פרסומת
דלג

האב אילת תגבה ''שכר דירה'' עבור השימוש במרחבים

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 30/11/2018 16:37 ● ערב ערב 2891
לאחר שהבטיחו בהאב אילת ליזמים כי יוכלו להשתמש בשטחי האב לצרכי עבודה ויזמות ללא עלות ● הודיעו לאחרונה ליזמים ולמעבירי קורסים במקום כי בכוונתם לגבות מעין "שכר דירה" עבור השימוש במקום ● היזמים חוששים מסגירה של קורסים וזועמים: "האב החתימו אותנו על חוזה בו הם הופכים להיות שותפים לרווחים שלנו לאחר שהיוזמה תצלח, בתמורה הם אמורים לספק את המקום לעבוד" ● מהאב אילת ומעיריית אילת התעלמו מפניותנו בנושא
האב אילת תגבה ''שכר דירה'' עבור השימוש במרחבים
היזמים לא מבינים מדוע עליהם לשלם שכר דירה לשותף שלהם עוד בטרם התחילו להרוויח. חלל עבודה בהאב אילת (למצולמים אין קשר לכתבה)

במשך השנים בהם פועל מיזם 'האב אילת' התהדרו בסניף האילתי בכך שהם מהווים בית פתוח עבור יזמים ומאפשרים להם להשתמש בשטחי האב לצורך פיתוח וקידום ולצרכי משרד ללא עלות. לפני כשנה וחצי פתח האב אילת קורסים שונים כאשר התלמידים נדרשו לתשלום סמלי עבור כל שיעור. לאחרונה נודע לתלמידי הקורס כי יתכן ולא ישלימו את לימודיהם. הסיבה: האב החליטה להתחיל לגבות תשלום עבור שימוש בשטחים. גם יזמים שניצלו עד כה את הזכות טוענים: "אנחנו עדיין בשלבי ביניים ולכן אין לנו עדיין משרדים הפתרון שניתן לנו בהאב היה מצוין אולם כעת אנחנו מבינים כי עלינו לחפש לנו מקום אחר". אחד היזמים סיפר כי כאשר יזמים מגיעים לקבל את עזרת הצוות בהאב הם מתחילים תהליך ארוך,  שתחילתו חתימה על הסכם שותפות עם האב. במידה והעסק מתרומם, זכאים האב לקבל שבעה אחוזים מהרווחים והם בעצם שותפים כל החיים". לדבריו, "אין לי בעיה עם השותפות כי אסור לשכוח כי העזרה שלהם, בהנחה שיש אפשרות כזאת, היא גדולה, כולל גיוס משקיעים ואפשרות להשתמש במרחב לצרכי משרד ועוד. לכן לא ברור לי למה אני צריך לשלם כרגע על שימוש במרחב בעוד הם שותפים שלי עוד בטרם התחלתי להרוויח". 
א' לומד באחד הקורסים שהחלו בשנה שעברה בהאב וניתנים תמורת סכום סמלי מספר: "נפתח קורס במקום רציני כמו האב, אף אחד לא התנה את הקורס תמורת שכר דירה, שהרי הרישום היה דרך האב וכן התשלום נעשה דרכם. לאחרונה נודע לנו כי האב החליטו לגבות "שכר דירה" על השימוש במתחמי החברה וכי ככל הנראה הקורס ייסגר בשל כך. זה לא בסדר. השקענו בקורס את זמננו במטרה לסיים אותו וכעת אין לנו את האפשרות ונצטרך ככל הנראה לעזוב את העיר על מנת להשלים את הלימודים". 

מעיריית אילת ומהאב אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש