבוק שלו מכתב אשר נשלח לכאורה לראש העיר, דבר שלא היה ולא נברא, ומצביע על המניפולטיביות וחוסר תום הלב של מר כהן". כאמור השיבה ברכה לכהן השבוע במכתב ובו כתבה: "מבדיקה מול העירייה עולה כי תמצית הדוח לתושב תפורסם בהתאם להוראות החוק עד לשבוע הבא. הדוח הכספי המבוקר לשנת 2017 יפורסם על ידי אגף בכיר לביקורת באתר המשרד, לכלל הציבור עד לשבוע הבא. 'ערב ערב' ימשיך לעקוב.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש