פרסומת
דלג

עם האוכל באה האהבה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/12/2018 08:33 ● מה נשמע 578
למי מאיתנו אין את ההתעסקות עם האוכל והמשקל? אובססיה שנדמה כי רק מעטים (ובני מזל) אינם חיים איתה ● אחרי שחשבתם שאתם יודעים הכל על דיאטות וקיצורי קיבה בתור הפתרון האחרון, מגיעה שירי זמזליג- מתקשרת, גם בנושא אוכל והורדה במשקל, שירדה בעצמה כ- 30 ק״ג (''כבר שנים שאין משקל בבית'' ), כדי להבהיר שגם אתם יכולים להיות מבני המזל ועל הדרך תנפץ לכם את כל מה שחשבתם שאתם יודעים על דיאטות ולמה הן לא עובדות באמת ● ''משקל הוא השתקפות של הרגשות -האנרגיה הפנימית שלכם כלפי חוץ. תשנו את הדרך בה אתם רואים ומרגישים עצמכם מבפנים ותוכלו לאכול כל מה שתרצו באהבה ועדיין להראות נפלא''
עם האוכל באה האהבה

כמה פעמים ניסיתם להוריד/להילחם במשקל ללא הצלחה? כמה פעמים הצלחתם לרדת במשקל אבל עליתם את הכל חזרה? "אנשים מתעסקים וחושבים על  אוכל ומשקל 90 אחוז מהזמן שלהם", מסבירה שירי זמזליג, "זה גוזל המון אנרגיה ומקום בחיים שלנו שיכולנו להחליף בשקט נפשי, אהבה, הרמוניה וכייף, אם רק היינו יודעים איך לתעל את זה נכון. אנחנו המבוגרים יכולים וצריכים ללמוד מהילדים, בדיוק כפי שהם אוכלים כל מה שהם רוצים ובכייף ואהבה ללא מחשבות נוספות. במקום זה אנחנו אוכלים משולש פיצה, כביכול מתענגים על כל ביס, אבל בפנים חושבים איזה חטא עשינו וכמה זה גרוע בשבילנו. מאז ומתמיד לימדו אותנו מושגים ותבניות כמו דיאטה, סך ״ערך קלורי״, אם תאכל ״נכון״ ו״בריא״ תהיה רזה ואם תאכל אוכל אחר תשמין. לי זה לא ממש הסתדר לוותר על  טעם תשוקת  החיים - האוכל בשביל להיות רזה. רציתי לאכול את כל  מה שאני אוהבת, רציתי להתענג על מתוק, ובעיקר לא רציתי לסבול בשביל להיות רזה. שנים לקח לי לגלות את האמת, עד שנפתחה לי הדלת לערוץ הרוחני ושם הכל השתנה". 


שיר זמזליג בת 37 ונראית כמו ילדה, יושבת מולי בפגישתנו בחוף הדקל ומזמינה לא פחות ולא יותר ברד תות מפוצץ סוכרים וצבעי מאכל. "זה ממש לא משנה מה אני אוכלת" היא צוחקת אלי ומנגבת את שאריות הצבע האדום משפתיה, "מה שחשוב זה שאני אוהבת את זה  וזה  גורם לי להרגיש  טוב ואני יודעת שהגוף שלי  מקבל  את המשקה בשמחה עכשיו כשאני שותה את זה". בדיוק בגלל זה קראתי לסדנה שלי "לאכול באהבה". בן אדם מפטנז להיות רזה  על גוף אחר אבל לא באמת מאמין לעצמו שהוא יכול לעשות את זה וגרוע יותר לא רואה את עצמו ככזה ואז בטוח שזה לא יקרה. לא משנה כמה דיאטות הוא יעשה" זאת הגישה בחיים,הקול בראש .. ברגע שהבנתי את זה הפסקתי עם כל הדיאטות שניסיתי והתחלתי להתייחס לכל נושא האוכל והמשקל בגישה אוהבת ואנרגיה אחרת ועם זאת לאכול כל מה שאני רוצה והנה תראי אותי, שומרת על המשקל שלי כבר  מעל שש שנים ללא מאמץ,ללא שקילות  ללא אובססיה והכי חשוב באהבה  זאת הסיבה היחידה שצריכה להניע אנשים להיות רזים במשקל כדי לאהוב את עצמם ולא רק באופן חיצוני בכלי בו אנו חיים  אלא להרגיש טוב עם עצמם פנימי ואז כל נושא ההתעסקות עם האוכל ייעלם ואף יעבור לתדר אוהב שהוא בעצם האנרגיה שבה אנו חיים בכלי שלנו וכל השאר זה בונוס שקורה מעצמו". 

 

 

שיר מינום 30 ק"ג


שירי זמזליג, מתקשרת שמעבירה סדנאות/הרצאות  רוחניות להורדה במשקל ולהעצמה אישית, מנהלת שיווק בקניון 'אייס מול', התחילה לתקשר כבר בגיל קטן, אבל לא ידעה שהיא עושה את זה. "התובנה שאני כזאת נפלה  לי בגיל 23 וזה היה ללא ספק האירוע המכונן בחיי", היא נזכרת. "רכבתי על אופנוע ופתאום החלקתי על הכביש ועפתי הצידה. כמו בסרט בהילוך איטי ראיתי את עצמי נופלת כשפתאום שמעתי קול מרגיע וברור שדיבר איתי ואמר לי שיהיה בסדר ושאצא מזה. שם למעשה התחילה הדרך הרוחנית שלי". 
את הדרך הרוחנית שלה, כמו שהיא מרבה לקרוא לה, היא מעבירה ביחד עם אחותה, קרן ברמן, שעוסקת גם היא בתיקשור ונומרולוגיה. הן אפילו פתחו יחד  ערוץ יוטיוב בשם "שיחות עם אחיות", שם העלו סירטונים של טיפולים מוצלחים שהעבירו. "אנחנו משתפות פעולה ביחד ועם זאת כל אחת  בנפרד", היא עושה סדר, "לקרן יש אתר בו היא מלמדת נומרולוגיה ואני מעבירה תקשור דרך טיפולים אישיים, קורסים, סדנאות והרצאות בקבוצות, בימי הולדת, אירועי חברה, מסיבות רווקות, ועוד". 

את משתמשת הרבה במושג דרך רוחנית. תסבירי 
"מבחינתי  דרך רוחנית זה לדעת שיש משהו מעבר, להבין שאנחנו לא לבד כאן. שרב הנסתר על הגלוי. תקשור מהמילה תקשורת כולנו עוסקים בתקשורת החיצונית והדרך רוחנית היא להכיר את התקשורת הפנימית שלנו את העולם המנטלי שהוא החשוב ביותר. מבחינתי השינוי החל כשהתחלתי לקבל מידע מהעולם האחר- לשמוע מסרים, לראות ישויות. כשזה רק התחיל הבנתי את המשמעות ואז הלכתי ללמוד את זה בצורה מקצועית ואחראית יותר על מנת שאוכל לעזור גם לאנשים. כולנו מתקשרים  ומודעים לזה ברמה כזו או אחרת רק שאנחנו קוראים לזה בשמות אחרים כמו דימיון, הקול הפנימי, אינטואיציה, תחושת בטן כל אחד מגדיר אחרת. זה יכול להגיע בחלומות במדיטציות, בכל דרך ובכל רגע.
כשהרגשתי שאני מוכנה לצאת לעולם ולהיפתח לאנשים בצורה רשמית, פתחתי את העסק. זה היה לפני ארבע-חמש  שנים". 

איך מתוך זה הגעת לתקשר דווקא בנושא של המשקל? 
"זה תמיד היה נושא שעניין אותי  ברמה האישית. כל החיים הייתי רזה עד גיל 16. אז התבגרתי ובצבא התחלתי מאוד להשמין. בצבא כבר הגעתי כמעט ל- 90 ק"ג. ואז מצאתי את עצמי מאוד מתוסכלת כמו כל בן אדם שמגיע למצב כזה. ניסיתי הרבה סוגי דיאטות במהלך השנים האלו וכל פעם הצלחתי להוריד קצת, ולאחר תקופה שוב עליתי. הבנתי שאין לי פתרון קסם להוריד במשקל וכל מה שאני חווה אחרי שאני כן מצליחה להוריד במאמצים גדולים זה את הלחץ איך לשמור על זה כדי שלא אעלה שוב ולא אחזור למה שהייתי. בעצם מלחמה אינסופית ואובססיה לאוכל ומשקל בתור אחת  שאוהבת לאכול הכל ללא הגבלה ובעיקר מתוק זאת אפשרות לא ריאלית    כי  עם דיאטות זה לא הלך לי ולא נראה משתלם לוותר על טעם החיים בשביל משקל מסויים.

 


כחלק מההתפתחות הרוחנית שלי הבנתי שזה בעצם בכלל לא קשור למשקל עצמו ושכדי לשנות משהו  בחוץ עלי לשנות קודם בפנים כי כל דבר נעשה קודם כל במחשבה ואז בעשייה. הבנתי שאני צריכה לשנות את  המפקד שנותן הוראות מלמעלה. משקל הוא למעשה גורם ישיר לאיך שאני מרגישה מבפנים ואיך אני מתעלת את האנרגיה בתוכי. איך אני רואה את עצמי מבפנים. מדברת לעצמי האנרגיה שאני משדרת ו זה בכלל לא חיצוני. הגוף החיצוני משקף את מה שקורה בפנים. הבנתי שהדבר הכי חשוב זה אהבה עצמית אמיתית ולא כזו שתלויה במשקל החיצוני שלי או במראה החיצוני. הראייה הפנימית היא החשובה ביותר כי הגוף מגיב בהתאם לאמונות, למחשבות, לדפוסים שלנו שבסופו של דבר מתבטא  באנרגיה שלנו  כמשקל וכולנו נשמות רוחניות בגוף פיזי ולא להפך.
יש הרי אינספור דיאטות ודרכים  ודעות איך להוריד במשקל מבחינת תזונה אבל כל פעם שמעלים ומורידים במשקל אין שום שינוי רוחני אלא רק שליטה במה שנכנס לפה. ושינוי אמיתי לא יכול להתרחש רק ברמה חיצונית כי בצורה כזו יש סבירות גבוהה שהמשקל פשוט יעלה שוב. זה מה שקרה לי וזה מה שקורה לרוב האנשים שנלחמים בדיאטות כל החיים, והרי ידוע שמלחמה מביאה מלחמה ואני לא הסכמתי להיות בגוף ״רזה״ אבל לסבול בשביל זה ולעשות ויתורים על כל כך הרבה דברים שאהבתי. זה לא היה לי שווה. כולם חושבים שכדי להיות יפה צריך לסבול וכדי להוריד במשקל יש רק נוסחה אחת של לא לאכול או לאכול דברים בריאים ולפי תפריט. מה שאנשים לא מבינים זה שאנחנו בני האדם נושאים איתנו נפח של אנרגיה. מי שיכול לראות נפח אנרגטי מבין שזה בכלל לא השומן כי בן אדם מתכווץ ומתרחב ממש כלי המכיל נשמה - אנרגיה  וזה אומר שהוא תמיד ישמין בחזרה כדי להסתנכרן עם הנפח האנרגטי שלו. זה בעצם עודף המשקל האמיתי, הנפח האמיתי שמושפע מהאמונה, המחשבה, הדיבור והראייה הפנימית שלי  עודף משקל  נסכם בשתי מילים: חוסר אהבה. 
לכל תא ותא בגוף יש זיכרון וחיים משלו  כשאני חושבת מחשבות שליליות  ומרגישה לא טוב על איך שאני נראית או אוכלת  אז האנרגיה שלי משפיעה על יכולת ההכלה האנרגטי, הכלי, הגוף.

חילוף חומרים הוא למעשה הדרך שבה האנרגיה עוברת דרך המחשבה לתוך הגוף. זה תמיד קודם כל רוח על חומר. ככה הכל עובד. אגב כנ״ל לגבי  המחלות הן בראש ובראשונה מנטאליות. הכל זה מחשבה, ויברציה שעוברת התמרה פיזית לגוף שלנו. כל אנרגיה, כל מאכל וכל דבר שאני מכניסה לגוף זו אנרגיה וכך צריך להתייחס  לאוכל.  חילוף חומרים הוא אנרגטי לחלוטין. 
אני בעצמי הופתעתי מהתהליך הזה כי לא האמנתי  על עצמי שאפשר באמצעות שינוי רוחני בלבד וללא מאמץ או סבל להגיע למצב שהשלתי  מעליו 30 קילוגרמים מיותרים. 
כרגע אני במשקל שחלמתי להגיע ואני שומרת על זה כבר 6 שנים. בלי באמת לשמור פיסית. אותי לא עניין להישאר רזה בכוח ולא להיות מאושרת עם זה". 

איפה נכנסת ההשפעה הגנטית שיש לנו בעניין השומן והמשקל? 
"אנחנו תמיד מעל הגנטיקה, אבל התנאי הוא להיות מחוברים. הנשמה מדברת איתנו דרך הגוף. מי שלא מחובר ולא מקבל את המידע, שם מתחילות הבעיות בגוף. הוא חייב לעצור כדי להתבונן ולהמשיך הלאה. 
לכל אחד יש יכולות מדהימות ורובנו לא מודעים לכוח שלנו. אומרים לנו שמחשבה יוצרת מציאות אבל אנחנו לא מבינים איך בדיוק זה עובד. אז קודם כל צריך להכיר את הכוח שלי וכמה חשובה האהבה וההכרה להתפתחות התודעה. כל דבר הוא קיים ויש לנו את האפשרות לשנות אותו כשהשלב הראשון הוא לקיחת אחריות על עצמי כי בלי זה אי אפשר להתקדם. 
יש לי לקוחה שהייתה בטיפולי הפרייה ארוכים מאוד וגנטית רפואית נאמר להם  שניהם שיש להם בעיית פוריות, לאחר הרבה ניסיונות וטיפולים היא הצליחה להיכנס להריון אבל כשהייתה לקראת גיל 45 היא רצתה לנסות שוב אבל הרופאים לא אישרו לה. אמרו לה שאין עוד סיכוי בשבילה. היא עברה 16 טיפולים ו 4 הפלות ונאמר לה לשכוח מזה ולהפסיק את כל הטיפולים. היא הגיעה אלי לטיפול במצב די נואש ולאחר שינוי רוחני היא נקלטה  להריון באופן טבעי בגיל 46 ללא שום עזרה חיצונית.  
אמא שלי היא עוד דוגמה לניצחון הרוח על החומר. היא חלתה לפני שנתיים בשני סרטנים- סרטן שד וסרטן ריאות בדרגה 3 ותוך 7 חודשים היא החלימה לחלוטין משניהם. היא עברה כימותרפיה והקרנות בצורה מעוררת התפעלות ברמה שבשני המקרים הרופאים קראו לזה נס רפואי הרי מעטים אנשים שמחלימים בזמן כל כך קצר ובצורה מוחלטת בדרגה 3". 

מבחינה טכנית אם מישהו בא אליך לטיפול כדי להוריד במשקל מה הדבר הראשון שאת מסתכלת עליו?
 "אני מעבירה לו את המידע האנרגטי שלו. מה האמונות בסיס שלו והרגשות שלו כלפי עצמו, איך הוא מגיב ומה היחס שלו לעצמו, לגוף שלו, לאוכל בכלל. איפה החסמים שלו ואיפה הוא צריך עזרה כדי להגיע לבסיס שזה אהבה עצמית, קבלה לפני שמצפים לראות שינוי של המשקל משנים במקום הרגשי-נשמתי. זה תהליך שצריך לעבור. אפשר להבין את זה רציונאלית אבל כדי ליישם את זה צריך אמונה, התמדה וסבלנות. הירידה במשקל היא התוצר לוואי של השינוי הפנימי. 
אנשים חושבים שאם הם יורידו 10 קג החיים שלהם ישתנו והם יאהבו את עצמם אבל בפועל זה לא קורה כי אנחנו ישויות רוחניות בגוף פיזי וזה אומר שכל עוד אני פונה החוצה אני מטפל בסימפטום אבל לא במקור. 

לא משנה מה עברת בחיים כולנו סוחבים תיק זה תמיד סובייקטיבי חוויה אישית וברגע ש ההכרה במה שעברת עושה אותך למי שאתה. רק כשאת מורידה מעצמך את כל ההתניות הציפיות  והדפוסים השליליים  כל המשקל האנרגטי הזה, הנפח יורד ואז הגוף משיל מעליו משקל מיותר ברמה הפיסית. ככל שאת לומדת להיות בתהליך אוהב עם עצמך את ממש משנה את המראה שלך. את הופכת להיות צעירה יותר, תווי הפנים משתנים, המשקל משתנה הכל משתנה בהתאם לאנרגיה שלך. גם המכונה הכי מתוחכמת ביקום מקבלת הוראות מלמעלה והמפקד זה הנשמה שלי ומעליה בורא עולם". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש