פרסומת
דלג

שוטרת התחזתה לנערה והביאה למעצרם של 26 חשודים בפדופיליה ביניהם תושב אילת

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 2/11/2018 05:51 ● ערב ערב 2887
חוקרי היחידה המרכזית של ימ"ר נגב עצרו בליל יום שלישי 26 גברים החשודים בפדופיליה באמצעות רשת האינטרנט במסגרת מבצע שכונה "דג ברשת" ● היחידה הפעילה במשך למעלה מחצי שנה סוכנת שהתחזתה לנערה בת 13 ● החשודים שיתפו פעולה עם הסוכנת למרות שידעו את גילה ● בין העצורים תושב אילת ● בפרשייה זו הוטל צו איסור פרסום על כל פרט מזהה
שוטרת התחזתה לנערה והביאה למעצרם של 26 חשודים בפדופיליה ביניהם תושב אילת
עוד אילתי חשוד בפדופיליה ברשת

בלשי משטרת ישראל עצרו במהלך הלילה של יום שלישי שעבר 26 גברים החשודים בפדופיליה באמצעות רשת האינטרנט, זאת במסגרת פרשייה מורכבת וסבוכה אשר נוהלה בחודשים האחרונים על ידי משטרת ישראל. במשך שבעה חודשים אספו בלשי המשטרה ראיות נגד החשודים בגין עבירות פדופיליה ברשת הכוללות מעשים מגונים בפני קטין והטרדות מיניות ואף הפעילו סוכנת שניהלה שיחות עם החשודים בצ'אט ובוואצאפ, שכללו תכנים מיניים, וזאת למרות שהשוטרת הציגה את עצמה כנערה בת 13.
החשודים שנעצרו בחשד לעבירות פדופיליה מתגוררים במקומות שונים בכל רחבי הארץ, מקריית שמונה ועד אילת, ובטווח גילאים רחב (21-44). במשטרה אישרו כי בין העצורים מורה מהצפון, מדריך שחיה לנוער מהדרום ועובד עירייה. 
כאמור בליל שלישי פשטו עשרות שוטרים על בתיהם של 26 חשודים בעבירות פדופיליה, עצרו אותם והחרימו את מחשביהם האישיים, מכשירי הסלולארי וראיות נוספות. החשודים הובאו לבית המשפט בבאר שבע ומעצרם הוארך. בפרשייה זו הוטל צו איסור פרסום על כל פרט מזהה הנוגע לזהות הקורבנות ולזהות אנשי המשטרה הנוגעים בחקירה. 
המבצע, המכונה "דג ברשת" הנו המשך ישיר למבצע שנערך לפני שנה. סנ"צ איתן עמר מפקד ימ"ר נגב שניהל את המבצע, אמר כי: "מרביתם המכריע של העצורים ביצעו מספר לא קטן של עבירות ויש כאן מוטיב חוזר של העבירות הללו. החשודים נמצאים בשלבי חקירה מתקדמים כאשר החקירה מתנהלת בליווי פרקליט ממחוז דרום והכל לאור רגישות הנושא והעובדה שהופעלה כאן סוכנת שתודרכה הן על ידי פרקליט מהפרקליטות והן על ידי המפעילים שלה בימ"ר, וכך היא הצליחה לאסוף ראיות שיש בהן כדי להפליל את המעורבים".


 

במשטרת ישראל מבקשים  להעביר מסר להורים 

 

ישנה חשיבות רבה מאוד לגלות מעורבות וערנות בהתנהלות הילדים ובני הנוער במרחב הוירטואלי ולהדריך אותם לגבי הסכנות הטמונות ברשת. בין היתר יש לשים דגש על נושא שיתוף התמונות עם אחרים, לא לענות לזרים כאשר ההמלצה היא להנחות את הילדים ולחנכם לא לשלוח תמונות לאף אדם שהם אינם מכירים באינטרנט. הפצה של תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני ברשת (תועבה) הן עבירה פלילית. 
חוקרי יחידת הסייבר של משטרת ישראל ריכזו מספר המלצות להורים בנושא גלישה בטוחה: 

 1. חפשו בעזרת מושג המפתח parental control כלים שונים למניעת חשיפה של ילדים לחומרים מיניים ולבקרה עליהם.
 2. קבעו פילטרים לצמצום הסיכון לקבלת תוצאות המכילות חומרים למבוגרים, כולל פורנוגרפיה, בעזרת מנועי חיפוש כמו  google, yahoo, ו-bing.
 3. קבעו את רמת הפרטיות של המשתמש בהגדרת החשבון באתרי מדיה חברתית פופולריים כמו יוטיוב ופייסבוק.
 4. עקבו אחר הפעילות של הילדים באינטרנט בעזרת אפליקציות ייעודיות לטלפונים חכמים ולטאבלטים.
 5. השתמשו באפליקציות ובשירותים לסינון תכנים שמציעים ספקי אינטרנט באתרים שלהם.
 6. מנעו pop ups (חלונות צצים) בהגדרות הדפדפן לצמצום האפשרויות שהקטינים יגיעו לתוכן בלתי רצוי בטעות.
 7. דאגו שהמחשב יהיה במקום מרכזי בבית.
 8. הקפידו שהטלפון או הטאבלט יישארו בלילה מחוץ לחדר הילדים.
 9.  הגיעו עם הילדים להסכמה לגבי האתרים והאפליקציות המתאימים להם ועל היקף זמן הגלישה.
 10. הסבירו לקטינים את ממד אובדן השליטה ברשת: ברגע שלחצו על כפתור "שלח", אין דרך חזור, לא ניתן למחוק את התוכן מהרשת והתפוצה של התמונה/סרטון כבר לא בשליטתם.
 11. הנחו את הקטינים להימנע מהזנת פרטים אישיים ומזהים בפרופיל וממסירתם בשיחות.
 12. הורו לילדים לא להיפגש עם מישהו שהכירו ברשת, ודאי שלא בלי אישור הורים.
 13.  למדו את הקטינים כי זהויות ברשת יכולות להיות שקריות והורו להם לא לפתוח הודעות, מיילים, קישורים וכו' מאנשים שאינם מכירים.
 14. הימנעו מאיומים, כמו ניתוק האינטרנט, בשיחות עם הילדים כדי שלא יחששו לשתף אתכם במקרה שנפגעו או שהם זקוקים לעזרתכם.
 15. הכי חשוב: עודדו את הילדים לשתף אתכם או כל מבוגר אחר שהם סומכים עליו במקרה שהם או מישהו מחבריהם נפגעו ממישהו ברשת או חשו אי-נוחות.
 16. במידה ויש חשש או ספק להיבט פלילי - ניתן לפנות לכל תחנת משטרה ולהגיש תלונה.
 17. במקרי חירום (סיכון חיים או פגיעה פיזית חמורה) יש לפנות במיידי למוקד 100 של המשטרה.

 

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל פועלת כל העת להגן על האזרח הנורמטיבי ולאפשר לו קיום שגרת חיים תקינה ובטוחה. פעילות המשטרה שמה דגש גם על הצעירים, החשופים  לעבירות במרשתת, כגון עבירות פדופיליה. אנו רואים בחומרה רבה כל פגיעה שהיא בקטינים וחסרי ישע ובכלל זה גם פשיעה במרחב הוירטואלי. משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים ואת מיטב האמצעים הטכנולוגים ולמרות הקושי הטמון באיתור והבאה לדין של העבריינים המסתתרים במרחב הוירטואלי תוך שהם מנצלים שימוש באפליקציות במרשתת, פועלת בנחישות ויצירתיות והכל במטרה להביא למעצרם של הפדופילים העבריינים האורבים לילדינו ברשתות ומסכנים את שלומם הפיזי והנפש".
בשנה האחרונה נתגלו מספר מקרים בהם חשודים בפדופיליה ובפגיעה בקטינים באמצעות רשת האינטרנט:
בחודש נובמבר 2017 הוגש כתב אישום כנגד דניאל סיוון סוויסה בן ה-54 לאחר שניהל שיחות בצ'אט ובווטסאפ עם סוכן משטרתי שהתחזה לספירוש בת ה-13. מכתב האישום עולה כי החשוד דרש "מהקטינה" לבצע בעצמה אקט מיני, ובנוסף שלח לה תמונות מיניות וניהל איתה שיחות מיניות. 
באותו חודש נעצר בנימין אמגר בן 50 מאילת והוגש נגדו כתב אישום, בגין עבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים כלפי קטינה שטרם מלאו לה 14 שנים, וכן עבירות של פרסום והצגות תועבה והדחה בחקירה. לאחר שאנס את בתם הקטינה של חבריו הטובים במהלך שבע שנים, מאז שהייתה בת שבע תוך שהוא מאיים עליה שלא תספר. 
בחודש אוגוסט 2018 הוגש כתב אישום כנגד זוג הורים מאילת לאחר שהתקינו מצלמות בביתם ובחדרי ילדיהם בני 11 ו- 14 מצלמות שצילמו בשידור חי והועברו ברשת למשתמשים ששילמו עבור הצפייה, מצלמות הותקנו גם בחדרי הילדים ובחדר האמבטיה. 
בחודש ינואר 2018 הוגש כתב אישום נגד עופר סלע ובני בר ששת תושבי אילת, על פי כתב האישום השניים חשודים כי הפעילו אתר אינטרנט בתשלום - watchme247 - שאפשר לצפות בשידור חי במצלמות המותקנות בבית משפחה הכוללת קטינים מתחת לגיל 14 תמורת תשלום, תוך פגיעה בצנעת הפרט של הקטינים. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש