פרסומת
דלג

תלמידי ברנקו וייס היו מעורבים בקטטת ענק בגדנ''ע

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 30/11/2018 16:35 ● ערב ערב 2891
תלמידי בית ספר ברנקו וייס חזרו ביום רביעי שעבר משבוע גדנ"ע כשחלקם חבולים ומוכים ● הסיבה - קטטה המונית שפרצה כאשר תלמיד מבית ספר תיכון לוד תקף תלמידה מאילת ונתן לה בעיטה בבטנה ● ההורים טוענים: "לא היה במקום מספיק כוח שיפריד בין התלמידים והאירוע יצא משליטה במהלכו קיבלו גם המורים מכות" ● עם זאת לא הורחקו תלמידי ברנקו וייס מטקס הסיום ● עיריית אילת התעלמה מפנייתנו בנושא
תלמידי ברנקו וייס היו מעורבים בקטטת ענק בגדנ''ע

ביום ראשון שעבר יצאו 15 תלמידי כיתה י"א הלומדים בבית ספר ברנקו וייס למסע גדנ"ע שהתקיים בשדה בוקר כחלק מהכנת התלמידים לשירות הצבאי. ביום רביעי בשעות הבוקר פרצה במקום קטטה המונית, לאחר שתלמידה מבית הספר האילתי הפכה לשק אגרוף של אחד התלמידים מבית ספר תיכון לוד. התלמידים מאילת מיהרו לשמור על כבודה של חברתם והצטרפו לקרב.  
הורי התלמידים טוענים כי הקרב הפך להיות אלים במהלכו מורים שניסו להפריד קיבלו אף הם מכות: "לא היה מספיק כוח שיפריד", מספרת אחת האימהות, "חלק מהילדים הגיעו הביתה עם פנים חבולות ועם מכות יבשות ונזקקו לטיפול רפואי. "לדבריה, "תלמידי אילת מנו 15 בלבד כאשר הבית ספר בלוד היו כ-120 תלמידים שרובם השתתפו בקטטה. חיילים ומדריכים בהם גם המורים של בתי הספר ניסו להפריד אך ללא הצלחה, פשוט מספר התלמידים היה גדול מידי והיה שם זעם מצדם וגם מי שניסה להפריד חטף מכות בעצמו". האם מדגישה, "מברור שערכנו הבנו כי תלמידי ברנקו וייס התנהגו למופת לאורך כל הגדנ"ע וגרפו את כל הניקוד בכל המשימות, הם הצטיינו וזה מה שעצבן אתחלק  מתלמידי בית הספר תיכון לוד. הקטטה החלה לאחר שתלמידים מבית ספר לוד הקניטו תלמידת ברנקו וייס, היא אמרה להם "אנחנו ניצחנו במשימות" ואז אחד התלמידים החל לסטור לה בפניה כאשר היא צעקה שיפסיק ומה נראה לך שאתה עושה הוא וחבריו בעטו בה בבטן. תלמידי ברנקו וייס ניסו לעצור את זה אך תלמידי לוד החלו להכות בהם". לראיה אומרת האם, "תלמידי לוד התבקשו לארוז את הדברים שלהם ולעזוב את מתחם הגדנ"ע ואילו תלמידי אילת נשארו לטקס סיום ואף כמה מהם נבחרו כחניכים מצטיינים".
ההורים מפנים אצבע מאשימה למשרד החינוך וכן לצה"ל: "מדובר בגדנ"ע בה התלמידים הם חיילים לכל דבר ומקבלים על עצמם משמעת צבאית בכדי להכין אותם לצה"ל. נרשמת שם יריבות גדולה מכיוון שקיימת תחרות גלויה מול בתי ספר אחרים במטרה להצטיין במשימות הצבאיות. במהלך הקטטה התקשו להשתלט על התלמידים לא כל 130 התלמידים נאבקו פיזית אבל מי שלא נאבק היה באמצע וצילם עם הנייד". ההורים מוסיפים, "לא יתכן שאנו שולחים את ילדינו למקום בו לא יוכלו להרגיש בטוחים כאשר ניצתת כזאת קטטה ואין מספיק כוח שיכול לעצור את הקטטה כאשר הילדים נפגעו פגיעות פיזיות של ממש". 

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר: "פעילות הגדנ"ע הופסקה לאלתר עבור התלמידים ממרכז הארץ, יוזמי הקטטה. תלמידי בי"ס ברנקו ווייס, עשרים במספר, ואיתם חמישה אנשי צוות, המשיכו בפעילות עד תומה.התלמידים שנפגעו קיבלו טיפול ראשוני מחובש ולאחר מכן נבדקו וטופלו בקהילה".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל רואה בחומרה כל שימוש באלימות. ביום האחרון של הגדנ״ע, התפתחה קטטה בין תלמידים משני בתי ספר שהופרדו במהירות על ידי הסגל ומפקד הבסיס זה מזה. בעקבות האירוע ובשל חומרתו, הוחלט על הפסקת אימון הגדנ״ע עבור בית הספר אשר החל את הקטטה. בנוסף לכך, בוצע תחקיר ביחידה על מנת למנוע הישנות של אירועים מסוג זה."

ממנהל החינוך בעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש