פרסומת
דלג

חכ''א ביטלה את תביעת הדיבה נגד עו''ד לימור להב בתמורה להתנצלות

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/1/2019 13:07 ● ערב ערב 2896
הסתיימה בפשרה תביעת הדיבה שהגישה חכ"א כנגד חברת המועצה היוצאת עו"ד לימור להב ● להב תתנצל מעל גבי עיתון 'ערב ערב', חכ"א ויתרה על דרישת הפיצויים ובית המשפט פסק על פי שיקול דעתו הוצאות בגובה 25 אלף ₪ אותן תשלם חברת הביטוח של העירייה ● להב: "אם הייתי ממשיכה להיות חברת מועצה הייתי ממשיכה לנהל את התיק עד סופו, היו בידי חומרים שטרם נחשפו, אבל ברגע שאני לא חברת מועצה והציבור קבע שהוא לא מעוניין שאני אמשיך להילחם עבורו, איזה עניין יש לי לנהל את התיק, חוץ מהבזבוז של כספי הציבור, אז התנצלתי שלום וכל טוב"
חכ''א ביטלה את תביעת הדיבה נגד עו''ד לימור להב בתמורה להתנצלות
"ברגע שהציבור קבע שהוא לא מעוניין שאני אמשיך להילחם עבורו, איזה עניין יש לי לנהל את התיק?". עו"ד להב

שבועות ספורים לאחר שחברת המועצה היוצאת עו"ד לימור להב פנתה מעל דפי 'ערב ערב' לראש העירייה מאיר יצחק הלוי וביקשה: "מחק את תביעת הדיבה שהגישה כנגדי החברה הכלכלית אילת (חכ"א)", הסכימו הצדדים על סיום הפרשה. בדיון שנערך ב-18.12.18 הסכימו הצדדים כי להב תתנצל על הדברים שאמרה כנגד היועמ"ש של חכ"א עו"ד שירלי אוסטפלד אביטן, חכ"א מצדה תוותר על דרישת הפיצויים ובית המשפט הוסמך על ידי הצדדים לפסוק הוצאות על פי שיקול דעתו. לאחר דין ודברים שהתנהל בין הצדדים מחוץ לפרוטוקול הסכימו הצדדים על נוסח ההתנצלות, וביהמ"ש פסק כי אלו יפורסמו בעיתון 'ערב ערב באילת' (ראו מודעה). כן פסק ביהמ"ש הוצאות בגובה 25 אלף ₪ אותן תשלם חברת הביטוח של העירייה. עו"ד אוסטפלד אביטן התחייבה כי לא תתבע את עו"ד להב בגין פרשה זו, שבאה כאמור לסיומה.

 

טענות ל'תפירת מכרז'


כזכור, תבעה באוקטובר 2016 חכ"א את להב בתביעת דיבה לאחר שזו אמרה במסגרת ישיבת מועצה מיוני אותה שנה - ישיבה שנוהלה באופן יוצא דופן בפארק הצפרות - כי "נתפר מכרז" ליועצת המשפטית של חכ"א. הציטוט המלא של דבריה היה: "אני רואה את החברים שלנו פה מחכ"א שנוסעים מכספי ציבור. המנכ"ל נסע על חשבוננו לניו יורק לכנס יזמי נדל"ן, היועצת המשפטית שתפרו לה מכרז, לא פה. פעם בשנה שאנחנו צריכים לראות אותה, היא לא נמצאת. אין לי עניין לשבת כאן. תרשמי שיצאתי". בכתב התביעה כתבה חכ"א: "הדברים אינם אמת ונאמרו במטרה לגרום נזק רב ככל שניתן לחכ"א, לבזותה ולפגוע בשמה הטוב. כאמור, כאילו חכ"א פועלת בניגוד לחוק תוך ביצוע עבירות פליליות חמורות דהיינו, 'תפירת מכרז' למינוי יועצת משפטי לחברה (חס וחלילה). עו"ד לימור להב ידעה היטב שהפרסום החמור, המבזה, השקרי והאסור אינו אמת, בין היתר, מכיוון וידעה היטב שמינוי היועצת המשפטית בחברה אושרר על ידי גוף מבקר חיצוני בעל סמכות – משרד הפנים, לאחר שהעניין הובא בפניו בעקבות פנייה יזומה של עו"ד לימור להב".
נוסח ההתנצלות כפי שעולה מפרוטוקול הדיון שנערך לפני כשלושה שבועות הינו: "ביום 15.06.16 התקיימה ישיבת מועצת עיר במסגרתה נאמרו על ידי דברים אשר לטענת התובעת יש בהם כדי לפגוע בחכ"א ובנושאי המשרה מטעמה, לרבות היועמ"ש. אני חוזרת בי מהדברים שנאמרו במסגרת תפקידי כחברת מועצה מטעם האופוזיציה ואשר נאמרו בתום לב. בנוסף מבקשת להביע התנצלותי הכנה בפני כל מי שנפגע מהדברים שנאמרו". 
סיום דומה הושג ביולי 2017, בתביעת דיבה אחרת שהגישה עיריית אילת כנגד להב בגין דברים שאמרה בישיבת המועצה כנגד ראש העיר בשנת 2015. גם אז מי ששילמה את ההוצאות שנפסקו בגובה 35 אלף ₪ היתה חברת הביטוח ל העירייה.

 

להב: "הכסף ישולם על ידי חברת הביטוח"


לימור להב אמרה השבוע ל'ערב ערב': "אבי כהן רצה שמודעת ההתנצלות תפורסם ב'ידיעות אילת', אבל השופט מוטי לוי לא הסכים לכך ואמר שהמודעה תפורסם רק ב'אורים והתומים של הפוליטיקה המקומית', בעיתון 'ערב ערב באילת', הוא אמר שכל מה שקורה בעיר זה 'ערב ערב' - אתה טוב לפי 'ערב ערב', אתה רע לפי 'ערב ערב'". לעניין סיום הפרשה הוסיפה להב: "לא היה לי עניין להמשיך ולנהל את התיק וגם להם כבר לה היה עניין, אחרת הם לא היו מגיעים לפשרה, הדיון הסתכם לפיכך בגובה ההוצאות שתשלם חברת הביטוח לעירייה, שיהיה ברור שהכסף הזה לא ישולם מכיסי. אם הייתי ממשיכה להיות חברת מועצה הייתי ממשיכה לנהל את התיק עד סופו, היו בידי חומרים שטרם נחשפו, אבל ברגע שאני לא חברת מועצה והציבור קבע שהוא לא מעוניין שאני אמשיך להילחם עבורו, איזה עניין יש לי לנהל את התיק, חוץ מהבזבוז של כספי הציבור, אז התנצלתי שלום וכל טוב". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש