פרסומת
דלג

פלאפון הציעו מתנות וחייבו ב-7,477 שקל

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 30/11/2018 16:55 ● ערב ערב 2891
נציגי חברות הסלולר אינם בוחלים באמצעים כדי לצרף עוד מנויים, ביניהם ניצול ציני של אנשים מבוגרים או כאלו שאינם יכולים לקרוא את האותיות הקטנות ● אברהם אליוט, תושב אילת קצר ראיה, הגיע להחליף כרטיס סים ב-20 שקלים וגילה כי חויב בסכום של 7,477 שקל בגין שלושה מכשירי טלפון ● אברהם תבע את חברת פלאפון וזכה
פלאפון הציעו מתנות וחייבו ב-7,477 שקל

חברות הסלולר מבטיחות לכם מתנות ומנסות להחתים אתכם על חשבונית באמתלה כי מדובר בפרוצדורה להנהלת חשבונות. אלא שיכול להיות כי הוחתמתם ללא ידיעתכם על עסקת רכש ענקית. זה מה שקרה לאברהם אליוט, תושב אילת שהגיע להחליף סים - עסקה המסתכמת ב-20 שקל בלבד - ושילם 7477 שקל. אליוט זוכה לאחר שפנה לחברת פלאפון ביום המחרת, אך החליט לתבוע אותה על מנת שלא תפגע באנשים מבוגרים אחרים. 

בחודש אפריל הגיע אברהם אליוט תושב העיר לדוכן חברת פלאפון בסניף הממוקם בקניון מול הים באילת. אליוט ביקש להחליף את כרטיס הסים שברשותו מכיוון שהיה פגום, עסקה שמסתכמת ב-20 שקלים בלבד. על פי כתב התביעה "נציגת החברה, תוך מצג מטעה והשמטת פרטי עסקה חיוניים שכנעה אותי לרכוש מסלול תקשורת שעבורו מגיעות לי לדבריה הטבות הכוללות שלושה רמקולי שמע ומצלמת דרך לרכב, שמגיעים לי, וכי בכל מקרה, בין אם אקח אותם או לא, יישאר החיוב החודשי זהה. היא גם ביקשה כי לא אתייחס למה שנכתב על החשבונית שכן זה לצרכי המשרד בלבד". 

לדברי אליוט, "הנציגה שיבחה והיללה אותי כלקוח מצוין וותיק בחברה ואמרה כי מגיעות לי מתנות שונות. היא המשיכה במחמאות והרעיפה עלי המון תשומת לב לבסוף הסבירה כי המתנות מגיעות לי בכל מקרה וכי המסלול עליו אני חתום ימשיך כרגיל והמתנות מגיעות לי רק כי אני לקוח טוב .חתמתי על ההסכם אף שלא היו עמי משקפי ראייה, אך לפני החתימה שאלתי את הנציגה אם העסקה עומדת בתנאי סחר הוגן כי לפי הפרסומים בטלוויזיה מזהירים לקוחות של חברות תקשורת מפני הונאות כאלו. היא השיבה שכן וכי המנהלת שלה תיצור עמי קשר, והגישה לי שלוש שקיות לכאורה עם המתנות".

כאשר הגיע אליוט הביתה ופתח את החבילות גילה לתדהמתו שלושה פלאפונים סלולריים חדשים וכן את שלוש הרמקולים שניתנו לו במתנה לכאורה. לאחר שהרכיב את משקפיו הבין כי היה קורבן  להתנהלות החברה. "עיינתי בחשבונית וגיליתי לתדהמתי שחתמתי על עסקה כוללת בסך 7477.20 שקל. לאחר שהבין אף סבל לטענתו מהתקף לב ובזכות התרופות אותן הוא נוטל נמנע אירוע חמור. 

אליוט פנה למחרת לחברה וביקש לבטל את העסקה, אך לדבריו, "הם צעקו עלי ואמרו שחתמתי ואף אחד לא הכריח אותי. לבסוף זוכה אליוט בסכום העסקה אך החליט לתבוע את החברה בבית משפט לתביעות קטנות באילת: "הסיבה לתביעה, נובעת מההשפלה שנוצלתי כאדם מבוגר על ידי נציגה צעירה שלא בחלה לעשות רווח כספי על חשבוני תוך השמטת מידע ומצגת שווא ועל ידי כך גרמה לעוגמת נפש וכמעט פגיעה בבריאותי" טען בבית המשפט. אליוט תבע את כל סכום העסקה אך לאחר שעורכי הדין של חברת פלאפון טענו כי מדובר בתביעה קנטרנית שמטרתה עשיית רווח, הפחית אליוט את הסכום ל-100 שקלים ודרש את התנצלות החברה: "בכתב ההגנה טוענת הנתבעת כי ברצוני להתעשר על חשבון חברת פלאפון", כתב, "אין זו כוונתי, כוונתי להרתיע ולהעמיד על מקומה ענקית תקשורת אשר מנסים להמעיט בכוונותיה המסחריות והלא אחראיות שלא לומר מוסריות של חברת פלאפון". 
השופטת ליאורה אדלשטיין קיבלה את טענותיו של אליוט ופסקה כי חברת פלאפון תתנצל ותשלם לאליוט סך של 100 שקל.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש