פרסומת
דלג

המרתון המדברי הגיע

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 30/11/2018 16:11 ● מה נשמע 576
2400 משתתפים ביניהם כ – 200 אצנים מחו"ל יקחו חלק ביום שישי הקרוב באירוע הריצה הגדול בעיר- המרתון המדברי- חגיגת ספורט וצבע בתוך הטבע ● תחרות הנחשבת לאתגר הריצה האחרון של שנת 2018
המרתון המדברי הגיע
בין הרים ובין סלעים. המרתון המדברי ● צילום: תומר פדר

עברו כבר כמה וכמה שנים טובות מאז הגיע עופר פדן, חובב ריצה ומנכ"ל חברת מרתון ישראל, יזמית ומפיקת האירוע אל מנהל אגף הספורט בעירייה יעקב מלכה והציע לו לקיים מירוץ מדברי באילת. מלכה חובב אתגרים ידוע הרים את הכפפה, אבל רק מעטים האמינו אז בחזון של השניים כי מהמרוץ הקטן הזה בו השתתפו בשנה הראשונה כמה עשרות בודדים של רצים, יתפתח המרתון הראשון של אילת. והם מצידם חלמו, תכננו וגם עשו. לפני ארבע שנים הפך המרוץ המדברי למרתון של ממש על כל המשתמע מכך, כשהוא מוביל את הרצים אל תוך נופי אילת ההריים המרהיבים במקצים למרחקים 5 ק"מ, 10 ק"מ, חצי מרתון (21 ק"מ) ומרתון מלא- 42.2 ק"מ אותם רצים המשתתפים בתנאי שטח לא קלים.
אומרים שעולם הריצה נחלק לשניים: רצי כביש ורצי שטח. לכל מסלול אתגרים וחוקים משלו. ריצת מרתון במדבר? השילוב הזה שמור לרצים הקשוחים במיוחד. מזה 4 שנים שמרתון אילת מציב בפני טובי הרצים בישראל, אתגר גדול לצד חוויה חושית חד פעמית: לנצח את המדבר. ביום שישי הקרוב זה שוב יקרה. גם שנה ממשיך האירוע המדברי לשבור שיאים ויעמיד על קו הזינוק של המקצים השונים כ – 2400 מתחרים מהם כ – 200 אצנים מחו"ל. למעלה מ- 100 משתתפים מאילת צפויים לקחת חלק במקצי המרוץ השונים. גם השנה נרשמה מאסת המשתתפים הגדולה במרחק 10 ק"מ- מקצה בו יתחרו כאלף איש. בחצי מרתון יצחרו כ- 700 איש, במקצה המרתון המלא יתחרו 400 איש ובמרחק 5 ק"מ יתחרו 300 איש.
אירועי המרתון המדברי ייצאו לדרך כבר היום, יום חמישי במרוץ משפחות למרחק של כקילומטר אחד על טיילת התיירות, מרוץ שייצא לדרך בשעה 17:00 מרחבת קניון מול הים. עוד קודם לכן, בשעה 16:00 יתקיים מצעד דגלים ממלון 'קלאב הוטל' לרחבת קניון 'מול הים'.
טקס הסיום של המרוץ שייצא לדרך ביום שישי בשעה 6:00 עם ריצת המרתון יתקיים בשעה 10:30 ברחבת מול הים, שם יזכו בגביעים שלושת המקומות הראשונים בלבד. בערב במלון 'קלאב הוטל' יתקיים טקס הסיום שם יחולקו המדליות בקטגוריות הגיל השונות. 

"המרתון המדברי באילת ביסס את מעמדו כאחד המרוצים החשובים של השנה", אומר עופר פדן, מנכ"ל מרתון ישראל, יזמית ומפיקת האירוע. "אלפי רצים מהארץ ומחו"ל שמגיעים לאילת הם לא רק שגרירים חשובים לתעשיית התיירות המקומית, אלא מעידים על ההעדפה והבחירה של הרצים במרוצים ייחודיים שמספקים תוכן וחוויה בלתי נשכחת. אנחנו מזמינים עוד ועוד רצים לסיים את השנה האזרחית עם חוויה עצומה לגוף ולנפש". 
מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, הוסיף כי בזכות מסלולי המרתון המגוונים, ישראל הופכת לארץ המרתונים כשאחד הבולטים שבהם הוא המרתון המדברי באילת, המעניק לרצים חוויה המלווה בנוף יוצא דופן. "מרתון אילת הוא עוגן תיירותי משמעותי המתווסף לנישות נוספות שאנו משווקים, שהביאו אותנו לשנת שיא כל הזמנים בתיירות". 
גם ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, מצטרף לרשימת המברכים ואמר כי העיר אילת שמחה וגאה לארח שוב את המרתון המדברי, במסגרתו ירוצו אלפי ספורטאים מהארץ ומהעולם, במדבר אילת הקסום, לנופי הרי אדום ומפרץ ים סוף. "המרתון המדברי, שהתחיל באילת לפני קצת פחות מעשור עם עשרות רצים הפך לאירוע בינלאומי שחושף את נופיה הקסומים של עירנו בפני רצים וצופים מהארץ ומהעולם ואנו מברכים וגאים על כך". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש