פרסומת
דלג

תכניות יש, מועדונית יש, אבל אין ילדים: תכנית פר''ח בעיר אינה מתרוממת

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/12/2018 15:42 ● ערב ערב 2893
בזמן שהורים רבים מחפשים תעסוקה לילדיהם הקטנים בשעות אחר הצהרים, בזמן שהורים רבים משלמים אלפי שקלים על מנת למצוא לילדיהם מסגרות בשעות בהן הם עדיין בעבודה ● מרכז העשרה שהוקם בבית ספר ברנקו וייס במטרה לתת מענה לילדים בגילאי בית ספר יסודי א'-ו', נשאר מיותם, הסיבה: לא מגיעים מספיק ילדים ● ומה שהכי חבל, הפעילות במועדונית מוצעת לכל מי שמעוניין, חינם
תכניות יש, מועדונית יש, אבל אין ילדים: תכנית פר''ח בעיר אינה מתרוממת
פשוט להגיע למרכז ההעשרה, הסטודנטים מחכים לכם מלאי מוטיבציה. ברנקו וייס

בשנים האחרונות פועלת בבית ספר ברנקו וייס (אלון לשעבר) מועדונית ומרכז העשרה הפתוחים בשעות אחר הצהרים במטרה לספק לילדי העיר הלומדים בבתי הספר היסודי מכיתות א'-ו' מסגרת. את המרכז מפעילים סטודנטים בתוכנית פר"ח (סטודנטים חונכים) הנדרשים לשעות התנדבות במסגרת מלגה שהם מקבלים והם עושים זאת באהבה גדולה. "הבעיה שזה שלא מגיע מספיק ילדים", מספר נוי שרלו רכז התוכנית. 

מדוע התוכנית לא מצליחה להתרומם? 
"אני לא מצליח להסביר את זה. ראיתי מה עשו בשנים קודמות גם אז הפרויקט לא התרומם. הילדים מקבלים הודעה על פעילות המועדונית בבתי הספר היסודיים. קיבלו פלאיירים, היו סטודנטיות שעברו בכיתות, כרגע אנחנו נגביר את הפעילות על מנת ליצור מודעות ונשלח כל שבוע סטודנטים שיעבירו בכיתות פעילויות במטרה שימשכו את הילדים למועדונית. לדעתי צריך לגייס את כל הכוחות על מנת להביא את המודעות שהמקום קיים. יש משפחות רבות באילת שאין להן אפשרות כלכלית לממן חוגים או צהרונים, אנחנו נותנים פתרון בכל יום אחר הצהרים. המקום פתוח בין השעות שלוש וחצי לשש וחצי. כיום מגיעים בכל יום שלושה ארבעה ילדים בלבד והמטרה שלי שיגיעו כ-30 ילדים לפחות".


ומה עם הרווחה, הם שולחים אליכם ילדים?
"אני נכנסתי לתפקיד לא מזמן ולכן אני לא בטוח אם נשלחים ילדים ממחלקת הרווחה, אבל בקרוב יש לי פגישה במחלקת הרווחה ונראה איך ממשיכים מכאן". 


אילו פעילויות מוצעות במרכז?
"יצירה, הכנת שיעורי בית, עזרה בעבודות, יש משחקי כדור, משחקי שולחן המון משחקי קופסה, שיחות פתוחות, הקראת סיפורים לילדים הקטנים יותר, יש קצת מהכל . לסטודנטים יש גם המון ציוד ליצירה ויש להם יד חופשית להשתמש כאוות נפשם בכל הציוד". לדבריו, "מבחינתנו יש הכל, המועדונית קיימת, הסטודנטים נמצאים ומוכנים עם פעילויות, הם מלאי מוטיבציה, מה שחסר כרגע הם הילדים. התוכנית מוצעת לכל ילד שרוצה ובחינם".


נשמע טוב איך נרשמים?
"אין צורך בהרשמה. צריך פשוט להגיע לבית ספר ברנקו וייס למרכז העשרה. בפעם הראשונה רצוי להגיע עם ההורים".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש