פרסומת
דלג

''אשתי ברחה מהארץ עם הבנות, אני שבור''

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 30/11/2018 17:00 ● ערב ערב 2891
רוני, אבא אוהב לשתי בנות טוען שאשתו חטפה את בנותיו ונסעה איתן לקנדה ● "היא ביקשה ממני שאאשר לבנות לבקר את אביה שמתגורר שם, לא הייתה לי סיבה לחשוד" הוא אומר בכאב ● רק אחרי שקיבלתי פניה ברשת החברתית הבנתי כי רעייתי עברה להתגורר עם גבר אחר וכי אין בכוונתה לחזור" ● מאז רוני מתקשה לנהל את חייו ומבקש: "עזרו לי להחזיר את הבנות" ● לשם כך החל ביחד עם חבריו בגיוס כספים על מנת שיוכל לשכור עורך דין ● אישתו בתגובה :"אני עברתי התעללות נפשית במשך הרבה שנים, ואני כן ברחתי לקנדה עם הבנות שלי כדי שזה לא יגיע גם אליהן"
''אשתי ברחה מהארץ עם הבנות, אני שבור''
רוני עם אחת הבנות

את יום שלישי ה-13 בנובמבר יזכור רוני לעד כיום הקשה בחייו,  "אז הכל התחיל", הוא מספר, "אשתי אספה את הבנות שלנו, האוצרות בנות שנתיים ושלוש מהגן. לאחר מכן שלחה לי הודעה שהיא נוסעת איתן לחברה של אמא שלה המתגוררת במרכז הארץ. היא אמרה שהן יוצאות לחופשה וביום ראשון יחזרו ואף אמרה כי לא תהיה זמינה זמן מה בשל בעיות קליטה". 
לאחר שניסה מספר פעמים להשיג אותה בטלפון, על מנת להבין מה המקרה הדחוף שבגללו נסעה בפתאומיות, שלחה לו רעייתו הודעה, היא כתבה "הכל בסדר" ואת הנסיעה תירצה בכך שהיא מבקרת חברה של אימא שלה אותה לא ראתה המון זמן וכי רצתה קצת שקט, להתאוורר וזמן איכות עם הבנות. 
בשעות הערב המשיך רוני לנסות לשוחח עם אשתו אך ללא מענה. לבסוף שלחה לו הודעה בה כתבה שהיא נמצאת בבית ללא קליטה סלולרית. "ביקשתי לדבר עם הבנות והיא שלחה לי הקלטות שלהן".
ביום רביעי לא הצליח רוני לשוחח עם אשתו ובנותיו במשך כל היום למרות שניסה בכל דרך להשיגן "שלחתי הודעה ושאלתי מה שלום הבנות אך לא היה מענה".  

 

 

לא חשבת לנסוע לחברה הזאת לברר מה קורה?
"אני לא מכיר את החברה ולא יודע היכן היא גרה וגם לא הייתה לי סיבה לחשוב שמשהו לא בסדר כי היחסים בנינו טובים". במשך כל הימים האלו, וכל הודעות הטקסט תמיד דאג רוני להזכיר לאשתו כמה הוא אוהב אותה ואת הבנות וכמה הוא מתגעגע.
בתאריך ה16 בנובמבר קיבל רוני הודעה מאשתו בה ביקשה שישלח לה צילום תעודת זהות שלו, "היא ביקשה שאצרף בכתב בשפה האנגלית מה שהכתיבה לי, משפט המאשר כי אני מודע לכך שאשתי נמצאת בקנדה עם הבנות".
וזה לא הדליק אצלך נורה אדומה, למה שיתפת פעולה? 
"אשתי הצליחה לשכנע אותי כי הנסיעה הייתה ספונטנית במטרה לבקר את אבא שלה שאתו לא התראתה שנים ואף אמרה כי תחזור ב-29 בנובמבר. האמת שהופתעתי אך היא הצליחה לשכנע אותי כי אכן מדובר בנסיעה ספונטנית. האמת שלא הייתה לי חצי סיבה לחשוד בה, הנישואים שלנו היו תקינים, מעולם לא עלה רעיון להתגרש או להיפרד, האמנתי לה, באמת האמנתי לה" הוא אומר בבכי, "היא הבטיחה שמיד אחרי שאשלח לה את מה שביקשה היא תוכל לצאת משם ולהתקשר אלי כי כרגע היא עסוקה עם הניירת בביקורת הגבולות". 
רוני עשה מה שביקשה, "הדבר היחיד שחשבתי עליו באותו רגע הוא הבנות שלי המחכות עייפות בשדה התעופה ולכן שלחתי לה את האישור מתוך מחשבה שהיא באמת רצתה קצת אוויר להירגע מהלחץ של העבודה והבית".
לאחר שעברו את ביקורת הגבולות שוחח רוני עם אשתו, "היא אמרה לי כי הכל בסדר ובעוד שבוע הן יחזרו לארץ וכי היא בסך הכל רצתה קצת אוויר", הוא מספר. 
בימים הבאים הסתמס רוני עם רעייתו כשהיא שולחת לו סרטונים של הבנות משחקות בשלג והוא מספר לה כמה הוא מתגעגע ואוהב, "היא לא מיהרה להשיב להודעות שלי אבל ייחסתי את זה למגבלת האינטרנט האלחוטי".
לאחר מספר ימים נפלו השמים מבחינתו של רוני. "יצרה איתי קשר מישהי דרך הפייסבוק ושאלה אם קרינה זאת אשתי, כשעניתי שכן היא סיפרה שקרינה עברה להתגורר עם גבר נשוי בקנדה ושאין לה כוונה לחזור עם הבנות הביתה", הוא מספר ונחנק. "באותו הרגע הרגשתי תחושת מחנק ושהקרקע נשמטה מתחת רגלי".
רוני ניסה ליצור קשר עם אשתו לאחר שהטיח בה את מה שנודע לו, "היא הודתה בלי למצמץ אפילו שעברה להתגורר עם גבר המבוגר ממנה ב-20 שנה".

איך היא הסבירה את זה? 
"היא אמרה שנמאס לה ממני ושאין לה רגשות אלי ומה לחפש בארץ".
מאז מנסה רוני בכל דרך לדבר עם בנותיו. "הבנות שלי כל כך קשורות אלי שהן רק בוכות ומנסות לחבק את הטלפון פעם כשנתנה להן לשוחח עמי בשיחת וידאו. הקטנה שלי כל כך קשורה אלי שאפילו שנגמלה ממוצץ החלה לבקש שוב מרוב הבלבול בו היא נמצאת". 
רוני ניסה בכל דרך לשכנע את אשתו כי הוא אוהב אותה ושתחזור, "אמרתי לה שנפתור את זה כמו מבוגרים ושלא חוטפים לאבא את הבנות שלו בצורה כזאת, ושמה שהיא עשתה לי פגע בי בצורה בלתי ניתנת לתיאור", הוא מספר בקול שבור. "מאז היא חסמה אותי בטלפון ומסרבת לתת לי לשוחח עם הבנות או לראות אותן". 
רוני מספר כי מאז שהבין כי אשתו לא מתעתדת לחזור לארץ חיין נגמרו. "אני לא אוכל, לא ישן לא מסוגל לעשות דבר מלבד לבהות בתמונות של הבנות ולקוות שהיא תתעשת ותחזיר את האוצרות שלי אלי", הוא אומר בבכי. 
בנוסף לכל גילה רוני דרך חברים כי אשתו שינתה את הסטטוס שלה בפייס בוק ושהיא במערכת יחסים עם אותו הגבר. "חברים שלחו לי צילומי מסך היות והיא חסמה אותי, היא כתבה שם שקרים כמו שנמאס לה מהחובות ומחוסר היחס שלי, אך מי שמכיר אותי יעיד כי היא הייתה הכל בשבילי וקיבלה יחס של מלכה". לדבריו, "לאחר זמן קצר החלו להגיע לאוזני כי היא מספרת שהיא פוחדת ממני, מפחדת שאפגע בה, אני הרי לא מסוגל לפגוע בזבוב וזה פוגע בי מאד. הבנות האהובות שלי גרות עם גבר, ואין לי דרך להגיע אליהן או לשוחח איתן, ואשתי נמצאת במסע הכפשות נגדי שאין לו קשר למציאות". 
לאחר שפנה למשטרה, נודע לרוני שהאישור שנתן תקף עד ל29 בנובמבר ולכן עד לתאריך זה למשטרה אין אפשרות לסייע לו. "האופציה היחידה שפתוחה בפניי כרגע זה לפעול באמצעות עו"ד על מנת להחזיר אלי את הבנות שלי. מהלך כזה לצערי עולה הרבה מאד כסף, קרוב ל-100 אלף שקל. אני לא במצב כלכלי טוב וצריך עזרה של כל שקל בשביל לחזיר את בנותיי". 
בפוסט מרגש שהעלה ברשת החברתית פייסבוק גולל רוני את סיפורו ובסופו כתב: "תמיד חשבתי שפנייה לעזרה כלכלית ברשתות החברתיות היא מביכה, אבל היום אני במצב שהבושה היא לא פקטור בשיקול", רוני כותב, "אני מתחנן בפני כל מי שקורא את זה ויש ביכולתו לעזור לי ולו במעט, כל סכום יתקבל בברכה. יכולים לעזור לי אהיה חייב לכם כל חיי" הוא מבקש, על הפוסט הוא חותם אבא שהוא חצי בן אדם.

אשתו של רוני מסרה בתגובה: "אני עברתי התעללות נפשית במשך הרבה שנים , ואני כן ברחתי לקנדה עם הבנות שלי כדי שזה לא יגיע גם אליהם , כרגע כל הרעש והפוסטים שהוא עושה רק מחמירים את המצב , חבל מאוד שאתם נותנים לו במה להפחיד אותי ולאיים עליי , כמו שהוא עשה כל שנות חיינו המשותפים, אני מדברת איתו על בסיס יומי , הסכמנו שנגיע לבית משפט והסכמים עם עורכי דין . מדובר בגבר שמכור להימורים לאלכוהול וסמים , יש לו חובות של 100,000 ₪ לעולם התחתון שלא פעם איימו עליי במפגשים אישיים ברחוב , ולא פעם הייתי אומרת לו שיוריד אותם מהגב שלי מכיוון שהוא מצליח להתחמק מהם ואני לא .אני מבקשת מאוד מכם לא לתת לו יותר במה במסע הכפשות כנגדי , אני אמם החוקית של הבנות והם איתי בטוחות ומוגנות מפני כל רע. הוא נתן לי אישור לנסוע עם הבנות לקנדה , ואני הסברתי לו שאני חייבת להתרחק ממנו בגלל שאני באמת מפחדת עליי ועל הבנות , אני חשבתי שהוא הבין הכל, וכך נתן לי להבין , יום למחרת הוא התחיל במסע הכפשות בוואטסאפ ו בפייסבוק . אני מקבלת המון הודעות שנאה וקללות מאנשים שאף פעם לא הכרתי , ואיומים על חיי . מתחננת אליכם תעזבו אותנו לחיות בשקט" .

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה "התקבלה תלונה, נפתחה חקירה, והועבר דיווח לאינטרפול. הנושא נמצא בטיפולם".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש