פרסומת
דלג

מה יהיה עם הכיתות הנושאיות?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/1/2019 12:50 ● ערב ערב 2896
אחרי שבמנהל החינוך בעיריית אילת ניסו להפוך את הכיתות הנושאיות בחטיבות הביניים לכיתות עירוניות ונכשלו בסעיף ההסעות ● אחרי שהחזירו לפני שנה את חלוקת בוגרי כתות ו' לחטיבות הביניים על פי התאמתם לכיתות הנושאיות ● בשנה הבאה שוב מתכננים במנהל החינוך לבלבל את היוצרות ● התלמידים יחולקו בהגרלה שרירותית בין חטיבות הביניים ורק לאחר מכן יועברו בית ספר על פי התאמתם לכיתה הנושאית ● הורים כועסים: ''זה לא הוגן כלפי הילדים וזה יגרום לעומס מיותר על המערכת''
מה יהיה עם הכיתות הנושאיות?
לא מצליח לפתור את שיבוץ תלמידי ו' בחטיבות הביניים. ד

הורים לתלמידים בוגרי כתות ו' שעולים בשנת הלימודים הבאה לחטיבות הביניים בעיר, הופתעו לגלות ביום המעברים שהתקיים בבתי הספר היסודיים לאחרונה, כי בניגוד לשנים הקודמות בהן התקיימו כבר במהלך כתות ו' מבחני התאמה של הילדים לכתות הנושאיות השונות בחטיבות הביניים ועל פי כך גם התבצעה חלוקת התלמידים לחטיבות השונות, הפעם לא יתקיימו מבחני ההתאמה בכתה ו' אלא רק במהלך כתה ז', מה שאומר שלמעט מכתות האומנות הפועלות בשלוש חטיבות הביניים- מגמת מחול (בגין), מגמת מוסיקה (גולדווטר) ומגמת אמנות חזותית, אליהן ישובצו התלמידים מראש כבר השנה, שאר בוגרי בתי הספר היסודיים, המסיימים כתות ו', יחולקו בהגרלה שרירותית בין שלוש חטיבות הביניים השונות בעיר: בגין, גולדווטר ורבין בהן פועלות כתות נושאיות שונות. ההורים שתהו כיצד אמור ילד שרוצה ללמוד בכתת הרובוטיקה הפועלות בבית הספר 'גולדווטר', להגיע לבית הספר המדובר ולכתה הרצויה באם יוגרל לחטיבת ביניים אחרת או ילד שבוחר ללמוד בכתת הרפואה הפועלת בחטיבת הביניים 'בגין' וישובץ בבית ספר אחר, קיבלו את התשובה המפתיעה כי מבחני ההתאמה לכתות הנושאיות יתקיימו רק במהלך כתה ז' ורק לאחר שיימצא כי ילד מתאים לכתה נושאית מסוימת הוא יוכל להגיש בקשה לעבור בית ספר, בקשה שתאושר.
"זה הזוי לגמרי ולא מובן", מחו השבוע הורים לתלמידים בכתות ו', "לא ברור לנו מדוע לא מקיימים עוד את מבחני ההתאמה במהלך כתה ו' ואז כבר מבצעים את החלוקה בין חטיבות הביניים. מאיפה הגיע הרעיון קודם לחלק לבתי ספר, לגרום לילד אכזבה או שמחה שהוא עם החברים שלו ואז רגע אחרי שייקלט בכתה הוא ייאלץ להגיש בקשה ולעבור בית ספר וכתה רק כי הכתה הנושאית בה הוא רוצה ללמוד נמצאת בבית ספר אחר". גם נושא העבודה הכפולה שתיפול על המערכת בעצם המעברים החוזרים לחטיבות ביניים אחרות לא עולה בקנה אחד עם הרצון להפוך את חלוקת התלמידים בין חטיבותה ביניים בעיר לפשוטה ומהירה".
החלטה זו מגיעה השנה לאחר שלפני שנתיים הוחלט במנהל החינוך בעיריית אילת להפוך את הכתות הנושאיות בחטיבות הביניים לכתות עירוניות על מנת לגרום לחלוקה שווה של תלמידים בין בתי הספר, על פי רמת לימודים. לאחר שנה אחת בלבד הוכרזה ההחלטה כשגוייה בשל בעיות ותקלות עם ההסעות לכתות העירוניות. היום אמנם ממשיכים התלמידים האחרונים שהתחילו ללמוד אז בכתות העירוניות לנסוע מבית ספרם לכתה הנושאית הממוקמת בבית ספר אחר, גם כיום עם אין ספור בעיות עם ההסעות, אבל כבר בשנה שעברה שונתה ההחלטה ותלמידים שנמצאו מתאימים לכתה נושאית כזו או אחרת שובצו בחטיבות הביניים המתאימות כבר בסוף שנת לימודיהם בכתה ו'. עכשיו שוב מנסים במנהל החינוך לשנות את הדברים כשגם כיום ברור כי החלטה כזו תגרום לבלבול ואי נוחות בקרב התלמידים והמערכת עצמה.

פנינו לדוברות עיריית אילת אילת על מנת להבין מדוע הוחלט על שינוי השיטה, שוב אולם עד לסגירת הגיליון לא התקבלה תגובת עיריית אילת.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש