פרסומת
דלג

האם חתם מאיר יצחק הלוי על מכתב ראשי רשויות התומך ברופאים מתמחים?

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/12/2018 15:52 ● ערב ערב 2893
ראשי רשויות הביעו תמיכה במאבקם של הרופאים המתמחים בעקבות ביטול המענקים למתמחים המועסקים בבתי חולים בפריפריה, בהם העיר אילת ושלחו מכתב לראש הממשלה לשר האוצר וכן לשר הבריאות ● דוברת העירייה בחרה שלא להגיב לשאלה האם ראש עיריית אילת הינו בין ראשי הרשויות החתומים על המכתב
האם חתם מאיר יצחק הלוי על מכתב ראשי רשויות התומך ברופאים מתמחים?
בעקבות ביטול ההטבות לפריפריה, יחמיר המחסור בסטאז'רים באילת

תכנית התמריצים הכספיים  שנכנסה לתוקף ב־2013 ומבטיחה לרופאים המתמחים במקצועות מצוקה או רופאים שעברו לבתי חולים בפריפריה מענק כספי חד־פעמי של עד חצי מיליון שקל, בוטלה. על פי הקריטריונים רופאים מתמחים שיבחרו במקצועות כמו פתולוגיה, הרדמה, טיפול נמרץ, גריאטריה, פסיכיאטריה ועוד, יקבלו מענק בגובה של בין רבע לחצי מיליון שקלים. לגבי מתמחים שיסכימו לעקור את מקום מושבם ולעבור להתמחות בבתי חולים בפריפריה, בהם בית החולים יוספטל באילת, נקבע כי יקבלו גם הם מענק בסכום דומה.
בכל שנה האריך משרד האוצר את התכנית אולם בינואר השנה הוחלט שלא להאריך  את ההתקשרות. רק לאחר משא ומתן שנמשך תשעה חודשים החליט משרד האוצר לחתום על ההסכם. אך ההסכם אינו כולל את המענקים עבור המתמחים שבחרו לעבור ולעבוד בפריפריה. החשש של ראשי הרשויות הוא שהיעדר התמריץ הכספי יגרום להגירה שלילית של מתמחים חזרה למרכז הארץ.

במכתב ששלחו לראש הממשלה בנימין נתניהו המשמש גם כשר הבריאות וממוען גם לשר האוצר משה כחלון ואברהם ליצמן, סגן שר הבריאות, כתבו: "בשנים האחרונות אנו מתבשרים על הפערים הגדולים בשירותי הבריאות הניתנים לתושבי מרכז הארץ לעומת שירותי הבריאות שמקבלים תושבי הפריפריה. אנו מבקשים לתקן עוול זה ולא להגדיל את הפערים על ידי ביטול המענקים", כתבו ראשי הרשויות. 
'ערב ערב' פנה לדוברות עיריית אילת בשאלה האם חתם ראש העירייה מאיר יצחק הלוי על מכתב ראשי הרשויות, אך זו בחרה שלא להגיב.


מה קיבל סטאז'ר באילת עד היום


בחוברת שהפיק משרד הבריאות תחת הכותרת "סטאז' בישראל 2018", נסקרים התנאים בבתי החולים השונים לסטאז'רים. בעמוד המוקדש לבית החולים יוספטל נכתב: "בית-החולים יוספטל מוכר לביצוע סטאז' לתקופה של 3 חודשים. לאחר מכן אפשר להמשיך את הסטאז' בכל אחד מבתי-החולים המוכרים בהתאם להגרלת משנה שתערך לסטאז'רים בבתי החולים בהם מתקיים סטאז' חלקי. בהגרלת המשנה לא יכללו בתי החולים שבפריפריה. הסטאז'רים ב"יוספטל" זוכים להוראה צמודה ברמה גבוהה, עם עצמאות רבה בעבודה והתנסות מגוונת מאד בביצוע פעולות שקשה לקבל בבתי-החולים הגדולים. חוות הדעת של הסטאז'רים על התקופה ביוספטל טובות מאוד, והם מרגישים כי עבודתם חשובה ומוערכת וכי הלימוד וההתנסות תרמו להם רבות.
תוכנית הסטאז': תוכנית הסטאז' בבית-החולים "יוספטל" מתקיימת בחלוקה הבאה: חודש במלר"ד, חודש במחלקה הפנימית וחודש במחלקה לכירורגיה כללית.  אפשר לבצע את חודשי הבחירה או חלקם באחת המחלקות המוכרות להתמחות נשים, (הרדמה) ובאחת ממרפאות הקהילה (רפואת משפחה) בנוסף על שלושת חודשי הסטאז' הראשונים.
זכויות נוספות ביוספטל: שלושה כרטיסי טיסה, אפשרות למגורים באחת מדירות השירות של בית החולים,  על בסיס מקום פנוי, או לחלופין קבלת השתתפות בתשלום שכר דירה".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש