פרסומת
דלג

גמ''ח חסדי יגל - למען התושבים

מאת: איריס קדם ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/1/2019 10:31 ● מה נשמע 581
יש אנשים שלא מסתפקים בדיבורים, הם קמים ועושים ● כזה הוא יניב אמסלם (40) שהקים לבדו את "גמ"ח חסדי יגל" בעיר, במטרה לעזור לכמה שיותר אנשים במצוקה ● כיום לאחר שנה של עשייה מרובה, הוא קורא לכם להצטרף אליו, בכדי למנף את הרעיון גבוה יותר
גמ''ח חסדי יגל - למען התושבים
לא מסתפק בדיבורים. אמסלם

בעיר הקטנה שלנו מסתובבים אנשים טובים שמוכנים להשקיע מזמנם החופשי למען האחר. גדולה עוד יותר כמות האנשים הנזקקים בעיר, חלקם נופלים בין הכיסאות בניסיון לשרוד את מצבם הקשה, כאשר רובם אף מתביישים לפנות לעזרה. לפני כשנה קם יניב אמסלם, תושב העיר, עם רצון להגשים חלום, ולהפוך את מצוות הנתינה למשהו רחב שיצליח לתת מענה לכמה שיותר אנשים בנושאים מגוונים. את ההצלחה הוא זוקף לאשתו יעל, שלדבריו בלעדי התמיכה שלה, לא יכול היה לקיים את המיזם הזה במלואו ולהצליח. 
"היה לי חלום וידעתי שביום מן הימים כאשר יהיה לי מספיק כסף, אגשים את הדבר העצום הזה שעוסק במתן עזרה לנזקקים, כאלו שידם אינה מסגת או נמצאים במצוקה רגעית", משתף יניב. המיזם הזה שלו עלה שלב כאשר החליט להתפרש על פני כמה תחומים מלבד אוכל וביגוד. "גמ"ח חסדי יגל", שקרוי אגב על שם בנו, נותן מענה גם לצרכים פשוטים יותר כמו למשל אם נתקעתם בלי דלק, אם קרה לכם פנצ'ר או הזדקקתם לכבלים להנעת הרכב, תיקוני אינסטלציה דחופים או תקלות חשמל ועוד היד נטויה. אלא שהפרויקט הזה שלקח על עצמו באהבה החל לגבות המון שעות, במיוחד על חשבון שעות המשפחה שלו. "ישנם רגעים לא פשוטים בשל כך", הוא מודה, "אבל למזלי התמיכה האינסופית שאני מקבל בבית נותנת לי את הכוח להמשיך".
כך או כך יניב זקוק לעזרה של מתנדבים בכל התחומים: אם מדובר בנותני שירות, אנשים שמוכנים לתת מזמנם בין אם בשינוע של מצרכים, ריהוט, ביגוד וכל מה שניתן להעביר לאלו שזקוקים.

 

כל אחד יכול להירתם ולעזור

 

הכוח מגיע דרך האמונה


בחמש עשרה השנים האחרונות חוזר יניב בתשובה ומתחזק יותר ויותר משנה לשנה, עצם הנתינה והעזרה לאחר תמיד הייתה בתוכו, אך ככל שהתחזק והתקרב לה' הרגיש שהאמונה נותנת לו המון כוח להמשיך ולעשות מבלי להתייאש. לא פשוט לדבריו לפעול בכמה מישורים לבד, מה גם שיש בית לפרנס, אך כאדם מאמין הוא פוגש בניסים גלויים על בסיס יומי. כמו החיבור שנוצר בינו לבין אדם מאוד אמיד, בעל חברה מבוססת, שקולט את הנחישות והעוצמה שלו ובוחר לתת לו גיבוי כספי ותמיכה מורלית, מה שללא ספק מעצים את התושייה. "בשנה הזו", משתף יניב, "הקב"ה זיכה אותנו לעשות כל כך הרבה, שקשה להאמין עד כמה. היו אמנם לא מעט רגעי משבר אל מול סיפורים קשים שנתקלתי בהם, היו הרבה רגעים של עצב וצער, אבל מתחזקים",  אומר יניב, "מקבלים הרבה פרופורציות וממשיכים הלאה למרות הקושי".
כבר היום פועלים לצידו אנשים טובים, כאלו שתורמים וכאלו שנזקקים. הקבוצה פועלת בעיקר דרך קבוצת וואצאפ ועמוד פייסבוק. לשם מגיעות שיחות, פניות והודעות מאנשים שאין להם מה לאכול. "פשוטו כמשמעו. מה שגורם לי לרצות לעזור עוד יותר. כאשר אני שומע שיש ילד שהולך לבית הספר רעב אני לא יכול לשבת בחיבוק ידיים".

מה יוצא לך מזה?
"אני אוהב אנשים, אוהב לעזור, נתינה זה חלק מחיי. אשתי לפעמים משתהה איך אני לא נח, לא מספיק לאכול, העיקר לעזור בחוץ. בימים של חלוקת רהיטים או מזון אני בהתרגשות והתלהבות עצומה, עד כדי כך שאני שוכח לאכול. אני שמח לראות אנשים שמחים. הסיפוק והאהבה לזולת. מדובר באנשים שבאמת צריכים ואין מי שיסתכל עליהם, אני פועל לבד ללא סיוע מהרווחה וכך אני רוצה שזה ימשיך כי מי שנותן לי את הכוח זה ה' יתברך. זכיתי להשגחה פרטית ואני זוכה לראות נסים רבים סביבי".

 

המטרה - להגדיל את צוות המתנדבים

 

הרצון לעשות שמח


במרוצת התקופה בה עוסק יניב בעזרה וחסדים הוא גילה כי באילת יש לא מעט קושי. "יש כאן הרבה ילדים רעבים. ולמרות שלא הייתה לי כוונה להתעסק עם אוכל, לא היה מנוס. אף אחד לא רוצה שיכנסו להם לפרטיות ובעמותות הפועלות בעיר אנשים מחוייבים למלא שאלון ולהיות שקופים באופן מלא, מה שגורם לעתים קרובות למצב עגום לפיו נזקקים מעדיפים שלא לפנות בבקשת עזרה מעצם המבוכה", הוא אומר ומבהיר שאצלו אף אחד לא נדרש להוכיח כלום.
נכון להיום הקבוצה שלו זקוקה למתנדבים לצורך החלפת גלגלים, הבאה של דלק לאלו שנתקעים בדרכים, לחלוקת סלי מזון, לארח חברה לקשישים, אנשי מקצוע לתיקונים שונים, כאלו שיעזרו להוביל דברים. מעל לכל זקוק יניב למקום גדול אשר ממנו יוכל לפעול, לאחסן מוצרים וריהוט עבור תרומות. מקום עם מחסן משם יתנהל הכל בצורה מסודרת. "גמ"ח חסרי יגל אינו נתמך על ידי גוף מוסדי, ואו עמותה, ועל כן ככל שירתמו יותר אנשים למען המטרה המקודשת הזו, נוכל אני וצוות המתנדבים  להגיע לכמה שיותר נזקקים בעיר".
יניב לא שוכח את החיילים ומעוניין גם להם להקדיש מזמנו. "נדאג להם לגופיות, לבנים, כלי גילוח ודברים שחסרים להם, גם לכלל החיילים ובעיקר לחיילים בודדים. כמובן שנדאג באופן נרחב לקשישים, כדי לשמח אותם כמה שאפשר".
הרצונות של יניב הולכים וגדלים, אך במידה ולא יהיה מקום מתאים לריכוז הפעילות יהיה קשה לפעול. "דבר נוסף עליו אנו עובדים בימים אלו הוא הכנת אוכל וחלוקה בימי חמישי בנוסף לסלי מזון. דוגמא לתרומה גדולה שהתברכנו בה הגיעה מכיוון מלון 'דן' אילת, שתרמו ריהוט של כ-40 חדרים. חברת 'ארקיע' גם היא מסייעת ובפסח האחרון תרמה כ-118 סלי מזון, בראש השנה כ-40 סלי מזון, רמי לוי תרם בחנוכה כ-30 סלי מזון. ועוד אנשים טובים שנקראו בדרכי. המטרה שלנו היא נטו לשמח משפחות באילת. אשמח אם כל בית מלון בעיר יתרום אחת לשבוע קרטון אחד בלבד ממוצרי האוכל הגולמיים, ובכך נוכל לחסל את כל העוני בעיר. אני צריך שיעזרו לי לעזור כדי שיהיו כאן יותר אנשים שמחים. יאמר לזכות העיר הזו, שיש כאן אנשים עם לב ענק וזה לא מובן מאליו. כמו למשל תום אדרעי מ"אקסטרים ספורט ימי"- איש צדיק שנאתר לבקשות שלי בכל שעה. מלון 'מלכת שבא' שעומדים תמיד לצדי ועוזרים. וכן", אומר יניב בצער, "זה עדיין לא מספיק. כשהבטן ריקה המוח מתקשה לעבוד, יצא לי להכיר נשים שיורדות למקומות חשוכים כי אין להן מה לאכול, אם כל אחד ייתן לפי יכולתו בכדי להציל נפש בישראל, כאילו הציל עולם ומלואו". 

"גמ"ח חסדי יגל" בניהולו של יניב אמסלם
הצטרפו לקבוצה בפייסבוק או התקשרו 050-9762244.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש