פרסומת
דלג

הישגים מצויינים לאילתים באליפות ישראל בשחייה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/1/2019 10:20 ● מה נשמע 581
הישגים יפים לשחיינים האילתים באליפות ישראל חורף בבריכות קצרות שהתקיימה בסוף השבוע במכון 'וינגייט' ● למרות תנאי מזג האוויר החורפיים, הצליחו האילתים לתקוע יתד אפילו במקצי הגמר ● תגידו שאפו למורגן קולי עם המקום ה - 7 בארץ בוגרות במקצה ספרינט 50 מ' חופשי ולליאל מיידני עם המקום ה - 11 בארץ בוגרות ב- 100 מעורב ועדיין לא דיברנו על המדליות בקטגוריות הגיל
הישגים מצויינים לאילתים  באליפות ישראל בשחייה
שביעית כללית בארץ. מורגן קולי (אמצעית)

למרות מזג האוויר החורפי שליווה את כל ימי אליפות הארץ חורף בשחייה בבריכות קצרות שהתקיימה במכון 'וינגייט', לשחיינים האילתים זה לא הפריע, ממש כמו העובדה שבאליפות ישראל כמו באליפות ישראל השתתפו כל הטובים ביותר בשחייה. שתי אגודות השחייה של אילת, הפועל אילת בניצוחו של המאמן סרגיי גרום והפועל 'גמים' בניצוחה של המאמנת מעיין בוכריס הציגו באליפות את הנבחרות שלהם שהתחרו לא רק בקטגוריות הגיל, אלא חלקם אף קבעו תוצאות כאלו שהעלו אותם לשלבי חצי הגמר והגמרים בהם לקחו חלק כל 20 השחיינים או השחייניות שקבעו את התוצאות הטובות ביותר באותו מקצה ללא קשר לקטגוריות גיל. במילים אחרות, שחיינית בת 15 כמו מורגן קולי מצאה את עצמה בשני מקצי גמר עם שחניות בוגרות, חלקן שחייניות אולימפיות בעלות ניסיון רב בתחרויות.

 

ארבע פעמים כי טוב


נבחרת השחייה של סרגי גרום הציגה באליפות ישראל שלושה שחיינים: שחר שביט בת ה – 15, מורגן קולי דוסט בת ה – 15 ודניאל ספירטוס שהתחרה בקטגוריית גיל 16-17. למרות שרק מורגן קולי זכתה לעמוד על הפודיום, שני חברי המשלחת האחרים קבעו שיאים אישיים בכל המקצים בהם השתתפו. דניאל ספירטוס שחה את המרחק ל-50 מ' חופשי בזמן של 26 שניות, 100 מ' חופשי ב- 57 ש', 200 מ' חופשי ב-2.10 דקות, תוצאות יפות למרות שלא זיכו אותו במדליות בקטגוריית הגיל שלו. שחר שביט גם היא קבעה תוצאות יפות ושיפרה את שיאיה האישיים: 50 מ' חופשי- 30 שניות, 100 מ' חופשי- 1.05ד', 200 מ' חופשי- 2.27 ד'.
אבל גם הפעם ההישג הגדול היה שייך לשחיינית האילתית המצטיינת מורגן קולי דוסט שזכתה בכל המקצים בהם השתתפה במדליות בקטגוריית הגיל שלה ואף העפילה פעמיים למקצי הגמר הכללים כשלראשונה בחייה במקצה הספרינט למרחק 50 מ' חופשי היא סיימה במקום השביעי הכללי בארץ, הישג מצויין עוד יותר בהתחשב בעובדה שהיא רק בת 15.

 

שני גמרים. מיידני


במקצה 200 מ' חופשי סיימה קולי במקום ה – 3 בקטגוריית גיל 15 כשהיא קובעת תוצאה של 2.10 ד' (שיפור של 6 שניות מהשיא האישי שלה) ומעפילה לגמר ב' מהמקום ה – 19. מאחר ובאותו יום היא השתתפה גם בגמר 50 מ' פרפר, שם הגיעה למיקום טוב יותר, החליט מאמנה סרגיי גרום לוותר על השתתפותה בגמר ב' ב – 200 מ' חופשי.
במקצה למרחק 100 מ' חופשי, שנחשב לחשוב, מרכזי והיוקרתי בענף השחייה, סיימה מורגן במקום השני בקטגוריית גיל 15 בתוצאה מצוינת של 58.12 שניות שמיקמה אותה בגמר א' בוגרות לראשונה בחייה במקצה זה. את הגמר סיימה קולי במקום ה – 10.
את המקצה למרחק 50 מ' פרפר סיימה מורגן בזמן של 29.08 שניות כשהיא קוטפת את המקום השני בקטגוריית גיל 15, העפילה לחצי הגמר וסיימה במקום ה – 12 מתוך 20 מתחרות מה שלא העניק לה את כרטיס הכניסה לגמר הבוגרות.
המקצה הטוב ביותר שלה היה מקצה הספרינט למרחק 50 מ' חופשי שנחשב גם למקצה החזק שלה באופן אישי. מורגן קבעה בסיום המשחה תוצאה מעולה של 26.66 שניות, קטפה את מדליית הזהב לגיל שלה והעפילה לחצי הגמר ממנו הצליחה להעפיל לגמר בסיומו חתמה על המקום ה – 7 כללי בארץ, הישג חסר תקדים מבחינתה כשהיא מתחרה בגמר מול כל השחייניות הטובות והמנוסות בהרבה ממנה בתחום. לצערה היא פספסה את התוצאה הנחוצה כקריטריון מעבר לאליפות אירופה בעשרים עשיריות השנייה בלבד,  תוצאה אותה תנסה להשיג באליפות הקריטריון הבאה בחודש אפריל.
מאמנה של קולי, סרגיי גרום הביע בסוף התחרויות את שביעות רצונו מהישגי חניכיו. לגבי מורגן ציין סרגיי כי הוא גאה לראות אותה ממשיכה להשתפר עוד ועוד בזכות עבודה קשה ובלתי מתפשרת. למרות שכבר באליפויות ישראל קודמות השיגה קולי מדליות ואף העפילה לגמרים, זו הפעם הראשונה שהתקרבה לצמרת וסיימה במקום ה – 7 והמצויין.

 

הישגים טובים ל'גמים'


נבחרת השחייה העולה של הפועל 'גמים' בניצוחה של המאמנת מעיין בוכריס הציבה באליפות ישראל 6 שחיינים : נועה הולצמן בת ה- 13, קריסטינה קורולך בת ה - 13, גיא ביטון הן ה - 14, ליאל מידני בת ה - 14, תמר שוורץ בת ה - 15 ומיכל גולן בת ה - 15. למרות העובדה שבהעדר בריכה באילת לאימונים בימי החורף, רשמו מרבית השחיינים שיאים אישיים במהלך התחרות.

 

יש כבוד. גיא ביטון

 

 והיו גם הישגים ראויים ומדליות:


תמר שוורץ פספסה ב - 2 מאיות השנייה את הפודיום במקצה 50 מ' גב וסיימה במקום הרביעי והמצוין בתוצאה 31.1 שניות.
במקצה 100 מ' גב היא סיימה חמישית בקטגוריית גיל 15 עם שיא אישי של 1.07.19 ד'. בזכות שתי התוצאות האיכותיות היא העפילה במקצה 50 מ' גב לחצי הגמר וסיימה במקום ה – 16 ובמקצה 100 מ' גב סיימה במקום ה - 17 בגמר.
ליאל מיידני קטפה את מדליית הכסף לבנות בגילאי 14 במקצה למרחק 100 מ' מעורב, מרחק 2 מאיות השנייה בלבד מהמקום הראשון, תוצאה מצוינת זו העניקה לה את הזכות להשתתף בגמר הבוגרות שם דורגה במקום ה - 11 בארץ.
בשני מקצים נוספים של ליאל ב - 50 מ' חתירה וב- 50 מ' פרפר, היא דורגה במקום הרביעי מרחק נגיעה מהמדליה הנכספת.
הישגים מצויינים רשם גם גיא ביטון בן ה - 14 שכל קפיצה שלו למים חתמה על שיא אישי עבורו והוא גם זכה לעמוד פעמיים על הפודיום עם תוצאות מרשימות.
ב - 100 מ' חתירה הוא דוגר במקום ה - 3 בקטגוריית הגי לשלו עם תוצאה של 54.79 שנ'. ב - 50 מ' חתירה הוא דורג במקום השני יחד עם שחיין נוסף בתוצאה 24.85 שנ'.
כבוד לכולם. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש