פרסומת
דלג

בהפועל מול הים אילת חוששים: ''לא בטוח שכל השחקנים יחזרו מהפגרה''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: פרנסיסקו די סטסיו ● 30/11/2018 17:11 ● ערב ערב 2891
אחרי חמישה ניצחונות רצופים ועם מבט קדימה אל צמרת הטבלה, בקבוצת הכדורסל הפועל מול הים אילת אמורים לחייך כל הדרך אל הבנק, אלא שבפועל ההיפך הוא הנכון ● גם החודש קיבלו השחקנים עד כה רק 70 אחוז משכרם, חובות העבר ממשיכים להקשות על תפקוד הקבוצה ויש כבר מי שחושש שלא כל השחקנים יחזרו מהפגרה אליה יצאה הקבוצה ● נכון להיום מונחת על שולחנו של ראש העירייה מאיר יצחק הלוי בקשה דחופה לקבלת הלוואה בערבות של העירייה על סך שני מיליון ₪, ומה אם הדבר לא יקרה? ''יתכן ואנחנו בתחילת הסוף'', מבהיר יעקב מלכה, שהצטרף לאחרונה להנהלת הקבוצה ומנסה להוציא את העגלה מהבוץ
בהפועל מול הים אילת חוששים: ''לא בטוח שכל השחקנים יחזרו מהפגרה''
יעקב מלכה:

עד כמה שזה נשמע אבסורד, דווקא בימים כאלו, כשהפועל מול הים אילת חותמת על ניצחונות ומוכיחה לכל הליגה שהמאמן שרון דרוקר יודע להרכיב קבוצה, בכל האמור לצד המקצועי, דווקא בתקופה הזו כשכולם אמורים לחייך ולהיות מרוצים, זה לא קורה בפועל. השחקנים כועסים וממורמרים, אחרי הכל, הם משקיעים את כל מרצם באימונים, נותנים את הנשמה במשחקים, אלא שבסוף החודש, כשזה מגיע לצ'ק, הם לא מקבלים את מה שמגיע להם בזמן. לאחר שבחודש שעבר הם נאלצו להסתפק ב- 70 אחוז מהשכר שהגיע להם ורק אחר כך קיבלו את ההשלמות, גם בחודש הזה חזרה התמונה על עצמה. וזה לא בגלל שהנהלת הקבוצה לא מעריכה את מה שהם עושים, אלא שהכל מתחיל ונגמר בחובות העבר שהשאירה אחריה ההנהלה הקודמת בניצוחו של היו"ר לשעבר מוטי אמסלם ז"ל. חובות של כמיליון וחצי ₪ שנגררים אחרי הקבוצה ולא מאפשרים לה לפתוח דף חדש.
לסיטואציה הלא פשוטה הזו נכנס בתחילת השנה היו"ר החדש נחי אינדיק, שהוא בעצמו לא ידע עד כמה עמוקה קופת החובות של הקבוצה. בכל שבוע מחדש הוא גילה עוד ועוד חובות וספקים שלא קיבלו כספים, שחקנים שאיימו לתבוע, ומול כל אלו הוא יצא לדרך, מאמין שיצליח לרתום יותר ספונסרים לעגלה ולדחוף אותה קדימה. אלא שבפועל רבים מדי יצאו נפגעים מהמצב הקיים. רשת מלונות 'פתאל' שנתנה את החסות הראשית במשך כל השנים הקודמות אמרה תודה ולא תודה, והנהלת קניון 'מול הים' שנקראה אל הדגל, הרימה את הכפפה יחד עם רשת מלונות 'דן',  אבל עדיין  לא מדובר באותו סדר גודל של תקציבים. כך או כך, כשחובות העבר נגררים אחריך ואין לך יכולות לכסות אותם בבת אחת, צל העבר מעיב על הפועל מול הים מתחילת העונה. לשמחתה של הקבוצה חובה למס ההכנסה כוסה העונה כך שלפחות העיקול של מס ההכנסה הוסר ועכשיו אפשר להוסיף עוד נותני חסות כדת וכדין.

 

נגרר לפזרנות. היו"ר נחי אינדיק

 

חגיגות שכר 


אלא שאם לא די בכל אלו, הרי שגם תחילת העונה הנוכחית נפתחה במה שמגדירים בקבוצה ב'פזרנות'. מתוך כוונה להרכיב באילת קבוצה טובה ואטרקטיבית, נגרר היו"ר אינדיק אחרי התלהבותו של המאמן שרון דרוקר ולא שאפשר להאשים את השניים שרצו את הטוב עבור אילת, אבל נדמה כי מישהו שם נרדם בשמירה בכל האמור לתקציב לנוכח מצבה המדולדל בלאוו הכי של הקופה. אלא שמהר מאוד התברר שאם חגיגת השכר לא תיעצר ומיד, לא ניתן יהיה לפתוח את העונה. רואה החשבון גיא מלר זעם על ההתנהלות הלא מסודרת ואיים לעזוב את ההנהלה, וכדי להציל את הקבוצה השוקעת נקראו מיד לדגל יעקב מלכה, שועל קבוצות וותיק עם ניסיון רב שנים בניהול קבוצות ועם היכרות של גורמים באיגוד הכדורסל וטל פנחס, איש עסקים, שהצטרפו לניהול הישיר של הקבוצה לצדו של אינדיק. עכשיו גם התברר כי לאורך כל השנה הקודמת התנהלה קבוצת הכדורסל האילתית שלא על פי הנדרש בחוק המחייב שני מורשי חתימה בעמותה. לאורך השנה כולה היה מוטי אמסלם ז"ל מורשה החתימה היחיד בקבוצה ועל פיו נשק דבר, מה שלא אהבו בלשון המעטה ברשויות החוק ולכן גם לא העניקו בתחילת העונה הנוכחית לקבוצה 'ניהול תקין' ואף העניקו נקודת ביקורת שלילית על התנהלות הקבוצה. "את זה היינו חייבים לשנות ומהר", מסביר מלכה את העובדה שהוא וגם טל פנחס נחשבים היום למורשי חתימה בקבוצה לצידו של נחי המורשה הראשי.

 

קדימה מקצצים


זה התחיל בשורה של קיצוצים באנשי המנהלה. למרות שנסגרו הסכמים בכתב או בעל פה (גם הסכם שבעל פה תופס בבית המשפט), הבהירה ההנהלה שאין ביכולתה לעמוד בהסכם ויש לקבוע הסכם חדש. בחלק מהמקרים הדברים הסתדרו, בחלק מהמקרים פחות. עוזר המאמן השני של דרוקר, צביקה מנדלייב, פוטר אגב מגמת הקיצוץ ולכל אנשי המנהלה הובהר כי באם לא יסכימו לקצץ לא יהיה להם מקום עוד בקבוצה. אבל יותר מכל אלו פוגעת בקבוצה העובדה שאין תזרים מזומנים בזמן. במילים אחרות- ששחקנים לא מקבלים בזמן את שכרם על פי החוזה. זו בדיוק הסיבה שכיום, בזמן פגרת אימונים בת שבוע שקיבלו השחקנים, יש בקבוצה מי שדואג שלא כולם יחזרו מהפגרה, שכן מצבה של אילת כבר מוכר וידוע ויש מי שמציע לשחקנים הבולטים הצעות מפתות בחוץ. ומה על המאמן דרוקר? הוא עצמו לא מקבל את שכרו המלא, אלא 70 אחוז כמו כולם נכון להיום ולמרות שקיבל כבר לפחות שתי הצעות מקבוצות מחו"ל הוא לא עוזב ונשאר כאן, מתגורר באילת ודואג לשחקניו.
מה יציל את המצב? לאחרונה הניחה האגודה על שולחנו של ראש העירייה מאיר יצחק הלוי בקשה כי העירייה תשמש ערבה להלוואה על סך של כשני מיליון ₪ שעל הקבוצה לקחת. בקבוצה נוטים להאמין שראש העירייה שלא מסתיר את חשיבותה של הקבוצה לעיר ונבחר עכשיו לקדנציה נוספת של 5 שנים, יעזור לקבוצה. דבר אחד בטוח כבר כעת, שאם העירייה לא תעזור ואם חובות העבר לא יכוסו, יתכן וכמו שאומר יעקב מלכה השבוע: "מדובר בתחילת הסוף".
מלכה אמנם מנסה להישמע אופטימי ומאמין כי בסופו של דבר תילקח הלוואה שתאפשר לקבוצה נשימה וסדר, "אנחנו מתנהלים השנה מצוין, אלו חובות העבר שמפריעים לנו לתפקד", הוא מבהיר, אלא שנכון להיום ועד שראש העירייה יקבל החלטה ברורה איך הוא מתכוון לעזור לקבוצה, שום דבר לא בטוח.
ואם לא די בכל אלו הרי שגם הקהל מדיר את רגליו מהמשחקים, למרות אטרקטיביות הקבוצה. האם שווה להשקיע ולשלוח יד עמוק לכיס גם כשאין קהל? אני שואלת את יעקב מלכה שמבהיר: "קהל זה דבר שצריך לבנות, דבר שלא נעשה עד היום באילת. מדובר בשיווק, שיווק ועוד שיווק. להרגיל את הצעירים להגיע. אבל כשאין תקציב, אין שיווק ויש לנו בעיה".
יו"ר האגודה נחי אינדיק העדיף שלא להגיב על הכתוב בכתבה, אך לאתר ספורט5 הגיב: "מאמין שעיריית אילת תעזור לנו ואני מאוד אופטימי. אילת היא עיר עם אנשים חמים ואני מאמין שבחודש הקרוב הכל יסתדר, רק שנמשיך לשחק את המשחק שלנו. אני מצדיע לצוות המקצועי, ההצגה הטובה ביותר באילת תימשך".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש