פרסומת
דלג

ארבעה מפעלים מאילת ואילות זכו בתמיכה ממשרד הכלכלה

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/1/2019 12:58 ● ערב ערב 2896
רשות החדשנות של משרד הכלכלה העניקה סך של של 113 מיליון שקלים לתמרוץ מפעלים וחברות הזנק ● 35 מיליון הוקצו לחברות מדרום הארץ בהן ארבע מאזור אילת וחבל אילות
ארבעה מפעלים מאילת ואילות זכו בתמיכה ממשרד הכלכלה
מכשיר לשאיבת דלק מהים מופעל מהתחנה למניעת זיהום ים בעת תרגיל

רשות החדשנות הקציבה 113 מיליון שקלים במטרה לעודד מפעלים וחברות הזנק בפריפריה. רשות החדשנות, תומכת במחקר ופיתוח בשלב ראשוני ביותר של פיתוח מוצר, ומספקת מגוון כלים ייחודיים התומכים בשלבי ההתפתחות הראשוניים של המיזם הטכנולוגי. כלים אלה מיועדים לסייע ללקוחות – על הרצף שבין היזם הבודד ועד לחברה המתחילה – לפתח את הרעיון הטכנולוגי הראשוני לכדי מוצר ולצאת לשלבי גיוס מתקדמים ומכירות. בכך הזירה תורמת לחיזוק מעמדה של ישראל כמרכז תוסס של יזמות בינלאומית. מתוך 83 חברות שזכו למענקים ארבע חברות באזור אילת וחבל אילות. 
על פי הפרסום באתר רשות החדשנות, החברות שזכו במענקי ההזנק הן: "חברת הארבו בע"מ" מאילת העוסקת בפיתוח ציוד למניעת זיהום ים, חברת אוגווינד המרכז לאנרגיה מתחדשת אילת אילות, העוסקת באנרגיה סולארית, וממוקמת בקיבוץ יוטבתה, חברת אלגאטכנולוגיס 1998 בע"מ מקיבוץ קטורה שהיא אחת משלושת המפעלים הגדולים בעולם לייצור פיגמנט ייחודי מאצות המשמש לתעשיית תוספי המזון והקוסמטיקה. החברה הרביעית היא חברת קטורה יזום ופיתוח, אף היא  מקיבוץ קטורה.  

מרשות החדשנות נמסר: "מתוך החברות בפריפריה בהם תמכנו ברבעון השלישי היו 4 חברות באזור אילת אילות:  אחת ביטבתה, אחת באילת ושתיים בקטורה. ההשקעה בפריפריה היא במטרה להביא למיצוי ההון האנושי. רשות החדשנות תומכת בפיתוח של פרויקטים טכנולוגים חדשניים.אנו תומכים במחקר ופיתוח מדובר בשלב ראשוני ביותר של פיתוח מוצר".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש