פרסומת
דלג

הטרדות ברשת: מתחזה לאישה, וחושף אבריו במסנג'ר

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/1/2019 13:59 ● ערב ערב 2896
תושבות העיר אילת חשופות לאחרונה להטרדות מיניות חמורות ברשתות החברתיות ● המתקשר חושף אבר מין ואף מאונן בשידור חי ● גורם במשטרה מאשר כי המשטרה פתחה בחקירה ואף מזמין את הנשים להגיש תלונה במשטרה
הטרדות ברשת: מתחזה לאישה, וחושף אבריו במסנג'ר
אחד הפרופילים ממנו התקבלה שיחה לתושבת אילת. צילום מסך

בשבועות האחרונים הגיעו תלונות למשטרת ישראל וכן למשטרת אילת בדבר הטרדות אותן עוברות נשים כאשר הם מקבלות שיחות ממקור הנראה מוכר באחד מרשתות החברתיות כגון מסנג'ר או וואצאפ. 
הנושא נחשף לאחר שרוני ( שם בדוי) העלתה ברשת החברתית פייסבוק תמונה  מטושטשת וכתבה: "תועבה, מי זה שחושב כי איבר המין שלו ראוי לחשיפה שיבוא ויעמוד מולי ולא יתחבא תחת פרופיל מזויף, ואז נבדוק כמה גבר גבר הוא". 
התיעוד של רוני הוביל לדיון בו השתתפו רבים מחבריה ואף נחשפו מקרים נוספים. מתברר כעת כי רוני אינה היחידה וכי התופעה מוכרת גם למשטרת ישראל שאף פתחה בחקירה. 
רוני מספרת: "לפני כשבועיים קיבלתי שיחת וידאו דרך המסנג'ר. על פי פרופיל המשתמש זוהתה אישה כולל תמונה, האישה רשומה כחברה שלי אז לא חששתי לענות. אני רוצה להדגיש כי אני מאשרת גם חברים שאינם מישראל, כי לדעתי זה חשוב להכיר אנשים מכל רחבי העולם. כמובן שאני בודקת כל פרופיל ואם הוא נראה לי סביר אני מאשרת. בכל מקרה, מכיוון שהשיחה הגיעה ממקור מזוהה עניתי ומיד הופיעה מול עיני אדם עירום שהעביר את המצלמה על פני גופו וחשף את איברו בפני תוך שהוא מלטף את עצמו". רוני מספרת כי ניתקה את הטלפון, אך האדם חייג שוב ואז היא הפעילה מצלמה וצילמה את הפרופיל וכן את איבר מינו לדבריה, "תוך כדי שהוא משחק עם איבר המין שלו, ביקשתי ממנו שיפסיק להתקשר, אך זה גרם לו ליותר אקסטזה. לאחר שהבנתי כי ככל הנראה לא מדובר ממישהו מישראל, פניתי איליו באנגלית ושאלתי איך הגיע אילי, ואז הוא פשוט גמר וניתק את השיחה". 

 


סיפורה של רוני אינו היחיד. מתברר כי למשטרת ישראל הגיעו תלונות בעניין, גורם במשטרה סיפר ל'ערב ערב': "התקבלו תלונות במשטרה, על כך שמתקבלות שיחות בעלות אופי מיני תוך הצגת איברי מין בפני מי שעונה לשיחה. המשטרה פתחה בחקירה". לדבריו, "כל מי שנחשף להטרדה כזאת שיגיע להגיש תלונה במשטרה זה מאד חשוב". 


כיצד הדבר מתאפשר? אדם פותח פרופיל מזויף ברשתות החברתיות, בעיקר פרופיל נשי, ובונה לעצמו סיפור שלם. הוא מעלה תמונות של אישה עם ילדים, תמונות שברוב המקרים נלקחות ממכרים אותם הוא לא מאשר כחברים ונראה אמין לחלוטין, וברגע שמאשרים אותו/אותה כחבר/ה, מי שמקבל את השיחה לא חושד ועונה לה.


אחד הגולשים בפייסבוק שנחשף לסיפור של רוני כתב: "אז שתדעו נשים... לא רק אתן מוטרדות... גם אלי התקשרו עם פרופיל של אישה שהיא חברה שלי בפייסבוק . עניתי לשיחה והספקתי לראות את איבר המין הגברי אך כנראה הוא קלט שאני גבר וניתק לי בפרצוף. ניסיתי להתקשר אליו בחזרה אך לא היה מענה. אחרי כמה ימים הפרופיל נעלם. 
השבוע פרסמה א' תושבת העיר בקבוצת "אימהות אילת" בפייסבוק תמונה של המתחזה וכתבה: "אימהות יקרות, חייבת לשתף אתכן במקרה מזעזע שקרה לי היום...הגבר המזעזע הזה התחזה לאישה ומחייג אילי במסנג'ר אני עונה...לרגע רואה מול העיניים את איבר המין שלו והוא מאונן...בן אדם דוחה. מנסה לנתק ללא שום אפשרות. פשוט כיביתי את הפון והדלקתי מחדש והיצור הזה שוב מחייג, ברור שכבר לא עניתי וחסמתי אותו לאחר פוסט אזהרה ודיווח". 


ממשטרת ישראל נמסר: "איננו מוסרים פרטים בדבר קיומן או אי קיומן של חקירות ואין בכך כדי לאשר או להפריך את עצם קיומן".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש