פרסומת
דלג

מכה נוספת לתיירות החורף: בוטל הקו ממדריד לעובדה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: ווקיפדיה ● 14/12/2018 15:40 ● ערב ערב 2893
מכה נוספת לתיירות החורף באילת ● חברת אייר אירופה הודיעה על ביטול קו הטיסה הישיר מעובדה למדריד בשל העדר כדאיות כלכלית ● ביטול הקו הזה מצטרף לביטול הקו מלונדון של חברת מונרך שקרסה, ביטול שני קווים של חברת ריינאייר מגרמניה והודעתה של חברת הלואו קוסט הגדולה בעולם - איזיג'ט, שהודיעה כי לא תנחת באילת בשל נחיתות המוצר התיירותי שהיא מספקת ביחס למתחרות באזור
מכה נוספת לתיירות החורף: בוטל הקו ממדריד לעובדה
ארבעה קווים מלונדון, גרמניה ומדריד כבר בוטלו. שדה עובדה

חלום ההתעוררות בתיירות החורף לאילת עומד בפני חשש למשבר, עם הודעתה של חברת אייר אירופה כי היא מפסיקה לטוס ממדריד לאילת. הודעה זו מגיעה חודש אחד בלבד לאחר התחלת הטיסות בקו זה, זאת בעקבות התוצאות המאכזבות ממספר הנוסעים. ביולי האחרון, הודיעה החברה בעת ביקורו של שר התיירות יריב לוין במדריד, על תחילת הפעלתו של הקו לאילת, אלא שתחזיות החברה לגבי הביקוש מהצד הספרדי נכזבו ועל אף שהחברה הפעילה רק טיסה שבועית אחת ביעד זה, לא נרשמה התלהבות מאילת בקרב הספרדים, והטיסות היו כמעט ריקות, דבר שגרר הפסדים לחברה על אף הסבסוד בגובה 60 יורו שמעניק משרד התיירות לכל נוסע (ראו ידיעה נפרדת), עם זאת לא ביטלה החברה את הקו שלה מנתב"ג שימשיך לפעול כרגיל עם 9 טיסות שבועיות.
צעד זה מצטרף לשורת ביטולים נוספת שספג שדה עובדה בעונה הנוכחית, כך למשל ביטלה חברת הלואו קוסט ריינאייר בחודש אוקטובר השנה שני קווים לאילת מתוך 13 שהיא מפעילה. הקווים שבוטלו הם מברמן ודיסלדורף בגרמניה, שני יעדים שפעלו בהצלחה בשנה שעברה. עם זאת יש לציין כי בעונה הנוכחית תפעיל החברה חמש טיסות יותר מבעונה שעברה. גם חברת מונרך שפשטה את הרגל סגרה את הקו שהפעילה מלונדון לאילת באוקטובר השנה. ביטולים אלה, לצד הודעתה של מנכ"לית שוק בריטניה וישראל של חברת איזיג'ט כי אין בכוונת חברת הלואו קוסט הגדולה בעולם להפעיל טיסות לאילת, זאת בשל האטרקטיביות הנמוכה של המוצר התיירותי, כהגדרתה, שמציעה אילת ביחס למתחרותיה באזור: "אנחנו בודקים את אילת", אמרה דקרס, "אבל זה לא קו שניכנס אליו בשנים הקרובות. אילת היא יעד הרבה יותר יקר בהשוואה ליעדים סמוכים. למרות הסבסוד שמשרד התיירות הישראלי מציע לחברות כמו איזיג'ט, אנחנו רואים שאיכות המלונות באילת לא משתווה לאיכות המלונות בירדן ובמצריים, ולכן בשנה האחרונה התחלנו לטוס לעקבה. אנחנו יכולים לטוס לכל מקום, אבל בתחרות בין החופשה בישראל לחופשה בעקבה או במצריים, הירדנים והמצרים מציעים יחס איכות מחיר הרבה יותר טוב. לכן, למרות השיחות הרבות שאנחנו מנהלים עם המלונות ומשרד התיירות הישראלי, המציאות מראה שיש יעדים הרבה יותר כדאיים להשקעה".


חדשות אילת - ערב ערב באילת