פרסומת
דלג

בשם החוק

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת, סוזי שרם כהן ● ● ערב ערב 2240

אונס קבוצתי


צעירה אילתית, בת 20, התלוננה כי פגשה את החשוד במועדון לילה שלקח אותה לדירה בה ביצע בה מעשה סדום ואונס ביחד עם שלושה חברים נוספים בני 29-19, מאזור דימונה. הצעירה הגיעה כאשר היא חבולה לתחנת המשטרה ונלקחה לבדיקות בבית החולים. המשטרה עצרה את ארבעת החשודים על פי הכתובת אותה מסרה הצעירה למשטרה. שניים מהחשודים הודו כי קיימו עימה יחסי מין בהסכמה, ואילו שניים הכחישו את חלקם בפרשה. ממשטרת אילת נמסר, כי הם רואים בחומרה רבה את האירוע, ונגד שניים הוגשו כתבי אישום ובקשה להערכת מעצר, השניים הנוספים שוחררו בתנאים מגבילים והורחקו מהעיר.

חשוד בסחר בקוקאין


נעצר חשוד, בן 32, תושב אילת, בחשד ליבוא סמים. לפני שלושה חודשים, תפסה המשטרה קילוגרם קוקאין טהור שנשלח לכתובת בעיר. המשטרה אז תפסה את המשלוח ומצאה, כי המתגוררים בדירה אינם קשורים למעשה. בפעילות חקירה מאומצת על ידי מחלקת התשאול נעצר החשוד במעורבות במעשה, ומעצרו הוארך.

הוטרד בעבודתו


גבר בן 35, עובד באחד המלונות בעיר, הגיש השבוע תלונה במשטרה בטענה, כי הוטרד מינית על ידי עובד אחר במלון. המתלונן סיפר, כי עבד כשוטף כלים באחד מתי המלון, ואחד העובדים הבכירים במקום הטרידו שוב ושוב בשיחות טלפון ארוטיות בהן גנח ובכך שהמליץ לו לשכב עם גברים. העובד פנה לבית המלון והתלונן על ההטרדות לכאורה, ולאחר מספר ימים, פוטר זה מעבודתו.

חגיגת שבועות בשכונת 'יעלים'


מה שהחל כחגיגת שבועות מסורתית עם שקיות מים, הפך במהרה להפגנת אלימות בשכונת יעלים. תושבים שעברו בשכונה במכוניתם הותקפו על ידי בני נוער שזרקו חפצים שונים כגון שקיות מים ובוץ, אבנים, מקלות, ביצים ואף מוטות ברזל. מכיוון שאירועים אלימים דומים התרחשו בעבר בשכונה, נערכה המשטרה בכוחות מוגברים על מנת שלא ישנו, אך גם על מכוניות המשטרה לא פסחו הצעירים. הנזק שנגרם למכוניות רב.

תקף בשוקר


אדם בן 48, המטופל ב'בית חוסן', הגיע לפני מספר ימים ל'בית חוסן' כאשר הוא מצויד ב'שוקר חשמלי', החשוד הפעיל את השוקר והצמיד אותו לפניו של רכז השיקום תוך שהוא מאיים עליו. החשוד רצה במעשיו כי המטפל יקדם את הטיפול בעניינו ברווחה. מעצרו הוארך ל- 24 שעות.

תקף בסכין


ביום שבת, נעצר אדם בן 35, לאחר שהתפרע ותקף בסכין על פי החשד את המוקדן במשרד מוניות 'טאבה' בשחמון, תוך שהוא מנפץ חלונות וגורם נזק למקום, בעוד החשוד טוען כי המוקדן ניסה לתקוף אותו בעזרת כיסא. לאחר מכן תקף החשוד את השוטר שעסק ברישום הדוחות בעניינו, כל זאת כאשר הוא בגילופין. בנוסף, התברר, כי החשוד מוכרז כנדרש לחקיקה בגין עבירות דומות. מעצרו של החשוד הוארך.

רקח 'סם האונס'


בסוף השבוע, אילתי לשעבר בן 34, נתפס בתל אביב בחשד כי הכין את סם האונס והשתמש בו כדי לבצע את זממו בנשים. בדירה בה נתפס, היתה מעבדת לשם הכנת סמים וביניהם סם האונס. התברר, כי נגד החשוד עומדת תלונה בגין מעשים מגונים באישה, ככל הנראה בעזרת הסם. מעצרו הוארך.

הפנים את הפסול


מיכאל ממן, החשוד בשוד מינימרקט 'סוזן' בעיר, הועבר ממעצר למעצר בית בבית אמו המתגוררת בעיר.
בהחלטתו, קבע השופט יורם צלקובניק, כי: "מתסקיר המבחן שהוצג...עולה, כי הנאשם הפנים במידה מסוימת את הפסול בהתנהגותו". כן הביע השופט חשש, כי השארתו במעצר עלולה לחושפו לחברה שולית ולנורמות שלה. לפיכך, ולאור היותו של הנאשם נטול עבר פלילי וכן בשל היותו חייל בשלהי שירותו הצבאי, נקבע, כי הוא ישהה במעצר בית בבית אמו לצד ערבות בגובה 25,000 ₪ וערבון בגובה 7,000 ₪. את הנאשם ייצג עו"ד גיל באיער מרמת גן.

כמה שווה אישה?


בית המשפט העליון דחה את ערעורם של מקסים קבנוב, שהורשע בהעסקת נשים בזנות ושל מרקיאל מירזוקנדוב, שהורשע בסחר בנשים. בית המשפט אף החמיר בעונשו של מירזוקנדוב.
מפסק הדין עולה, כי קבנוב הואשם בכך כי קשר קשר להעסיק נשים ששהו בישראל שלא כדין, בזנות, במשרד שפתחו לצורך כך בירושלים. בחודש פברואר 2004, הוא העסיק ארבע נשים. חודש לאחר מכן, העתיקו קבנוב ושותפו את פעילותם לאילת, כאן העסיקו שלוש נשים בזנות. על פי הנטען, קבנוב היה זה שהתגורר עימן, קיבל עבורן הזמנות טלפוניות, הסיען ללקוחותיהן ורכש עבורן את צורכיהן. בפסק הדין מסופר על אחת הנשים שחלתה באחד הימים, עד שקבנוב נאלץ להביאה לבית חולים לצורך קבלתו של טיפול רפואי. אולם, משהוחלט על אשפוזה, מנע זאת קבנוב ממנה, כדי לחסוך מעצמו את הוצאות האשפוז. קבנוב ושותפו אף הגדילו ודרשו מאותה אישה להשיב להם את מחצית עלותו של הטיפול הרפואי שקיבלה בסך 800 ₪, והאישה נאלצה לשוב ולעסוק בזנות יום אחד בלבד לאחר שחלתה. קבנוב הורשע בשל כך ובשל אישומים נוספים בעובדותיהם הודה, בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סרסרות, הבאת אדם לידי מעשי זנות ועוד, ובית המשפט המחוזי גזר עליו שלוש וחצי שנות מאסר ו-12 חודשי מאסר על תנאי. העליון מצדו לא מצא מקום להתערב בפסיקת המחוזי והותיר את עונשו על כנו. גם ערעורו של המערער השני, מרקיאל מירזוקנדוב, נדחה. מפסק הדין עולה, כי מירזוקנדוב הורשע במחוזי בסחר בבני אדם למטרת עיסוק בזנות, סרסרות, כליאת שווא ועבירות נלוות נוספות. יחד עם זאת, הוא זוכה מעבירות נוספות בהן הואשם ונפסקו לו שלוש וחצי שנות מאסר, 18 חודשים על תנאי וכן הוא חויב לפצות כל מתלוננת בסכום של 2,000 ₪. את הנשים העביר מירזוקנדוב תוך גניבת הגבול ממצרים. ברשת פעלו שלוש קבוצות. האחת תפקידה היה לאתר נשים שהיו נתונות במצוקה כלכלית וביקשו לעצמן מקור פרנסה בזנות. את הנשים רכשה קבוצה ממוסקבה ששילמה עבור כל אחת מהן 500 דולר, לאחר שנבדקה התאמתן של הנשים לעסוק בזנות, הן נשלחו למצרים, ומשם הן הועברו על ידי בדואים לארץ. בארץ, קלטה אותן קבוצה נוספת בה היה חבר הנאשם. הקבוצה דאגה לשכן את הנשים בדירות, ובהמשך, הן הוצעו לקונים. עבור כל אישה שילמו הקונים סכומים שנעו בין 6,000 - 7,000 דולר. נשים שלא נמצא להן קונה, הועסקו בזנות על ידי החבורה עצמה. כאמור, ביקש מירזוקנדוב לזכותו מחלק מהאישומים וכן ערער על חומרת העונש. בדחותו את הערעור, קבע השופט א. לוי, כי הלה רתם עצמו מרצון למה שהגדיר בפיו שלו כ'עסק' לייבוא נשים מחו"ל במטרה לסחור בהן. "מירזוקנדוב היה זה ששכר את הדירה בה שוכנו הנשים...בהמשך נטל חלק בהצגתן בפני מתווך...ולאחר מספר ימים, הוא הוביל אותן בעצמו לבית מלון, שם הביע אחד הקונים את רצונו לרכוש את אחת הנשים תמורת 7,000 דולר...". לפיכך, לא רק שנדחה ערעורו על הרשעותיו בחלק מהמקרים, אלא אף הוחמר עונשו לחמש שנות מאסר. על העונש הקודם שנגזר עליו, שלוש וחצי שנות מאסר, אמר השופט: "להשקפתי, זהו עונש מתון ביותר, שאין בו כדי לסייע בהשגת המטרה של ביעור התופעה של סחר בנשים...חוששני כי העונש שגזר בית המשפט המחוזי על הנאשם...אינו הולם את מדיניות הענישה הרצויה", קבע והחמיר כאמור בעונשו.


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש