פרסומת
דלג

פורום ההורים לשר החינוך: ''סייעו לעיר בגיוס מורים''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 2/11/2018 05:20 ● ערב ערב 2887
בעיית המחסור במורים הגיעה השבוע אל שולחנו של שר החינוך נפתלי בנט ● במכתב ששלח יו''ר פורום ההורים העירוני לשר ולמנכ''ל משרד החינוך הוא מצר: ''לא מתקבל על הדעת, שבגלל ריחוק גיאוגרפי לא נקבל בעיר שלנו, שהיא חלק ממדינתנו, פתרון ויחס שווה בגיוס מורים''
פורום ההורים לשר החינוך:  ''סייעו לעיר בגיוס מורים''
הרימו ידיים ממינהל החינוך ועוברים לטפל מול השר. יו

חודשיים וחצי לאחר תחילת שנת הלימודים, מגיעה בעיית המחסור במורים באילת ואגב כך השעות הפנויות הרבות במערכת בחינוך בעיר אל שולחנו של שר החינוך נפתלי בנט. במכתב ששלח השבוע יו"ר פורום ההורים בעיר אייל סורגיט מעלה היו"ר בשם כל הורי הפורום את הבעיה הקשה מולה נאלצים ההורים ותלמידי אילת להתמודד. "נכון להיום ילדינו מתמודדים עם היעדרויות וביטולי שעות לימוד, לעיתים גם יותר מ- 10 שעות בשבוע", נכתב במכתב. "אגף החינוך בעיריית אילת עושה מאמצים רבים לגייס מורים חדשים ולגבות את המערך, אך עד לרגע זה לא נמצא פיתרון ממשי וילדינו נפגעים מביטולי שעות רבים בכל התיכונים בעיר. אנו הורי אילת פונים אלייך שר החינוך בכדי שממך תגיע הישועה".

לשאלה מה הוביל למכתב הזה מסביר יו"ר פורום ההורים העירוני: "במהלך התקופה האחרונה אנחנו עדים למאמצים האמיתיים של עיריית אילת לגייס מורים. ראש מנהל החינוך ד"ר דרורי גניאל משתף אותי בנתון שבימי גיוס מורים רק בודדים מגיעים לדוכן האילתי וזאת למרות כל ההטבות הכספיות שמורים שמגיעים ללמד באילת מקבלים. יש בעיה וזו עובדה. בכל ישיבת פורום הורים עם העירייה אנחנו מבינים שהאחריות בסופו של דבר לדאוג להבאת מורים לעיר מוטלת על שר החינוך ומשרד החינוך, ומאחר והבעיה קיימת ולא פוסקת, החלטנו לקחת את המאבק צעד אחד קדימה ולפנות הלאה. אותנו כפורום הורים הבעיות לא אמורות לעניין, אנחנו צריכים מורים ולימודים תקינים בעיר".

ואם לא יתקבל מענה מהשר או ממי מטעמו?
"בימים אלו מתקיימים בכל בתי הספר בחירות לראשי הוועדים. מיד בתום הבחירות נכנס ישיבת פורום עירוני ונחשוב על המשך הצעדים. מה שבטוח שאנחנו על זה ולא מתכוונים לוותר עד שהבעיה תיפטר. לא נהסס לנקוט בכל צעד שצריך".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש