פרסומת
דלג

הורים היזהרו: מהשבוע רחפנים בשירות המשטרה בסמוך למוסדות החינוך

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 21/11/2018 18:44 ● ערב ערב 2890
שוטרי משטרת התנועה באילת החלו השבוע באכיפה סמויה באמצעות רחפן סמוך לבתי הספר ברחבי העיר, זאת לאחר שבשבועות האחרונים מבצעת המשטרה אכיפה גלויה סמוך לבתי הספר ● האכיפה החלה בעקבות תלונות הורים כפי שפורסם ב'ערב ערב', הטוענים כי הורים מסכנים את חיי ילדיהם בכניסה לבתי הספר בשעות בהם מורידים ומעלים את ילדיהם במפרצי החניה הסמוכים לכניסות למוסדות הלימוד

ביום ראשון ביצעו שוטרי משטרת התנועה אכיפה סמוך למוסדות חינוך ותיעדו באמצעות רחפן כלי רכב המבצעים עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף ובסמוך למעברי חציה, עבירות היכולות לסכן את שלומם של תלמידים והולכי רגל.
כזכור, הורים לתלמידים בבתי הספר ברחבי העיר התריעו בפני 'ערב ערב' את הסכנות האורבות לילדיהם בכניסה לבית הספר בשעות בהם מורידים ומעלים הורים את ילדיהם במפרצי החניה שנבנו סמוך להם. בבדיקת 'ערב ערב' בבתי הספר ברחבי העיר נמצא כי עשרות רכבים חונים במפרצי החנייה, בערבוביה ובחניות כפולות, תוך שהם מסכנים את חיי התלמידים: "ההורים מורידים את הילדים מהרכב באמצע הכביש והם מגיעים לשער בית הספר תוך דילוג בין מכוניות אחרות", סיפר אחד ההורים.
לדברי ההורים, שעות הכניסה לבית הספר והיציאה ממנו הן שעות עמוסות בהן עשרות מכוניות חונות לאורך המדרכה לפני בית הספר. לדבריהם, כבר לפני שעת סיום הלימודים בשעה 13:30 מגיעים הורים רבים ומחנים את רכבם במפרץ החניה שמיועד לאיסוף והורדה ולא לחניה. ההורים טוענים כי בשל המקום הקטן מחנים הורים את רכבם בחניה כפולה: "הבעיה קשה יותר בצהרים. בבוקר ההורים מגיעים, מורידים את הילדים וממשיכים בנסיעה, אך תוך כדי קיימת סכנה לילדים שמגיעים רגלית ונאלצים למצוא את עצמם מדלגים בין המכוניות. הבעיה בשעות הצהרים שהורים מגיעים מוקדם כדי לשמור לעצמם מקום ומי שמאחר, עומד בחניה כפולה ולא זז עד שילדו יוצא, מה שיוצר צוואר בקבוק וגורם לפקק שמתבטא גם בכביש הראשי שם עוצרות מכוניות באדום לבן ולפעמים ממש על מעבר החציה", טוענים ההורים, "הבעיה שממפרץ החניה אין את ילדי הבטיחות בדרכים והקטנים נאלצים לפסוע בין המכוניות כדי להגיע למעבר החציה ולפעמים כשרכב קרוב מידי או ילד קטן מידי עלולים להוות סכנה בשל שדה הראיה המוגבל". לדברי אחד ההורים בבוקר כשהם ממהרים לעבודה, הם מאבדים סבלנות כיוון שמישהו חנה ממש מולך באמצע הכביש, על מנת להוריד את הילד שלו,  "ואז מתחילים עם הצופר מה שמלחיץ את המבוגר ואת הילד עוד יותר, לא פעם ראיתי ילדים שממש שמו ידיהם על האוזניים על מנת שלא לשמוע את הרעש של הצופרים". עוד סיפרו הורים "הכביש הראשי סואן מאד בשעות הכניסה והיציאה מבית הספר בשל מכוניות שעוצרות גם בעצירה כפולה מה שמסכן הן את הילדים שנאלצים לקפוץ מהמכונית להגיע למדרכה ומשם עוד לחצות בבטחה בין המכוניות המורידות את ילדיהם, ברי המזל שהצליחו להיכנס למפרצון החניה ועוד לצלוח את המעבר ביניהם עד להגעה לשער בית הספר", לדבריה, "רק בנס עוד לא קרה כאן אסון".

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות פניות מצד הורים ותושבים מהן עולה כי מתבצעות עבירות תנועה בסמוך למוסדות החינוך, ובדגש עבירות בסמוך למעברי החצייה, משטרת ישראל מגבירה את האכיפה הסמויה והגלויה במקום תוך הפעלת אמצעי צילום ותיעוד".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש